Wzmacniacz do Klipsch B2- max 1400zł

imerok

New member
Witam,
To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.
Przeczytałem już trochę tematów i doszedłem do wniosku, że czas na mnie i musze zapytać.
Szukam zestawu stereo. Wzmacniacz stereo bądź amplituner-i tu bardziej chyba w stronę wzmacniacza bo radio słucham rzadko. Więc raczej wzmacniacz. Nie zamierzam rozbudowywać zestawu do kina domowego. Słucham głównie muzyki trance, vocal trance i house. np. Richard Durand, Moonbeam, TyDi, ATB, W & W.Także 99% muzyka. Z czym miałem doświadczenie:
1. logitech z 5500.- no i tu wielkie rozczarowanie. Do muzyki się nie nadają, ale pare filmów obejrzałem i było ciut lepsze wrażenie.Trwałem przy nich dość długo, ale nie odpowiadał mi dźwięk subwooferowy, do ideału im daleko, więc się pożegnaliśmy.
2. Creative T40 II series- głośniki komputerowe. Według mnie jedne z lepszych komputerowych. Ale i tu coś było nie tak. Trochę mało mocy. Więc też je pożegnałem. i co mi zostało? głośniki w laptopie ;-).
Rozejrzałem się po sklepach i forach i wybrałem kolumny Klipsch B2. Mam dobre doświadczenia z tą firmą a mianowicie z ich słuchawkami.
Kolumny nie za duże, co ma też ogromne znaczenie.Jestem studentem i obecnie współdziele pokój z kolegą i nie ma miejsca na podłogówki.
W grę wchodzą tylko kolumny podstawkowe do 1000zł za parę.Klipsch B2 wydają się optymalne. Powiem więcej nawet ich słuchałem w pewnym sklepie. Pan z obsługi rzucił hasło "jak Klipsch to najlepiej Onkyo". Przytaknąłem i puszczono mi Klipsch B2 + Onkyo A 5 VL S. Pierwsze co mi się nasunęło to wysunięte wysokie tony,mało basu.Chociaż gdy na wzmacniaczu Pan dodał bassu to grały już trochę inaczej. Głośniki mi odpowiadają.Nie jestem zdecydowany co do wzmacniacza.

1. Jaki wzmacniacz bądź amplituner stereo polecacie do Klipsch B2?Co z nimi dobrze zagra? Cena do 1200zł z możliwością zwiększenia do 1400.W grę wchodzą zarówno używane jak i nowe.
2. Czy warto pchać się we wzmacniacz z wejściem optycznym( nie ukrywaw, że byłoby mi to na rękę gdyż posiadam laptopa z takim wyjściem). Ten wzmak Onkyo posiada takie wejście.a może amplituner HK 3490?gdyby ktoś mógł wymienić jeszcze inne z takim wejściem to będę wdzięczny.
Ma to być namiastka stereo.Wiem że przy takich warunkach( brak własnego pokoju, brak możliwości odpowiedniego rozstawienia kolumn, itd) może to być śmieszne, ale takie realia. Co innego realia u mnie w domu: mam pokój 20m kw.Pełna dowolność rozstawienia kolumn. Wiem, że B2 będą za małe do takiego pokoju, ale dyskotek nie zamierzam robić.Zestaw ma służyć do słuchania muzyki.
A! bym zapomniał: źródłem dźwięku póki co będzie laptop i mp3- Cowon X7.
Z zakupem się nie śpieszę.
Proszę o radę i będę wdzięczny za wszelkie sugestie.:)
 

imerok

New member
Odwiedziłem kolejny sklep HIFI i mam coraz więcej wątpliwości co do swojego wyboru kolumn. Usłyszałem od sprzedawcy, że Klipsch nadaje się do kina domowego a nie do stereo. Posłuchałem ich ponownie pod HK 3490 i znowu tony wysokie dominują nad resztą pasma. Czy jest jakiś wzmacniacz, który poskromi te "wysokie" w B2?

W drugim salonie sprzedawca poparł tezę o pasowaniu Klipsch do kina domowego.Zaproponował firmę Pylon Audio. Lub droższe Monitor Audio BX2. Nie ukrywam, że BX2 w mojej opinii są ładniejsze od Klipsch B2.Ma to minimalny wpływ na wybór, ale zawsze jakiś argument.Na pewnym portalu można już je mieć od 1100zł.co by mi odpowiadało.Czy są lepsze? czy to ta sama półka, czy już trochę niżej lub wyżej?

Jaki wzmacniacz byście polecili do BX2?
Do wyboru( w nawiasie cena):
Marantz PM6003. (1349)
Nad 316BEE (1325)
Yamaha S300. (1200)
Te trzy będę w stanie odsłuchać wraz z Klipschami i BX2. Jakkolwiek słysząc co robią B2 staje się pomału ich przeciwnikiem.
Wiem że powinienem zmienić nazwę tematu ale nie bardzo wiem jak to zrobić i czy w ogóle jest to możliwe.:???:
 

Bzik

New member
Z Monitor Audio ładnie zgrywa się harman kardon do tego ma przyjemny bas, mam do sprzedania używanego HK 980, jak coś to pisz na priv :)
 
Do góry