Wzmacniacz do Dali Zensor 1 - pokój 26m2

delfin12

New member
Szukam zestawu stereo do pokoju 26 m2, do podłączenia do TV i DVD. Zestaw głównie do filmów.
Z racji na nieduży budżet, około 1500 złotych zdecydowałem się na nowe głośniki + używany wzmacniacz. Głośniki jakie wybrałem to Dali Zensor 1. Jaki wzmacniacz w granicach 300-400 złotych sprawdziłby się z tymi głośnikami? Wszedłem na popularny portal aukcyjny i do 400 złotych jest tam mnóstwo różnych wzmacniaczy. Nie chciałbym się naciąć na coś kiepskiego.
Ewentualnie druga opcja to dołożyć jeszcze parę stów i dokupić do tych głośników nowy wzmacniacz Deon 520AE
Wszelkie porady i sugestie mile widziane :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Denon PMA 520 /720 to są słabe wzmacniacze pod względem reprodukcji dźwięku szkoda tych kolumn .Rozglądnij się lepiej za NAD ,Cambridge Audio ,Rotel
 

collider

New member
Bez reklam
Denon PMA 520 /720 to są słabe wzmacniacze pod względem reprodukcji dźwięku szkoda tych kolumn .Rozglądnij się lepiej za NAD ,Cambridge Audio ,Rotel

Szkoda tych kolumn? A coz to za kolumny? Najmniejsze zaraz po Pico tego producenta. Nie trzeba do nich zadnego wygorowanego wzmaka.
 

delfin12

New member
Szkoda tych kolumn? A coz to za kolumny? Najmniejsze zaraz po Pico tego producenta. Nie trzeba do nich zadnego wygorowanego wzmaka.

Czyli mam rozumieć, że w tym przedziale cenowym do 400 zł to co bym nie kupił to efekt będzie podobny i głośniki zagrają dobrze?

@BaliGdynia A kupię jakieś sensowne kolumny podłogowe za nie więcej niż 1200 zł?
 
Hmmm...ciężko mi cokolwiek doradzić z podłogówek, popatrz olx.pl allegro itp i używane coś dostaniesz
Jbl E80
Dali Concept6
To tak używane od 1000 do 1500 zl dostaniesz. Jak masz czas to na licytacji na allegro znajdziesz Heco Music Style900 od 1000zl ale to dopiero początek.
Ja testowałem pma720ae+zensor1 i fajnie to grało ale może być słabo na Twój pokój. Zamiast Z1 to lepiej podłogowe. Może jakieś Klipsch F3 lub F30 znajdziesz.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
No i zamknięcie się w kwocie 1500zł.....słabo to widzę. Podłogówki 1000-1400zł wzmacniacz 600-1000zł

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

delfin12

New member
To w takim razie jest kwestia do przemyślenia jednak. Zdaję sobie sprawę, że 1500 zł za cały zestaw to jest bardzo mało i cudów nie oczekuję. Ale nie będę owijał w bawełnę, po prostu mnie nie stać na większy wydatek. Zastanowię się jeszcze nad tymi Zensorami, bo w sumie to jedyne głośniki jakie słyszałem "na żywo" i byłem pod dużym wrażeniem. Głównie zależy mi nie na mocy ale na czystości dźwięku, a Zensory nawet na niskiej głośności grały bardzo ładnie i wyraźnie moim zdaniem (chociaż dla mnie to wszystko brzmi ładniej niż moje dotychczasowe głośniki do komputeraz Creativa ;) )
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja swojego Onkyo A-9755 kupilem za 1200 zl. Do tego mozna spokojnie znalesc kolumny do 1000zl. Czyli kolo 2000zl masz git stereo. Jak sie chce to mozna znalesc.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Szkoda tych kolumn? A coz to za kolumny?

Parafrazując - a cóż to za wzmacniacz ten Denon ??? .Dźwięk suchy , brak muzykalności jedynie stereo na satysfakcjonującym poziomie ,trochę to za mało .Dla przykładu taki NAD C320 jest lepszy pod każdym względem ,o takim Rotelu już nie wspomnę, bo bezpośrednie porównanie kończy się dla Denona totalnym blamażem

Firmie Dali należy się uznanie ,że wypracowała swój własny kanon dźwięku i od lat go realizuje nie patrząc na " przejściową modę " ,wystarczy posłuchać starszych kolumn z serii "niebieskiej i czerwonej "
 
Ja tam na Denona nie narzekam testowałem pma720ae i jak dla mnie super brzmi z Zensorami czy to 1 czy 7 bo mam takie w domu. Teraz mam Denon pma1510ae i też jest mega. Fakt nie sprawdzałem innych wzmacniaczy ponieważ miałem już Denon avr-x3200w i chciałem dalej komplet z tej samej firmy. Kolega tu wyraźnie napisał STEREO do 1500zł tu jest trochę słabo ale da się zrobić.
Faktycznie 26m2 pokój to Zensor1 mogą troszkę słabiej wypaść ale na bank nie tragicznie i kolumny są godne polecenia. Były NOWE na allegro link wyżej poniżej 1tyś zł w połączeniu z Denonem 720AE będzie ładnie grało.

A co myślicie zamiast Zensor1 to podłogowe Roth Oli4 są nowe.
http://allegro.pl/show_item.php?item=5084943828
I albo pionek a30 lub denek720 i budżet jest ok.

Wiadomo samemu lepiej odsłuch i testy bo każdy ma inne ucho ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Roth Oli to świetne kolumny ,wiadomo że do pokoju 26 metrów to lepsza propozycja ,Magnat Quantum nagłośnią ten metraż lepiej niż Dali i lepiej niż Monitor Audio Bronze 2 z tym, że dalej się upieram przy swoim ,że nawet przy tej klasie głośników Denon nie jest najlepszym wyborem .Lepszy może się okazać Pioneer lub Onkyo,które pomimo mniejszej mocy oferują lepszy dźwięk

Mission to też ciekawe głośniki warte rozważenie ,jest jeszcze jedna interesująca propozycja - Avance z serii Omega - kawał porządnej kolumny o bardzo dobrym dźwięku
 

delfin12

New member
Dziękuję koledzy za wszystkie propozycje. Zakup jak narazie odłożyłem przynajmniej na miesiąc i jeszcze wszystko przemyślę sobie, ale coś czuję, że zwiększę jednak budżet i poszukam czegoś do 2000 zł. Okazało się, że zestaw Pioneer + Magnat Quantum lub audio bronze 2 jest dosyć popularny. Kolega z pracy ma w domu Pioneer A20 i Audio Bronze 2 i miałem okazję posłuchać tego zestawu i całkiem przyjemnie brzmi. Skontaktował mnie też ze swoim znajomym, który też ma Pioneer A20 z głośnikami Magnat Quantum 653 i ten zestaw też słyszałem i brzmi moim zdaniem jeszcze lepiej. Więc na chwilę obecną moim faworytem jest zestaw Pioneer i Magnat Quantum. Muszę się jedynie zastanowić nad konkretnymi modelami, bo obydwaj mnie namawiają, żebym wziął Pioneer A30 i Magnat Quantum 673.
 
Do góry