Wystawowa TX-P60zT60E

Ldus

New member
Witam,

Chciałbym uzyskać poradę kolegów odnośnie sensu zakupu plazmy Panasonic TX-P60ZT60E. Telewizor jest oczywiście wystawowy, cały czas chodzi i wg. menu serwisowego ma przepracowane 10.000 godzin i 820 włączeń. Jego proponowana cena to 7.000 PLN. Mam teraz 50ST60, poprzednio miałem 42 cale też plazmę panasonica, wiem czego chcę. Ale czy taki panel to jeszcze sprzęt godny uwagi czy już złom po skatowaniu na wystawie? Gwarancję dadzą, cenę można swoją zaproponować najwyżej odmówią. Trudno jest oszacować wartość bo nie ma konkurencyjnych ofert.
Proszę doświadczonych o pomoc w decyzji czy próbować to kupić za dobrą cenę, czy jednak już zapomnieć o plazmie i przyjrzeć się ledom. Jak kupowałem 2 lata temu 50 cali to nie sądziłem, że tak szybko zauważę jaki jesti mały. 60 cali to będzie akurat, nowej plazmy już nie będzie i przyjemnie mieć na ścianie najlepszy telewizor w klasie :) Jeśli nie znajdę innych poważnych wad typu: wypalenia lub porysowania ekranu to jaką można im złożyć propozycję zakupu?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Ldus
 

pierwszyy

Member
10000 to nie jest znowu tak dużo... producenci niby gwarantują 100000 godzin pracy bez zmian (negatywnych) w obrazie (pomijając powidoki i wypalenia), więc 10tys to 10%... moja 6 letnia plazma ma ~30000 godzin i obraz wydaje się im starszy tym lepszy :D
Wg mnie tv jak najbardziej warty uwagi ale więcej niż 5000zł bym CHYBA nie dał...
 

digitalus

Banned
Witam
Zdecydowanie kupowac. ZT-60 to najlepsza plazma . Kupno telewizora to powinna byc inwestycja dlugoterminowa.Kupujesz i trzymasz wiele lat, czyli 10 minimum.
 

Ldus

New member
Dziękuję za jasne sugestie! Mam podobne nastawienie co do ceny i chyba zacznę negocjować. Mam jeszcze pytanie o ew. powidoki czy wypalenia. Jaki jest najskuteczniejszy sposób walki z tym zjawiskiem? Czy wszystkie wypalenia w tej klasy plazmie da się zlikwidować czy mogę się oszukać jak wezmę telewizor z wypalonymi elementami licząc że je zlikwiduję.

Jeszcze raz dzięki za rady,
Ldus
 
D

Deleted member 121090

Guest
10000 to nie jest znowu tak dużo... producenci niby gwarantują 100000 godzin pracy bez zmian (negatywnych) w obrazie (pomijając powidoki i wypalenia)
Pokaż mi producenta który to GWARANTUJE.
Zapewniam Cię, że Panas do nich na pewno nie należy.
10000h to jednak sporo. U mnie TV gra często ale 10th to chyba zrobię po 6-7 latach eksploatacji.
Nie da się odpowiedzieć na pytanie autora tematu bez obejrzenia ekranu tego TV. Plansze testowe i sprawdzić stan matrycy.
Nie kupiłbym za 7tzł TV z trwałymi wypaleniami. Już ich nie zlikwidujesz.
Jak są na ekranie to sobie zakup odpuść.
 
D

Deleted member 121090

Guest
zgoda, złego słowa użyłem lub powinno być w cudzysłowiu... producenci ZAPEWNIAJĄ, że plazma wytrzyma minimum 100tys godzin. Lepiej?
Dużo lepiej.
To właśnie jest ciekawa sprawa. Że producenci zapewniają, ale żaden nie chce tego zagwarantować.
Niech na początek sami siebie zapewnią, a jak już będą wystarczająco zapewnieni i w to uwierzą, to niech to zagwarantują klientom. To byłoby coś.
 

viki0987

Member
Posiadam vt 60 i w ciągu roku nabilem 2500 godzinek wiec nie przesadzajcie . Jestem bardzo zadowolony i śmiało polecam. Co do gwarancji to coś w tym musi być ze plazmy dość długo wytrzymują akurat mi udało się wyrwać tą plazme w akcji promocyjnej Panasonica aż 5 lat gwarancji :) .
 
Ostatnia edycja:

Tonito

New member
10.000 godzin jest 1/10 ktora gwarantuje producent. Jak nie sa widac jakiesz uszkodzenia albo wypalenia i jak otrzymasz pelna gwarancje sklepu to polecam kupic ...

Pozdrawiam z Czech.

Tony
 
D

Deleted member 121090

Guest
10.000 godzin jest 1/10 ktora gwarantuje producent. Jak nie sa widac jakiesz uszkodzenia albo wypalenia i jak otrzymasz pelna gwarancje sklepu to polecam kupic ...

Pozdrawiam z Czech.

Tony
Możesz nam podać jakieś konkrety, w jakiej formie Panasonic GWARANTUJE te 100000h?
U nas w Polsce na 100% nie tylko Panasonic, ale i każdy inny producent TV, LCD czy PDP tego nie gwarantuje. W Czechach jest inaczej?
 

bluray

Banned
Jeżeli to jest wystawowy egz. z EURO Wawa, to ma trwałe wypalenia.
Na dole po lewej i prawej stronie.
W żadnym razie nie kupuj.
Były już próby uratowania dla chętnych. Nieudane.
 

astw

New member
Widziałem model ZT w sklepie z wypaleniami (bardzo widocznymi na jasnym tle) od .... filmu reklamowego tv plazmowego producenta tego właśnie telewizora :) Pomocna może być chyba tylko wymiana matrycy ale tu powstaje pytanie: ile kosztuje matryca w serwisie, ile się na nią czeka, ile kosztuje wymiana i jak wygląda kwestia gwarancji na tą matrycę. Na dużym portalu aukcyjnym też jest oferta sklepu modelu ZT, ale w znacząco wyższej cenie.
 

Tonito

New member
HQ 150 :

Mozliwosci jak sie bronic przed falszywa reklama w Czechach istnieja.Wszystkie firmy ktore oferuja towar w Czechach sa zobowiazany do podania prawdziwych danych klientom. Kazda firma ktora cos oferuje i pisze o tym w katalogach lub na firmowych stronach w necie jest powinna dostarczyc na produkt pelna kwote gwarancji.Na takie sytuacje pamieta w Czechach Ustawa oreklamie wprowadzajacej w blad.
Jesli Panasonic pisze ze TV wytrzyma 100000 godzin zanim bedzie poziom jasnosci i kontrastu obnizony na polowe to jest powinien na produkt dostarczyc pelna gwarancje! Jak by mial klient jakies watpienia o jakosci obrazu naprzyklad juz po 40000 godzinach to moze kontaktowac niezaleznego laboratorium o test produktu. Oczywiscie jak jest wynik dobry, wszystko zaplaci klient. Jak jest wynik inny od tego co gwarantowala firma ma klient prawo otrzymac nagrode lub kase. Oczywiscie firma tez ma prawo zrobic wlasne testy produktu. Testy moga miec inny wynik i wszystko moze skonczyc sadem.
Istneje oczywiscie jeszcze Kodeks cywilny. Wedlug tego Kodeksu ma klient prawo do trzech lat pozwac producenta.

Poprostu mozliwosci obrony przed producentami istnieja i wszystko jest w rekach klientow ...

P.S. Mysle, ze cos podobnego w Polsce macie albo sie myle?

Pozdrawiam z Czech.

Tony
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
No ale teraz piszesz o czymś zupełnie innym.
U nas również jest Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży itd. i tak samo jak u Was można się powołać na towar niezgodny z umową jak w reklamie produktu było inaczej.
Ale to coś zupełnie innego, niż GWARANCJA PRODUCENTA, który gwarantuje klientowi bezproblemową pracę matrycy przez 100000h.
Pozdrawiam Cię 100m. od Czech.
 
Do góry