wymiana plazmy

jansunaj

New member
Witam!
Posiadam plazmę panasonica Th-42PV60 E sześcioletnią.Telewizji ogladamy nie tak dużo.Z plazmy jestem zadowolony ale technika poszła do przodu.Odległość ok.4-4,5 metra.Porady potrzebuję co kupić i w jakich rozmiarach.Myślałem o najnowszej plazmie panasonica 50 lub 55 cali VT lub jego nastepcy.Znajomi -znawcy uwazają ,że plazma to technologia przestarzała i namawiają do kupna tv ledowego:bravia 850-właśnie wszedł na rynek ,LG lub samsunga 8000.Proszę o rade.Fanem sprzętowym nie jestem ale telewizor chciałby kupić na kilka ładnych lat.
jansunaj
 

jansunaj

New member
Witam .Brak porad więc trochę szczegółów:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m +10 jadalni
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?-4-4,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?trochę z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?tv w narożniku słońce z boku 3m
7.Jaki masz obecnie telewizor ?42PV60E panasonic
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?b.dobry obraz-naturalny
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?cyfrowy-cyfra+
10.Jakie urządzenia ?
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?2-3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport,film,przyroda
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?nie
16.Preferencje co do marki ?dowolna
17.Preferencje co do wielkości ?chyba większy 50-55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?do10 tys.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?nie znam różnicy ,chyba pasywne...?
 

jansunaj

New member
Pytanie jeszcze czy mój telewizor po 6 latach- a był nowością dobrą w chwili zakupu-odbiega znacząco od obecnych modeli.Nie sprawdzę ,nie zabiorę go do sklepu.Czy technika tv skoczyła tak znacznie że powinienem -by mieć wysoką jakość-zamienić na inną plazmę czy też leda.
 

jansunaj

New member
dostałem wiadomość ,że sprzedają już sony hx 850 w 46 i 55 calach.Ciekawe czy sony zaproponowało coś ciekawego.Myślę też o plazmie panasonika VT 30 lub 50 czy też o samsungu ledowym 8000.Co na to forumowicze ? Dobrze za sobą rozmawiać zwłaszcza,że racja wtedy zawsze jedna.......
 

magneto86

New member
Skoro jesteś zadowolony z plazmy, to ja bym przy niej pozostał. Tegoroczne modele Panasa prezentują się bardzo dobrze, osobiście przy takiej odległości od ekranu jaką masz to brałbym min 55 cali, a celował nawet w 65. Model st50 wydaje się być idealny, tylko trzeba jeszcze poczekać na dostępność większych rozmiarów.
 

ranczo

New member
Bez reklam
Ktoś Tobie głupot naopowiadał o kończeniu się plazm. Gdyby tak było to Panasonic nie inwestował by w nowe matryce serii 50.
Jeżeli ledy mają się tak dobrze to czemu Sony ze swoimi ledami ma problemy finansowe?

Z tej odległości to 50" minimum, lepiej 65".
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Słyszałe też że plazmy obecne to jedne z ostatnich ,że czas ich sie skończył powoli.

To że plazmy się kończą słychać już od lat....i jakoś końca nie widać!
Także spokojnie kupuj plazmę, jeżeli dotychczas byłeś z niej zadowolony. Modele Panasonica z tego roku z pewnością spełnią Twoje oczekiwania i zobaczysz różnicę na plus oczywiście w stosunku do obecnie posiadanego modelu.
Przy Twojej odległości 50 cali to niezbędne minimum - większe modele jak najbardziej preferowane. Zobacz ST50, a jeżeli finanse pozwalają to VT50.
 

jansunaj

New member
telewizor jest w narożniku,słońce wpada od strony południowej przez okno z prawej strony ok 3,5 m od tv.Czy to nie przeszkodzi w dobrym odbiorze w dzień.Obecnie z oglądaniem w dzień jest tak sobie, są odbicia .
 
Do góry