Wybor tv

czaderx

New member
Witam,
na wstepie chcialbym sie przywitac i wyrazic ogrom szacunku za informacje jakie na tej stronie sie znajduje. jak sie zapewne domyslacie bede szukal pomocy wsrod Was.mianowice sprawa wyglada tak:
chce kupic telewizor, z tego co juz wiem wydaje mi sie ze bedzie to plazma.
rozmiar 42-50.nie mam swojego faworyta gdyz moje wymagania nie sa zbyt wielkie.
do telewizorka podlacze:
-Cyfra+ moze dokupie pakiet HD
-kablowka-brak

do tego mam zamiar podlaczyc
-Asus O!Play HDP-R1 lub PC

nie mam konsoli ps3 ani xboxa ani tez nie bede mial.

pytanie kieruje teraz do Was co kupic??
1. czy hd ready czy full hd
2. plasma a moze jednak lcd skoro moje wymagania nie sa zbyt wygorowane
3. jaka firme wybrac aby nie placic za cos czego nie bede uzywal badz tez zalowac ze sie czegos nie ma a wlasnie jest potrzebne,pogubilem sie w tym wszytskim.gdy ide sklepu i ogladam tv to dla mnie jakos wszytsko fajnie wyglada ale czy w domu bedzie tak samo????
Nie jestem tez onanista sprzetowym i nie zalezy mi na tym abym mial lepsze niz sasiad poprostu gdy przyjdzie mi ochota obejzenia filmu w tv czy tez wiadomosci bede mogl to robic z przyjemnoscia a nie z reka na pilocie i grzebac w ustawieniach!
zaznacze tez ze glownie miejsce przed tv zajmie moja cora gdyz wraz z zona tv ogladamy sporadycznie
dodam jeszcze ze nie chce wydawac kolosalnych sum na tv czyli po kilkanascie tys zloty a jedynie prosperuje budzetem ok 5tys zloty i tyle zamierzam przeznaczyc na tv a nie chce kupic badziewia bo wiem ze za taka sume mozna znalezc cos przyzwoitego
z gory dzieki za pomoc
 

czaderx

New member
dzieki za blyskawiczna reakcje, szczerze to o tym samym myslalem. zostaje jeszcze kilka watpliwosci a mianowicie:
hd-ready czy tez full hd. watpliwosc swoja uzasadniam tym iz przeczytalem nie raz ze warto jest kupic porzadny hd-ready niz kiepskawy full. warto chyba zaoszczedzona kase a mysle ze jest to kilka $$ przeznaczyc na np.dobrej klasy kino domowe etc.
 

czaderx

New member
zaznacze tez iz odleglosc od tv bedzie ok 4.5 metra.a co do playera...+HDD i calkiem fajna maszynka do filmow....kumpel ma i strasznie sobie chwiali.
 

cuba9

New member
Philips 42pfl5604h

Witam tak jak tytule zastanawiam się nad tv PHILIPS 42PFL5604H i nie wiem czy dobrze wybrałem ponieważ poszukuje jakiegoś tv 40-42 cale do 2700zł. Z tym Philipsem to mam problem ponieważ nie posiada on 100hz. Z tego Tv bede korzystał przede wszystkim ogladając tv(kablówka) i podłączając laptopa w celu oglądania filmów.Przede wszystkim chodzi mi o to czy przy oglądaniu kablówki potrzebne mi 100hz?. Wiem iż ludzi takich jak ja którzy nie wiedzą co kupić jest mnóstwo ale licze na waszą odpowiedź i pozdrawiam
 

czaderx

New member
dzieki za info caly czas przekopuje forum w znalezienu jak najlepszej opcji dla siebie i natrafilem na panasa 50x10 wspominam tu o tym iz wczesniej nie zwracalem na ten model uwagi jednak opinie na temat tego modelu wydaj sie byc bardzo obiecujace (nie znalazalem razacych wad tego modelu)
uwage moja zwrocil tez samsung ps50b451
wiem ze oba sa hd ready ale nie mam zamiaru w przyszlosci zmieniac platformy gdyz c+ w full pakiecie w zupelnosci mi odpowiada blue ray'a tez raczej nie kupie a na ps3 czy tez x360 jestm poprostu za stary :krol:
co myslicie o tym podejciu do tematu

ps. moim zdaniem do ogladania bajek dla cory jeden z obu tych modeli w zupelnosci wystarczy :D
 

simslawek

New member
Sam się waham pomiędzy 50V10 a ... 50X10. -:)
V-łka jest strasznie droga. Oczywiście oferuje FullHD tylko czy będzie mi to do czegoś potrzebne ?
Jakość obrazu w różnych sklepach i przy różnych sygnałach V i X bardzo zbliżona.
Po przeanalizowaniu parametrów jednoznacznie na + dla V-ki wypada tajemniczy dla mnie THX :confused: oraz ... obudowa -:) Jest po prostu ładna -:)
Za to pobiero sporo więcej energii. :confused:
 
Do góry