wybór TV 20m2/5000zł, UE46F8000?

kicek814

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m - salon z otwartą kuchnią
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojętne
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój jasny od strony południowy-zachód (plisy w oknach)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? żadnego :p w poprzednim mieszkaniu samsunga ue40f6500
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? CI+. Smart, bezprzewodowe połączenie z komputerem 3d może być ale nie musi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? UPC pakiet
10.Jakie urządzenia ? dekoder UPC, komputera bezprzewodowo albo przez HDMI, może kiedyś jakieś kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? bardzo różnie czasem wcale a czasami pół dnia
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa chyba jest fajniejsza (doświadczenia z monitora)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmowe, sportowe, przyrodnicze, sporo filmów z komputera lub z USB
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? jestem zwolennikiem samsunga i przy nim bym pozostał
17.Preferencje co do wielkości ? tutaj nie wiem ile ale pewnie między 40-50, zależy na jaki rozmiar dobrego tv będzie mnie stać
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość dźwięku, klatkowanie i kąt widzenia
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorami ale w dzień też tak 65/35
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000zł? nie wiem ile trzeba dać za dobry TV do takich preferencji
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? może być ale nie musi


Proszę Was o jakieś propozycje myślałem o Samsung UE46F8000 ale teraz wchodzą te śmieszne 4K i nie wiem może lepiej poczekać aż albo stanieje w/w samsung albo 4k stanieją.

pozdrawiam
 

prezy

New member
Bez reklam
Z UHD daj sobie spokój. Co będziesz w tej jakości oglądał?
Co do F8000 wybór jak najbardziej słuszny tylko gdzie go teraz dostaniesz, jest to linia z roku 2013.
 
Do góry