Wybór telewizora..

rozbujnik

New member
Witam, w zasadzie niedawno kupiłem swój obecny telewizor, ale stwierdziłem, że jest troszkę za mały, więc szukam czegoś innego. Zależy mi, żeby telewizor miał min. 100Hz, tuner DVB-t (MPEG-4) oraz jeżeli byłaby taka możliwość, w tej cenie to technologię LED (a nawet Full LED). Wolę kupić np 40" czy 42" zamiast 46", jeżeli będzie to technologia LED w podanej niżej cenie, oczywiście im niższa tym lepsza :).

odległość od ekranu - ok 3m
jak słońce świeci w pokoju - ogólnie jasny pokój
Jak duży jest pokój - ok 17m2
jaki masz obecnie telewizor - SAMSUNG LE37C650
jakie programy najczęściej oglądasz- sport(piłka nożna), filmy, seriale
preferowana wielkość telewizora- 40"-46", jednak skłaniałbym się do 42".
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - popołudniu i wieczorem
preferowana marka - czekam na sugestie. :)
czego nie lubisz w telewizorach - jak przy dynamicznych akcjach obraz staje się niewyraźny, oraz ma "mdłe" kolory
jakie urządzenia będą podłączone - Laptop, playstation 3, dvd, lustrzanka cyfrowa
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 40% do gier, 40% tv i 20% laptop
pod jakim kątem patrze na tv - pod lekkim skosem i na wprost
Czy ważne jest wifi - jak będzie to ok, jak nie, to nie będę marudził
czy USB ma mieć czytanie filmów - tak
złącza - hdmi, usb
jaki masz sygnał - antena z cyfrową telewizją naziemną, ale w przyszłości cyfra +
ma stać czy wisieć- wisieć
cena - 3000zł - 3500zł
 

pabloski79

New member
Witam, w zasadzie niedawno kupiłem swój obecny telewizor, ale stwierdziłem, że jest troszkę za mały, więc szukam czegoś innego. Zależy mi, żeby telewizor miał min. 100Hz, tuner DVB-t (MPEG-4) oraz jeżeli byłaby taka możliwość, w tej cenie to technologię LED (a nawet Full LED). Wolę kupić np 40" czy 42" zamiast 46", jeżeli będzie to technologia LED w podanej niżej cenie, oczywiście im niższa tym lepsza :).

odległość od ekranu - ok 3m
jak słońce świeci w pokoju - ogólnie jasny pokój
Jak duży jest pokój - ok 17m2
jaki masz obecnie telewizor - SAMSUNG LE37C650
jakie programy najczęściej oglądasz- sport(piłka nożna), filmy, seriale
preferowana wielkość telewizora- 40"-46", jednak skłaniałbym się do 42".
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - popołudniu i wieczorem
preferowana marka - czekam na sugestie. :)
czego nie lubisz w telewizorach - jak przy dynamicznych akcjach obraz staje się niewyraźny, oraz ma "mdłe" kolory
jakie urządzenia będą podłączone - Laptop, playstation 3, dvd, lustrzanka cyfrowa
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 40% do gier, 40% tv i 20% laptop
pod jakim kątem patrze na tv - pod lekkim skosem i na wprost
Czy ważne jest wifi - jak będzie to ok, jak nie, to nie będę marudził
czy USB ma mieć czytanie filmów - tak
złącza - hdmi, usb
jaki masz sygnał - antena z cyfrową telewizją naziemną, ale w przyszłości cyfra +
ma stać czy wisieć- wisieć
cena - 3000zł - 3500zł

Czyli wolisz 3' cale wiekszego od tego co masz teraz bo 37' jest za maly? Hmmm, myslisz ze zauwazysz roznice 3 cali z 3 metrow? Niebardzo. A co zlego jest z tym co masz obecnie? Jak ten jest za maly bo z 3m jest za maly to pomysl o 46 albo plazmie 50. Ful leda to za tyle kasy chyba nie kupisz a z krawedziowego pewnie nie bedziesz zadowolony bo na nic konkretnego kasy nie starczy, ewentualnie sam ue40c6500 ale to tylko 3 cale wiecej, moim zdaniem nie warto zmieniac na prawie taki sam rozmiar jezeli z wielkosci nie jestes zadowolony. Ja proponuje zaczac szukac od 46'. P
 

rozbujnik

New member
Te 40" napisałem tylko ze względu na LED, bo są droższe, ale takto zależy mi najbardziej na 42" ewentualnie 46, tak jak pisałeś, jednak spory jest wybór i nie wiem co wybrać... czyli lepiej zwykłe LCD niż krawędziowe LED ? Generalnie, ten co mam to jest w domu u rodziców, a ja się przeprowadzam i potrzebuję tak czy inaczej nowego...więc muszę coś dobrać w miarę szybko
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że 46" to będzie optymalny wybór w klasie cenowej masz :
Toshiba 46Sl733 - lcd led
Sharp 46 Le 700 - lcd full led
Samsung 40C6000 - lcd led
 

rozbujnik

New member
Jak tak sobie patrzę, to w mojej klasie cenowej mieści się tylko ten samsung, no chyba, że u Ciebie są lepsze ceny :)? A z 42 cali co poleciłbyś mi Kiki ? Kolega ze sklepu euro polecał mi jakiegoś panasonica 42, za ok 2700, ale wolę się tutaj dowiedzieć konkretnie...

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zakup przyszłościowy - to możesz żałować już za kilka tygodni że nie kupiłeś większego , chyba że to telewizor przejściowy.
Ale to Twój wybór .
W klasie tych telewizorów podanych będziesz mia plazmę 42V 20 Panasonica
 

rozbujnik

New member
A takie modele?

Toshiba 42SL738
Panasonic TX-L42G20
LG 42SL9000 lub 9500
LG 42LE5300 lub 5500



ewentualnie jakiś LCD inny... jak pisałem, nie chcę przekroczyć tej górnej ceny, a raczej nie mam takiej możliwości.

Przecież chyba w tej cenie kupię jakiś w miarę dobry telewizor 42" (nie chcę plazmy)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to trochę mało . Chyba że chcesz wkrótce wymienić na większy.
W klasie 42" Toshiba 42SL 738 - jest w promocji
 

pc4150

New member
Toshiba 46SL733
LG 47LE5500
Samsung UE46C6500

Toshibe znajdziesz do 3,8 K a LG I Samsunga w granicach 3,7k
 

rozbujnik

New member
Niestety z przyczyn technicznych...muszę wybrać max 42". A jeżeli chodzi o firmę LG, jak to wygląda (SL8000,LE5500,LE7500,9000 i 9500) czy to będzie dużo gorsza jakość jak ten Samsung LE37C650?

Podoba mi się ta Toshiba 42SL 738, ale muszę jeszcze przeanalizować sytuację finansową i czy nie będę musiał dokonać zakupu w sklepie euro na raty, a tam są one 0%, a w euro jej nie ma.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tylko sprawdź obowiązkowe ubezpieczenie. I raty wówczas nie są "zero" Procent. Ja przynajmniej nie znam żadnego banku na świecie który daje "0" %.
Sprawdź ceny i wartość końcową.
 

rozbujnik

New member
Jak ktoś da się im oszukać...to oczywiście wcisną mu to ubezpieczenie, w euro brałem telewizor za ok 3tyś, laptopa za 4300, i kilka innych rzeczy za ok 1000zł, wszystko na raty. Zawsze chcieli wcisnąć ubezpieczenie, jednak nigdy go nie brałem (czyt. regulamin) nigdy nie zapłaciłem nawet grosza więcej niż cena sklepowa sprzętu.

A w jakiej cenie byłaby u Ciebie ta Toshiba ?


Pozdrawiam
 

rozbujnik

New member
Generalnie zdecydowałem się prawie na 42sl738, ale zobaczyłem, że nie ma ona dlna, co mnie trochę zmartwiło... a z dlna 42", co byś cie polecili?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Skoro ostrość i kolory to...

proponuję zastanów się nad SHARP-em np. 40LE820E lub byś faktycznie odczuł różnicę od tego co masz 46LE820E na 9" z 3m odczujesz różnicę budżet nie wiele przekroczysz a 42" to skazujesz się na LG Porównywałem z SHARP-em i ostrości i barwy nie do porównania w korzyści dla "czterokolorowego" SHARPA. Teraz pewnie bym poczekał chwile i brał 46" zamiast 40" ale tego już nie zmienię... :hmm:

Pozdr.

M.
 
Do góry