Wybór telewizora do 3300 zł (Samsung czy Sony). Czy warto zmieniać obecny.

Jenot3

New member
Witam wszystkich

Stoję przed pewnym dylematem, ponieważ planuję zakupić nowy tv lecz może zacznę od tego co najistotniejsze czyli, czy jest sens zmieniać obecny i czy zobaczę jakąś większą różnicę w obrazie. Aktualnie posiadam taki tv: Samsung LE46B651
Kupowałem go w 2009 r., przyznam, że obraz jest w porządku ale jak to bywa, możliwe, że nie wiem , że coś może być lepiej.
Telewizor używam głównie do oglądania filmów DVD i Bluray a także grania na Playstation 3 oraz Playstation 4, oczywiście wykorzystuję go też do oglądania samej telewizji ale najwięcej korzystam z konsol przy grach oraz oglądam filmy z nośników, także USB. Na tv jestem w stanie wydać ok 3300 zł, taką postawiłem sobie górną granicę ale też i w związku z tym pytanie do was czy faktycznie ma to sens i czy ujrzę jakąś znaczącą różnicę w porównaniu do mojego obecnego modelu.
W oko wpadły mi takie telewizory.
Sony KDL-47W805A
Samsung UE48H6700
Będąc ostatnio w Media Markt i pytając się orientacyjnie sprzedawcy, ten polecił mi taki tv:
SHARP LC-50LE762E
Jednak gdy zobaczyłem, że tv jest z ekspozycji to wydaje mi się, że chcą go po prostu wypchnąć, może i ten tv jest dobry ale jakoś nie ufam sprzedawcom w sklepach a bardziej jednak skłaniam się ku firmom Sony i Samsung.

Zatem drugie pytanie do ekspertów z forum dotyczy właśnie tego, który tych tv byłby najlepszy, czy jest między nimi jakaś większa różnica. Samsung ma aktywne 3D, ma to swoje wady i zalety, na pewno na plus wyższa rozdzielczość ale też przez technologię migawkową chyba bardziej męczące dla oka, 3D to też pewna nowość dla mnie. Bardzo dużo pozytywnych opinii ma ten tv Sony, jednak podobno jest na matrycy IPS a co z a tym idzie ma gorszą czerń. Nie wiem jak on się ma w porównaniu z tym Samsungiem, który również mi się podoba i mieści się w granicach cenowych jakie sobie wyznaczyłem. Zatem proszę was o pomoc, bo im więcej człowiek się zaczyna zastanawiać tym mniej wie. Chciałbym kupić nowy tv, bo nowe mają już sporo fajnych funkcji, których mój nie ma, ale przede wszystkim, nie wiem czy zobaczę większą różnicę w obrazie, po drugie nie wiem, który z tych dwóch wybrać, myślę głównie nad tym modelem Sony i Samsunga.
Sorry za brak linków z odnośnikami ale wyskakuje mi, że nie mogę ich dodawać jeśli nie mam na forum 5 opublikowanych wypowiedzi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej którą podałeś będziesz miał kilka extra modeli:
Z tym że nic nie zyskasz zamieniając 46" na 47". Bo teraz są bezramkowe więc w sumie będzie to mniejszy zakup. Powinieneś sięgać po minimum 50"
Panasonic 50 as650
Sony 50W829
Samsung 50H6200
Sharp 50 le762
 

piteron

Active member
Bez reklam
W klasie cenowej która podałeś................................
Sony50w829
Samsung50h6400
Samsung UE48H6700
Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to ja widzę juz baaardzo duża różnice w obrazie między serią C i F Samsunga,a seria H poszła o krok dalej o czym mówią niezależne testy
 

Jenot3

New member
@kiki - Masz rację z tym, ze nie zalezy mi specjalnie na większym, bo taka przekatna jaka mam mi wystarcza. Aczkolwiek spodobał mi się ten tv Sony 50 cali. Nie wiem tlyko czy warto dopłacac ok 1000 zł do Sony. Skłaniam sie tez ku temu tv - Samsung EU48H6700. Z tego co napisal Piteron wynika, ze zobacze spora roznice w obrazie porownujac z moim obecnym modelem. Tylko teraz pytanie czy lepiej kupic tv Sony czy Samsung, czy warto doplacic 1000 zl do Sony 50W829 ? Aczkolwiek Samsung EU48H6700 tez mi sie podoba a przekatna nie ma az takiego znaczenia, w sensie ze nie musi to byc 50 cali, bo 46 mi wystarcza a ten ma 48. Chodzi o roznice w obrazie, plynnosc obrazu pomiedzy modelami Sony a Samsung, ktory pod tym wzgledem bedzie lepszy.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o płynność to zdecydowanie Sony
co prawda oba panele to natywne 100 hz ale sony ma lepsze algorytmy uplynniacza
w samsungu za to parametr ten mozna ustawic recznie
 

Jenot3

New member
A jeśli chodzi o jakosc obrazu ? Przyznam, że poczytalem troche opinii o tym tv Sony i wszyscy wypowiadaja sie w samych superlatywach co do jakosci obrazu. Bardzo wazne jest dla mnie aby tv dobrze wspolpracowal z PS4 i Sony moze tu byc lepsze. Jestem sklonny doplacic do tego tv 700 zl jesli faktycznie obraz jest lepszy w porownaniu do Samsunga no i do tego Sony ma 50 cali wiec jednak troche wiekszy.
 

prezy

New member
Bez reklam
Ja może innej beczki:
Przy Twoim oglądaniu (DVD, BD) z pewnością poczujesz różnicę w nowym modelu. Natomiast jeżeli przyjdzie Ci do głowy podpiąć NTC lub kablówkę to będzie mocno rozczarowany. Może nawet być tak że obraz z obecnego tv będzie lepszy :-(
 

piteron

Active member
Bez reklam
Jeśli możesz dołożyć to ja osobiscie bym sie nie zastanawiał
przy slabym sygnale może i tak być. Ale u mnie przy UPC widze zdecydowana różnicę na plus
obraz jest bardzie j plynny i bardziej szczegółowy
stary tv fakrycznie lepiej odpala jakies podłej jakosci divixy
ale kto teraz na 50 calach divixy ogląda
 
Ostatnia edycja:

Jenot3

New member
Rozumiem, że na PS4 również odczuję lepszą jakość obrazu ? Myślę, że zdecyduje się na tv Sony, jest tak zachwalany wszędzie, że chyba warto dopłacić i cieszyć się już naprawdę znakomitą jakością.
 

piteron

Active member
Bez reklam
tego nie potwierdzę ponieważ nie mam i nie będę miał swojej prywatnej konsoli
Ale porównaj sobie podstawowy parametr o którym piszą wszyscy gracze,czyli INPUTLAG
 
Do góry