Wybór telewizora 65 cali 7000-7500zl

Hammer92

New member
Witam forumowiczów.

Potrzebuję porady w zakresie wyboru tv w kwocie podanej w tytule tematu.

Tymczasowo sprzęt ma działać w małym ciemnym pokoju 3,5 x 3,5m jednak w dalszej perspektywie na nowej stancji bądź swoim mieszkaniu będzie stał/ wisiał jako główny TV w salonie. 55 cali było ok ale wiadomo że zawsze chce się ciut więcej i 65 to moja górna granica.

1. Do użytku z XBOX series x, gry sportowe ( głównie FIFA) + tzw. sandboxy, samochodówki. Okazyjnie wracam też do klasyków z PS4.
2. Kablówka Vectra/Orange ( nie wiem co będzie) czasem jeszcze coś interesującego znajdę "pstrykając" po kanałach. Kanały jak TVP info TVN 24 i podobne mam w poważaniu. Sport: piłka nożna, skoki, siatkówka jak najbardziej.
3. Serwisy streamingowe - Viaplay: Liga angielska, Formuła 1. YT, jakieś Vlogi o podróżach, okazyjnie NETFLIX itd. jak cos się pojawi ciekawego w ofercie.

Zastosowanie zatem wszelakie. Do tej pory użytkowałem klasycznego LCD LED z krawędziowym podświetleniem Sony KD-55XG8596 ale zdecydowałem sprezentować go rodzinie do jasnego salonu.
Obraz w.w Sony w większości sytuacji mi odpowiadał, jedynym większym problemem była czerń w grach w zaciemnionym pomieszczeniu, przy włączonym HDR nie wspominając. Szarość rozlewała się na pewne szczegóły co bywało irytujące. Do wszelkich innych zastosowań dawał radę- sport, filmy, Gry sportowe był bez zastrzeżeń

Tv ma mi posłużyć 4-5 lat. W pierwszej kolejności myślałem nad jakimś dobrym modelem mini led na VA od Samsunga/ TCL lub też innego producenta.

W sklepie natomiast oglądałem Samsunga qn91b i na prawdę ciężko było mi znaleźć różnice między tym modelem a stojącym obok OLEDEm. Jedyny minus to brak wsparcia DV w Samsungach, zawsze coś sie znajdzie.


OLED- mam mieszane uczucia boję się wypaleń obrazu i że za 2-3 lata obudzę się z powypalanymi tu i tam pikselami a z tego co wiem producenci chyba nie szczególnie dają dodatkowa opiekę jeśli chodzi o wypalone matryce oledow.

Zależy mi na jak najlepszym obrazie, w miarę dobrej czerni aby uniknąć wyżej opisanej sytuacji z obecnego TV i ogólnie mówiąc uniwersalności sprzętu.
Co do dźwięku to sprawa drugorzedna, zawsze można podłączyć cokolwiek co i tak zagra lepiej niż wbudowane głośniki.

Sprzęt chce wziąć oczywiście w raty

Dzięki, liczę na wasze sugestie.

Jeśli temat znalazł się w złym miejscu proszę o przeniesienie.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W kolejności do Twoich potrzeb
Mini led
  • 65C935 za 7399 zł
  • 65C835 za 5899 zł
  • LG 675Qnded 913 za 5999 zł

Oled TV :
- Philips 65Oled 703 za 6949 zł z zabezpieczeniem - anti burn In.
W tej klasie masz najlepszy model
 
Do góry