Wybór telewizora 60".

kamrage

New member
Witam

Szukam telewizora 60". Poniżej lista pytan i odp. oraz modele, które dostępne są w tej chwili na rynku. Tak jak o Panasonicu i Sonym znalazłem coś na forum to o LG nie ma nic.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 26m;
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i przy stole z boku (odl. 2m)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Ciągle z okna z lewej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor? Kineskopowy 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? WiFi nagrywanie na USB, tunery tv wbudowane, wygodny smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tel. sat. Może nc+
10 .Jakie urządzenia? W przyszłości PS3-4 albo xbox + audio
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale z sieci, discovery
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak bardzo często
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? W przyszłości tak
16. Preferencje co do marki? Panasonic, LG, słyszałem że Samsung coś słabe matryce robi.
17. Preferencje co do wielkości? 60””
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak płynności ekranu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

1)
PANASONIC TX-60CX750E
2)
LG 60UF778V
3)
lg-60uf695v
4)
sharp-lc60ud20e
5)
sony-kdl-60w855b

Z góry dzięki za pomoc
 

digitalus

Banned
Witam
cx740/750 ma dobre wyniki w testach.Telewizor z panelem ips.
Na holenderskiej internetowej stronie ktora zajmuje sie testami sprzetu rtv cx740 ma wysoka ocene czyli 9 punktow.

Review: Panasonic TX-49CX740E (CX740E en CX750E-serie) lcd led tv | Homecinema Magazine

Jesli katy boczne sa bardzo wazne to lepiej kupic telewizor z panelem ips ale poziom czeni lepszy w va np tanszym cx680.

Na avforums cx680 czyli tanszy od cx700 bez 3d i mozliwosci nagrywania programow ma dobre komentarze od osob ktore "przesiadly sie" z dobrego telewizora czyli mp plazmy panasonic gt50 na cx680.Jesli jest rownie dobrze jak w gt50 to jakosc obrazu bedzie lepsza niz na moich zdjeciach bo cx3e i x60 ma gorszy poziom czerni niz gt50 Wspominaja tylko ze kanaly sd moga lepiej wygladac ale oni sd juz prawie wcale nie ogladaja.Poziom czerni w cx680 nawet troche lepszy niz cx700.

Potwierdzienie w tescie nizej na plus kolor i poziom czerni.

Panasonic TX-40CX680B review | TechRadar

Panasonic CX6 (CX650 / CX680) review - FlatpanelsHD

Panasonic ( CX680):
Black level 0.03 cd/m2
Brightness 134 cd/m2
Contrast 4467:1

https://www.avforums.com/threads/panasonic-cx680.1956139/page-2
translator

https://translate.google.pl/transla...ds/panasonic-cx680.1956139/page-2&prev=search


Wziąłem 50 "680B w piątek, początkowo niechętne przeprowadzce do 4K z moim 42" plazmy, jak nie mam zawartości UHD, i był po prostu bardzo go używać dla Apple TV / Plex streamingu i gier na PS4.
Jednak muszę powiedzieć, że jestem absolutnie powalony jakościa obrazu, to jest o wiele lepiej, niż się spodziewałem, moje gry PS4 wygląda tak jasne i żywe, bez zacięć

z 2 strony tego tematu.

Mam 50GT50 ,czarne poziomy wyglądają tak samo dobrze.

6 strona
mam plazme 50GT50. Jestem bardzo zadowolony z zestawu. 4K Netflix działa dobrze przez WiFi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co napisałeś najwyżej z matrycą natywną 200Hz to Sharp UD 20 - nie wiem tylko czy go kupisz jeszcze.
 
Do góry