Wybór telewizora = 40-42 cale

Pstrokaty

New member
Wstyd się przyznać ;)
Od wczoraj jestem posiadaczem TV: PS50C550. Niestety zdecydowanie ta wielkość nie została zaakceptowana drugą połówkę. Jeszcze gorzej, że i mi się wydaje, że przegieliśmy z wielkością telewizora. W przeciwnym wypadku zacząłbym używać swego nieodpartego uroku osobistego hehe

Powody:
1. telewizor jako przedmiot przytłacza swoją wielkością (dominuje nad wszystkim)
2. programy SD - maksymalna odległość z jakiej mogę oglądać - około 3,2 m to za mało.
3. HD - tu jest bardzo dobrze
4. Full HD - bajka
Póki co ustaliłem, że aby nie kierować się emocjami z ostateczną decyzją odesłania towaru (zakup przez internet, można odesłać towar do 10 dni bez podawania przyczyny) wstrzymamy się do jutra.

A ja zaczynam 2 podejście do szukania TV. Tym razem 40-42 cale. W tych rozmiarach pod uwagę trzeba zacząć brać LED oprócz plazmy.

Informacje:
odległość od ekranu: 2,8-3,3m
jak słońce świeci w pokoju: okna wschód-zachód, słońce w godzinach porannych
Jak duży jest pokój: 5,3 m x 3,7 m (telewizor na dłuższej ścianie)
jaki masz obecnie telewizor: Samsung PS50C550
jakie programy najczęściej oglądasz: filmy (DVD,BD,SD), Sport,
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: 80 % wieczorem
preferowana wielkość telewizora: 40-42 cale
preferowana marka: brak
czego nie lubisz w telewizorach: brzydki design
jakie urządzenia będą podłączone: Kablówka Vectra, Blue-Ray
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:70% kablówka, 30% Blue-Ray
jakimi złączami: HDMI
jaki masz sygnał: SD (większość kanałów), HD (Vectra), Full HD
ile programów HD: 9
ma stać czy wisieć: docelowo wisieć
jaka klasa cenowa: < 4000 PLN

Proszę o rady. 2 pomyłka w wyborze TV nie wchodzi w rachubę.

Z góry dzięki.
 

cygan

Member
Ja bym zaryzykował i zostawił. Trochę ryzyka dla słabych SD jest z 3 metrów ale widzę dużo masz kanałów HD i oglądasz b.dużo Blu-ray. Nie idź w LCD, mówi ci to długoletni praktyk :)

Kupisz 40 cali LCD i z 3 metrów nie osiągniesz tego co powinieneś. Stawiam 10 do 1, że będziesz za kilka miesiecy żałował zmniejszenia TV ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym 46" - w tym kierunku bym szukał.
Sharp 46 LE 705
Toshiba 46XV 733
JVC 46S90
Panasonic 46S 20
Sony 46 EX 500
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o kanały standardowe, to Toshiba nie ma sobie równych:
Model najnowszy: Toshiba 46XV733
lub Zeszroczny: Toshiba 46XV635
4cale mniejszy, a zuycie prądu o wiele mniejsze.
System 100Hz wielokrotnie nagrodzony(najlepszy na rynku)
1mld kolorów
Wysoki kontrast statyczny i dynamiczny.
Głośniki ONKYO! i automatyczne wyciszanie reklam.
 

Pstrokaty

New member
Dzięki za rady.
Minęły 2 doby i ... zdecydowaliśmy się pozostać przy PS50C550 również dzięki Waszym opiniom ;) Pomimo tytułu 40-42 cale - Wasze propozycje nie schodziły poniżej 46 cali. Nie warto kombinować z odsyłaniem, czekaniem na zwrot kasy, aby później kupić TV o 4 cale mniejszy.

Fakt faktem, że gdybym teraz wybierał TV to pewie zdecydowałbym się na miejszy - pewnie 46 cali - głównie ze względu na to, że jednak kanały SD póki co dominują.

TV póki co nie wisi na ścianie, a stoi na szafce. Po powieszeniu zwiększy się jeszcze odległość oglądania o 25 cm, a zauważyłem, że powyżej 3 metrów to każde 20 cm robi różnicę na obrazie SD.
Samo zawieszenie TV powinno sprawić, że TV nie będzie się aż tak rzucał w oczy. Wymienimy meble na ciemne, co i tak mieliśmy zrobić - to też powinno dać efekt.

Oczywiście sprawa pozostawienia TV gładko nie poszła - musiałem jednak użyć siły argumentów :idea: i uroku osobistego :bober:
 
Do góry