Wybór subwoofera.

dawideksl

New member
Witam, dojrzewam powoli do zakupu suba. Będzie on współpracował z onkyo 607, yamaha 777,444,333 + BD i DVD. Z racji tego, że yamahy mają bardzo dobry i mocny bas, nie chciałbym się rozczarować po zakupie suba. Nie jest mi on potrzebny do zwiększania ilości basu, bardziej do odciążenia systemu 5.0. Pomieszczenie odsłuchowe ok.20 metrów, może nieco wiecej nie pamiętam dokładnie. Słuchane stereo i tak będzie bez suba, chyba, ze z subem będzie lepiej (w co wątpię), a ze scieżek wielokanałowych 90% to koncerty na bd i dvd. filmy to jakieś 10%. Nieprzekraczalny budżet to ok. 2500 max 3000. im mniej tym lepiej. Moje typy subów to:

-Klipsch sub 12
-velodyne cht-12q
-paradigm dsp 3200 lub dsp 3400
-jamo sub 650 (konstrukcja zamknięta) nie wiem czy będzie miał "kopa"

Jakieś inne propozycje? Nie wiem czy warto pchać się w suby 25cm (10") skoro moje yamahy mają 4x8" woofery. Mam jeden sub 10" w zestawie logitech z-5500. Oczekuję czegoś dużo mocniejszego i lepszego, aha! i musi nisko schodzić.

Proszę o odpowiedzi oparte na doświadczeniu oraz odsłuchu, a nie danych z internetu. Sam osobiście wybieram się na odsłuch, niemniej jednak najpierw chcę znać wszystkie typy wstępne.
P.S Sub czasami będzie muział grać głośno i trząść ścianami ;)

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
Jak masz w kolumnach 8 cali to sub minimum 12" musi mieć.Kopa i odpowiednią dynamikę zapewnią tylko suby zamknięte - bassrefleks będzie schodził nisko ale nadaje się do robienia huku a nie grania.Oczywiście ma to sens w muzyce.W filmach cudów się nie spodziewaj - już te yamahy zapewniają sporo huku - sub tylko zwiększy ilość :).
Oczywiście zwróć uwagę by miał mozliwość odcięcia basu jak najniżej(40Hz albo i 30) - przyda się
No i najważniejsze - MASA - im cięższy tym lepiej :)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
jeszcze moze warto sprawdzic B&W ASW610 - cena podobna do Velodyna, a przynajmniej wg testow schodzi z basem bardzo nisko.
 
Do góry