wybor suba ?

hubuss1

New member
Witam poszukuje suba cena jaka moge wydac to max 500 zl,bedzie wspolpracowal z zestawem glosnikow jamo C405 HCS3 oraz amplitunerem onkyo tx-sr 577 pokoj o pow.17mk2.Główne użytkowanie to filmy w 60 % oraz 40 % to muzyka
zanlazlem takiego suba; ENERGY ESW-8 za 490 czy był by to dobry wybór a może w tej cenie poszukać cos innego, prosze o prady i propozycje .
 

RAISER

New member
Zastanów się mocno nad Magnat Betasub 25A. Gwarantuję że nie będziesz zawiedziony :D
 
Ostatnia edycja:

Picuszek

New member
Racja, ten Magnat to naprawdę znakomity subik :smile: Co prawda kosztuje on w sklepach jakieś 700 złotych ale zawsze możesz kupić używkę z Alledrogo na przykład ;-)
 
Ostatnia edycja:

Picuszek

New member
Ten Jamo to słabiak.
@hubuss1 Mam dla ciebie jeszcze jedną propozycję. I to chyba nawet lepszą niż Betasub tyle tylko że musiałbyś dołożyć jeszcze ze 100 złotych. Chodzi mi konkretnie o STX S-300. Kosztuje 591 złotych. Parametry ma naprawdę extra. Przy tej cenie to chyba najlepszy możliwy wybór. Daję linka: http://www.stx.pl/s-300-czarny-subwoofer.html I jak, podoba się ? :smile:
 
Ostatnia edycja:

hubuss1

New member
to w sumie ja sam juz nie wiem to moze onkyo skw 204 czy lepiej dolorzyc i kupic tego magnata i czy on bedzie lepiej jakosciowo oraz brzmieniowo fukcjonowal bo widzialem go na alledrogo za 599 zl
 

Picuszek

New member
Ten Betasub to klasa sama w sobie, bardzo porządnie wykonany no i do tego schodzi bardzo nisko :D
A ten STX w ogóle cię nie zainteresował ? Już za niecałe 600 złotych możesz mieć nówkę. A parametry ma nawet lepsze od Magnata :smile:
PS. Powtórzę to jeszcze raz, w porównaniu do wyżej wymienionych ten Jamo to słabiak.
 
Ostatnia edycja:

hubuss1

New member
a czemu jamo to slabiak ? ten stx jakos mnie nie przekonuje moze dlatego bo firma mi jest obca i nie wiem jak sie bedzie sprawowac na dłuższa mete
 

Picuszek

New member
Jamo ma bardzo płytki bas jak na suba. Schodzi zaledwie do 40Hz. Tyle to potrafi wyciągnąć pierwsza lepsza kolumna podłogowa czy nieco lepszy monitorek. Tyle tylko że bas na Jamo jest siłą rzeczy nieco mocniejszy w końcu to subwoofer :smile:
Betasub schodzi z basem aż do 22Hz. Wierz mi, to istotna różnica. Bas będziesz nie tyle słyszeć co czuć a o to przecież chodzi prawda ? Generalnie jeśli firma STX tobie nie pasuje to pozostaje ci ten Magnacik z Allegro.
Satysfakcja w 100% gwarantowana tylko ostrzegam że twoi sąsiedzi przestaną cię lubić he he he :D
 
Ostatnia edycja:

hubuss1

New member
hahah z sasiadami nie ma problemu bo mieszkam w domu jedno rodzinnym wiec moge sobie głośno grac to mysle ze magnata wybiorę. Mam pytanko czy on dosc dobrze nagłośni mi pokój bo ma 90w a jamo 200w<czy jego moc jest oszukana >pokój 17 mk2
 

Picuszek

New member
Nie wiem czy jego moc jest oszukana natomiast wiem na pewno że Jamo ma 20-centymetrowy głośnik natomiast Magnat 25-centymetrowy. I w tym wypadku rozmiar naprawdę ma znaczenie he he he ;-)
Praw fizyki nie oszukasz, mały głośnik nie poradzi sobie z niskimi tonami tak dobrze jak większy.
PS. Porównałeś moc ciągłą Magnata z mocą szczytową Jamo tak więc nie dziwota że wyszła taka duża rozbieżność :lol:
Liczy się przede wszystkim moc ciągła (RMS) a tu już nie wiadomo jaką wartość ma Jamo, bardzo możliwe że również 90 watt.
 
Ostatnia edycja:

Picuszek

New member
Z STX'a zrezygnowałeś bo nie znasz tej marki a ENERGY to znasz ? Bo z tego co widzę to też nie. Dziwny trochę jesteś.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
stx to kicha, magnat tylko do boom boom, zero liniowości. Kolumny masz Jamo więc jeśli chcesz je zgrać warto wybrać subwoofer od tego samego producenta. Jamo SUB200, SUB250. Energy to marka należąca od niedawna do tego samego konsorcjum co Jamo, a mowa tu o Klipschu.
 

Picuszek

New member
A słuchałeś wszystkich tych subów które wymieniłeś ? Czy oceniasz tylko na podstawie własnego widzimisię ?
BTW. Subwoofery właśnie są do tego stworzone, do efekciarskiego boom boom.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak klient prosi o podłączenie takiego to słucha się razem z nim.
Oceniam na podstawie własnego widzimisię.
Subwoofery nie są do boom boom.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do niskich częstotliwości. Pic polega na spasowaniu ich charakteru do reszty kolumn w systemie, a także by w pomieszczeniu grał możliwie szerokim równym pasmem.
 
Do góry