Wybór sprzętu do słuchania muzyki z planami rozbudowy do kina

mkac

New member
Cześć,
ostatnio rozglądam się za fajnym sprzętem głównie do słuchania muzyki (amplituner + głośniki). Chcę mieć dzwięk na wysokim poziomie z dużą ilością detali ponieważ słucham muzyki najróżniejszej: rock, pop, klasyczna, jazz .... itp itd, no może bez ciężkiego metalu i bardzo ciężkiego rocka. Narazie chciałbym wydać na zabawkę 1000 - 1500 i mieć na czym słuchać muzy, potem rozwinąć to do kina domowego (moze byc na srednim poziomie). Pokoik mam okolo 22 m2. Sąsiadów brak :grin: ale też nie chcę słyszeć detali dopiero przy b.dużym nagłośnieniu. Aha i ważna sprawa, dzwięk nie może być męczący na dłuższą metę ...
Pozdrawiam M.Kac.
 

Deimos

Banned
mkac napisał:
Cześć,
ostatnio rozglądam się za fajnym sprzętem głównie do słuchania muzyki (amplituner + głośniki). Chcę mieć dzwięk na wysokim poziomie z dużą ilością detali ponieważ słucham muzyki najróżniejszej: rock, pop, klasyczna, jazz .... itp itd, no może bez ciężkiego metalu i bardzo ciężkiego rocka. Narazie chciałbym wydać na zabawkę 1000 - 1500 i mieć na czym słuchać muzy, potem rozwinąć to do kina domowego (moze byc na srednim poziomie). Pokoik mam okolo 22 m2. Sąsiadów brak :grin: ale też nie chcę słyszeć detali dopiero przy b.dużym nagłośnieniu. Aha i ważna sprawa, dzwięk nie może być męczący na dłuższą metę ...
Pozdrawiam M.Kac.

No niestety musze Cie zmartwić, ale nie ma jeszcze takiej firmy na świecie, która proponuje dźwięk na wysokim poziomie za 1500pln:(
No chyba, że chodzi o wysoki poziom głośności?
 
Ostatnia edycja:

mkac

New member
Nie zależy mi na bardzo głośnym brzmieniu. Tylko na jakości dzwięku ... rozumiem, że za tyle nie dostane newiadomo czego, ale chcialbym wiedziec co jest najleprze przy takim budżecie.
Pozdrawiam
 

Kemp

New member
Witam,
Przy Twoim założeniu należy zacząć od możliwie najlepszego amplitunera.
Proponuję Onkyo, które jest bardzo wszechstronne i nie męczące. Najtańszy model TX-SR304 zaspokoi Twoje oczekiwania (cena ok. 1000 zł). Do tego dobierzesz 2 podłogowe kolumny stereo do 500 zł za parę (Tonsil, Magnat, Koda, M-Audio), które szukałbym także na Allegro.
Pozdrawiam,
 

masaj007

New member
Ja bym zrobił odwrotnie. Kupił w miarę dobre kolumny jak JBL Balboa 30 i do tego dokłądał resztę po malutku budując zestaw 5.1
 
Do góry