Wybór słuchawek bezprzewodowych

hitachi

New member
Witam poszukuję słuchawek bezprzewodowych do 300zł do słuchania muzyki od klasycznej po disco..Zależy mi na zamkniętych słuchawkach i mających jak najlepsza jakaś przesyłu by szumy były minimalne.Odległość to małe mieszkanie powiedzmy 20metrów.Z poszukiwań jakby te firmy się wybijają Sony, Philips, AKG, Sennheiser.Tylko czy do 300zł coś w miarę dobrego kupi?Znacie może różnice w graniu miedzy tymi firmami ja tylko wyczytałem ze akg stawia na basy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trzeba powiedzieć jasno że dobrych słuchawek bezprzewodowych za 300zł nie kupisz,wadą takich słuchawek jest że "szumią" , jeżeli słuchasz muzyki klasycznej to może to być uciążliwe.Rzeczywiście AKG jest jedną z najlepszych firm o bogatej tradycji ,jednak dobre słuchawki bezprzewodowe tego producenta to wydatek jakieś 500 euro ,może warto pomyśleć o dobrych słuchawkach "przewodowych"
 

ernet

Active member
Bez reklam
Miałem 2 pary słuchawek bezprzewodowych. Lubię słuchać muzyki głośno ale kazde z tych słuchawek miały wbudowany ogranicznik głośności. Czy wszystkie słuchawki bezprzewodowe tak mają ?
 

basbot11

New member
ernet moje sennheiser-y rs 160 nie maja takiego czegos jak ogranicznik.
nie slucham raczej muzyki z maksymalna glosnoscia, ale specjalnie przed chwila sprawdzilem jak glosno graja.
pdkrecilem je na maksa, podkrecilem dzwiek w winampie i w windowsie tez na maksa i bylo bardzo, bardzo glosno.
 

hitachi

New member
Witam ciągle nie mogę się zdecydować na słuchawki a muszą być bezprzewodowe.Proszę powiedzcie które maja cyfrowy przesył sygnału do 400zł bo wtedy rozumiem ze tych szumów jest mniej niż przy analogowym przesyłaniu sygnału.Co myślicie o senheiser rs 120? czy sony 810rk?Cenowo mi najbardziej odpowiadają ale czy nie szumią zbytnio?
Czym się róznią modele senheisera rs 120 od hdr 120.
 

ernet

Active member
Bez reklam
ernet moje sennheiser-y rs 160 nie maja takiego czegos jak ogranicznik.
nie slucham raczej muzyki z maksymalna glosnoscia, ale specjalnie przed chwila sprawdzilem jak glosno graja.
pdkrecilem je na maksa, podkrecilem dzwiek w winampie i w windowsie tez na maksa i bylo bardzo, bardzo glosno.

@basbot11. Hm, to dobra wiadomość. Może tylko Philips'y ( a takie miałem ) takie są ;-(
Pieknie wyglądają
http://electronik24.pl/p/242/26410/...-nadajnik-mikrofony-sluchawki-multimedia.html

A jak grają ? Moje preferencje to max sopranów i max basów =
+ zamknięte. Pojadą tak ?
 
Ostatnia edycja:

basbot11

New member
hitachi nie mam pojecia czy jest cos na rynku z cyfrowym przesylem danych do 400zl. na pytanie czy szumy w analogach przeszkadzaja, tez nie jestem w stanie odpowiedziec, bo nie mialem takich sluchawek.
moge jedynie powiedziec ze sluchawki z cyfrowym przesylem danych albo sygnal maja, albo nie.
takie cos jak szumienie nie wystepuje, jakosc muzyki zalezy tylko od zrodla dzwieku.
waznym czynnikiem przy kupnie takich sluchawek, jest zasieg takiego sprzetu. moje rs160 maja bardzo maly zasieg i nadaja sie tak naprawde do sluchania tylko w jednym pomieszczeniu, tam gdzie umieszczony jest nadajnik.
w odleglosci 6-8m w innych pokojach mam zaniki sygnalu.


ernet tak te sluchawki sa ladne i wygodne, pady sa wykonane z bardzo miekkiego skoropodobnego materialu.
jesli chodzi o dzwiek to sluchawki bezprzewodowe nigdy nie zagraja tak jak sluchawki kablowe. tony wysokie, srednie i niskie brzmia bardzo ladnie i rowno, ale bas nie ma kopa.
bas jest slyszalny ale ryczej jego wyzszych i srednich frekwencjach, nie jest miesisty, powiedzal bym ze jest raczej taki punktowy.
ps1. tak te rs sa zamkniete i niezle izoluja.
ps2. ernet najlepiej bedzie jak poczytasz w sieci recki robione w serwisach ktore sie na tym znaja, bo ja niestety nie mam doswiadczenia w testowaniu sprzetu :)
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
ernet tak te sluchawki sa ladne i wygodne, pady sa wykonane z bardzo miekkiego skoropodobnego materialu.
jesli chodzi o dzwiek to sluchawki bezprzewodowe nigdy nie zagraja tak jak sluchawki kablowe. tony wysokie, srednie i niskie brzmia bardzo ladnie i rowno, ale bas nie ma kopa.
bas jest slyszalny ale ryczej jego wyzszych i srednich frekwencjach, nie jest miesisty, powiedzal bym ze jest raczej taki punktowy.
ps1. tak te rs sa zamkniete i niezle izoluja.
ps2. ernet najlepiej bedzie jak poczytasz w sieci recki robione w serwisach ktore sie na tym znaja, bo ja niestety nie mam doswiadczenia w testowaniu sprzetu :)

Jeszcze raz dzięki.
 
Do góry