Wybór - RX czy BX centre?

Kieziu

Banned
Witam,

Chciałbym uzyskać informację, czy warto dołożyć 1 tys zł do serii RX? Niestety nie mam możliwości na razie odsłuchu aby porównać oba głośniki.

Pzdr
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie słyszałem serii RX ale jest pewnie lepsza od BX. Jednak jak masz BX5 to ja bym pozostał przy tej serii. I za resztę kasy kupiłbym na tył BX1 lub BX2.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
BX to bardzo dobre kolumn w swojej klasie. RX droższe, ale wg mnie nie warte takiej dopłaty. Jak już wymieniac to cała serię ;)
 

Kieziu

Banned
Haha dobre... co dopiero kupiłem BX5 wiec trochę się nimi pobawię... chodzi teraz mi o wymianę centralnego, Paweł_Sz85 w sumie dobry pomysł podsunął,a Krzysztof to tylko potwierdził, aby kupić bx centre i do tego surround. Tylko musiałbym się pozbyć centrala ES 25C i E30 JBL w kolorze w tej chwili rzadko spotykanym jasny buk...
 
Swojego czasu borykalem sie z tym samym problemem. Mialem fronty rx a reszte chcialem bx, na szczescie kupilem centralny z rx. Jeden ze sprzedawcow przekonywal mnie wtedy sloganem, ze centralny musi byc z tej serii co fronty aby brzmieniowo onie odbiegac. Z drugiej strony zauwazylem ze seria rx gra troche jasniej niz bx. Takie zabiegi gdzie kazdy klocek jest z innej serii mozesz odczuc przy wielokanalowym stereo(ja slysze) gdzie jest nie do konca tak jak bys to slyszal. Osobiscie uderzal bym w jedna serie. Pozdrawiam

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
 

budasty

New member
Hmm, jeśli Rx gra jaśniej od Bx, no to bym podziękował. Od kilku dni mam Bx5 + centralny Bx i w pierwszy dzień odczucia mieszane(ale odsłuch robiony przy "pełnym" domu, sporo zewnętrznych zakłóceń), miałem wrażenie, że słabiej nagrane materiały(mp3) często brzmiały lepiej na starych Kodach 988(które jednak zawsze wspomagałem subem), brzmienie jasne i w porównaniu do starych kolumn o wiele bardziej detaliczne, dopiero wczoraj wieczorem jak zapuściłem lepsze materiały, w domu wszyscy spią i zacząłęm się wsłuchiwać to jednak w średnicy i górze słychać różnicę na korzyść Bx, zdecydowaną. Ideałem byłoby takie brzmienie z nieco mocniejszą ale nadal miekką podstawą basową ale to pewnie nie w tej cenie. Jak puściłem Lady Pank, soundtrack Twin Peaks to jednak przekonałem się do tych kolumn, podsumowując - dosyć jasne, detaliczne i kulturalne brzmienie, dla osób z dobrym słuchem, które są w stanie wyłapać wiele detali. Jeszcze bardziej zadowolony jestem z centralnego, zdecydowanie poprawiła się separacja i różnicę w artykulacji mowy.
Inna "dziwna sprawa" to kolumny grają w bardziej zróżnicowany sposób, tzn. na niektorych materiałach dużo głośniej , na innych sporo ciszej, Kody nie różnicowały tak nagrań.
Odnośnie tematu to centralny to niewielki klocek w sumie, może za kaucją udałoby Ci się pożyczyć go do testów w sklepie, w którym kupiłeś fronty?
 
Budasty- masz nowki czy już wygrzane? wiele "kultury" i ułożenia sceny pojawiło się u mnie po bardo długim czasie wygrzewania. Z ostrej góry i słabego basu( w sensie byl taki bez wyrazu), dopiero po czasie zaczely pojawiać sie oczekiwane efekty. Teraz grają super. Co do głośności to jest tak na tym samym materiale?
 

budasty

New member
@MasterKzaM

nówki, mam je od poniedziałku, co do głośności to stare kolumny "mniej różnicowały głośność nagrań", testuje nagrania, które znam ze starych kolumn :)
 
To Panie, daj im się wygrzać:)- zobaczysz ,że to nie bedzie to samo. Ja byłem bardzo roczarowany Rxami na "zimno". Ponad pół roku zabrało mi na wygrzanie ich- ale teraz jest super. Zaobserwujesz ,że z każdym dniem te kolumny beda grać lepiej. Druga sprawa zacznij słuchać nagrań w formacie flac, bo mp3 to troche biednie przy tym wypada. Lepsza jakość lepsze doznania:)
 

Kieziu

Banned
Dzieki wszystkim za odpowiedź. Z Budasty'm dyskutujemy o wrażeniach na PW, więc faktycznie kolumny muszą się wygrzać. Moje BX5 na pierwszych dźwiękach utworu grały ciszej i się rozwijały po 2 sekundach - teraz już tego nie mam... więc dokupię jeszcze BX Centre a w dziale sprzedaży wystawię swoją JBL...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak jak napisał Ci kolega. Ja tez zawsze jak kupiłem nowe kolumny czy elektronike na poczatku miałem niedosyt. To co opisujesz, czyli brak mięsistego i cieplejszego basu czy zbyt jaskrawa góra, to wynik niewygrzania kolumn. Z czasem się bardzej ułożą i brzmienie będzie przyjemniejsze. Co do brzmienie MP3 to jest tak, że im lepszy sprzet tym bardziej obnaża niedoskonałości nagrania. Też kiedyś miałem stare Kody, i tam czy puściłem płytę CD czy lepszej jakości MP3 róznice były znikome, a teraz to własciwie MP3 nie słucham. Róznica na lepszym sprzęcie między CD a MP3 jest ogromna.
 

Kieziu

Banned
Zgadzam się z Krzysztofem całkowicie - słuchałem jeszcze dwa tygodnie na starych JBLE30 muzyki i mp3 i audio i nie czułem różnicy - teraz po podłączeniu tylko BX5 oczywiście też są inne kable, mp3 praktycznie odeszły w niepamięć, spakowane i schowane do kartonu. A jaka będzie różnica, kiedy zakupie nowy napęd CD...
 

budasty

New member
Hmm, mp3 prawie nie słucham :), zwykle sprzętu używam do oglądania filmów. Wczoraj jak zacząłem wsłuchiwać się w ulubione kawałki to szybko minęła godzina(zacząłem o 23:30) i trzeba było się kłaść bo rano do pracy ...dawno mi się to nie zdarzyło, jak jest grobowa cisza, żona, dzieci i pies z kotem nie atakują :) to zaczyna się muzykę inaczej odbierać, niestety takie warunki tylko po 22:30 :). Teraz zastanawiam się nad lepszym subem+ wymiana tyłów na Bx1 (mają te same przetworniki co Bx5, Bx2 te same co Bx6 o ile pamiętam). Aktualnie szukam opinii jaki sub pasuje do zestawu opartego na Bx, czy nie ma lepszej alternatywy w przedziale cenowym Bxw10 do 16m2 powierzchni.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie słyszałem BXW10. Z tego co widzę jest to konstrukcja zamknięta więc bas powinien być dość szybki. Od siebie polecę Ci Rel-a T5. Ładnie wykonany i na Twój metraż w sam raz. Dobrze się spisuje też w stereo. Ciekawą propozycją jest też Velodyne EQ-MAX 8. Jest mocniejszy, lepiej sprawdzi się w kinie, tylko bas będzie mnie kontrolowany.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na tyły jeśli jest kasa lepiej zainwestować w BX2, większa skuteczność i bardziej straszą podczas seansu niż jedynki ;)
 

budasty

New member
@Krzysztofradio

Pomieszczenie ma 16 m2. Jeśli o tyły chodzi to najpierw sub wymiana, na tyły pójdą bx1 lub bx2 i kryterium nie będzie cena, mogę na tyły dać też fronty Kody 988 :)
 

woytaski

New member
Bez reklam
na tyły jeśli jest kasa lepiej zainwestować w BX2, większa skuteczność i bardziej straszą podczas seansu niż jedynki ;)
U mnie na 25m2 świetnie sprawdza się zestaw ze stopki.
BX1 mają tą zaletę, że subtelniej wyglądają na ścianie... i nie zajmują tyle miejsca ;)
BXW10 daje radę, więc byłbym za unifikacją zestawu w ramach tej samej serii...
 
Do góry