Wybór projektora do ~3k zastosowanie domowe

lysy_kielce

New member
Witam jak w temacie potrzebuje pomocy w wyborze projektora.

planuje powiesić go na suficie, odległość od ściany to 3,80 cm i z takiej samej będzie oglądane .
głównie będzie używany do oglądania filmów dvd jak i z telewizji w fhd tak że stawiam na jakoś obrazu, ale również będzie chodzić z konsolą i oczywiście komputerem.

czytałem o "efektu tęczy" choć nie widziałem na czym to polega to w miarę możliwości chciałbym projektor z minimalnym tego typu zjawiskiem.

zastanawiam się jeszcze na pełnym FULL HD a 720p gdyż różnica w cenie jest

dużą rolę będzie również odgrywał kontrast jak i jasność choć pokój dość ciemny plus rolety.

proszę o jakieś propozycje ze strony znawców tematu , dzięki.
 
Ostatnia edycja:

lysy_kielce

New member
ok widze nikt w tej kwesti mi nie doradzi, sam coś znalazłem
zastanawiam się nad Benq w1070 , Benq TH680 a Optomom HD25e
ktoś miał z tym styczność i może polecić ? jakie są różnice miedzy tymi projektorami prócz ceny. projektor ma być zawieszony za suficie za pomoc byłbym bardzo wdzięczny.
 

bartusbar

New member
Sam kupiłem niedawno w1070 i z czystm sumieniem mogę polecić. Jakość obrazu naprawdę wywołuje uśmiech na twarzy zwłaszcza jeżeli to będzie Twój pierwszy projektor. Wachałem się między hd25e a w1070. Projektor mam dokładnie na tej samej odległości tylko siedzę bliżej o 1m. Obraz jest ogromny do tego stopnia, że zoom skręcam na min. W twoim przypadku komfort oglądania bedzie o wiele lepszy niż u mnie. U mnie chyba lepiej spisałaby sie Optoma. Jeżeli chodzi o wielkość obrazu to tam gdzie optoma się kończy tam benq dopiero się zaczyna :)
Do tego tanio maożna u Chińczyków kupić okulary 3D
 

lysy_kielce

New member
dzięki za odp. choć byłem już bardziej przekonany ku Optomie lecz musze się opierać na tym co ktoś napiszę bo nie mam i nie ma raczej możliwości przetestowania gdzieś jak to działa nie stety:/ może jakiś użytkownik się wypowie co miał bądź widział oba projektory w akcji i napisze jakieś za bądź przeciw kosztuje to nie mało jak dla mnie wiec chce aby zakup był dobry . oprócz tego jaki ekran byście polecili do tego ręcznie zwijany ? tak do 120"
 

lysy_kielce

New member
już zakupiłem i czekam na kuriera wybór padł na Optome hd25e
Uchwyt Avtek Uniwersalne mocowanie Pro Mount Direct
ekran 4World Matt White 265 x 149 cm (08442)

jak ktoś ma ten ekran mógłby się wypowiedzieć czy to w miarę dobry wybór ?
 

pawelcio

New member
Ja tez zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma modelami.
Jednakże do zakupu zniechęcają mnie opinie na forach, mówiące, że:
-Optoma ma wadliwą optykę, co przejawia się brakiem możliwości ustawienia prawidłowej ostrości na ekranie i rozwiązaniem jest wymiana optyki w serwisie (czyli kupuję projektor i odsyłam do serwisu :-/
-Benq w1070 =nierówne podświetlenie ekranu (prawa strona jaśniejsza) i czerwony odcień czerni (losowo w 2D lub 3D).
Takie drobiazgi.

Zupełnie nie rozumiem , dlaczego te projektory mają ograniczony (BENQ) lub brak (Optoma) lens shifta. W moim starym, leciwym SharpVision Z10e obok obiektywu jest wajcha i mogę ustawić obraz jak chcę. Nie sądzę, żeby to było kosztowne rozwiązanie, bo ten PJ to sprzęt z niskiej półki.
 

lysy_kielce

New member
czy ma ktoś taki ekran jak zakupiłem firmy 4world? chodzi mi konkretnie jak go się zwija bo próbuje na różne sposoby i nie da rady :/
 
Do góry