wybór plazmy - końcowa decyzja

kal800

New member
Witam,

Po długich przemyśleniach i odczycie tysiąca forów i opinii w końcu prawie wiem jaki kupić TV. Wybór padł na Samsunga PS42Q7H i jeżeli nikt tutaj mnie od tego wyboru nie odwiedzie, jutro go kupię. Tak naprawdę tylko Panasonic 42PV60 mógłby mu zagrozić. Jeżeli jest coś co sprawia że ten drugi byłby jednak lepszy, bardzo proszę o opinie!

pozdrawiam

Kal800
 

Kto_To_Jest

New member
kal800 napisał:
Witam,

Po długich przemyśleniach i odczycie tysiąca forów i opinii w końcu prawie wiem jaki kupić TV. Wybór padł na Samsunga PS42Q7H i jeżeli nikt tutaj mnie od tego wyboru nie odwiedzie, jutro go kupię. Tak naprawdę tylko Panasonic 42PV60 mógłby mu zagrozić. Jeżeli jest coś co sprawia że ten drugi byłby jednak lepszy, bardzo proszę o opinie!

pozdrawiam

Kal800​

Miałem podobny problem,bylem juz prawie zdecydowany na 42pv60 ale w koncu kupilem Samsunga(coprawda nie 42Q7H) a 42e71h.Pracuje w MM (foto) i porównywalem te dwa modele.Wg mnie 42e71h swiecił troszke lepiej.Musisz sam zdecydowac.zobaczyc na własne oczy co ci bardziej pasuje.Czy podoba Ci sie np.nieciekawa obudowa Panasonica??
Jednym z kryteriów które zdecydowaly o zakupie byla tez cena.Panaś był drozszy.A za jedno HDMI więcej niz w Samsungu nie warto było płacic prawie 1000zł wiecej.
Pozdrawiam użytkowniko Panasi i Szajsungów i całą reszte :rolleyes:
 

tytan

New member
ostateczny wybór ?

Gratuluję!! ja mam jeszcze miesiąc do kupna plazmy i jeszcze dużo się naoglądam ,naczytam , nawkur...iam, miesiąc bólu głowy od czytania opini
kolegów na forum ..co?, jak?, po co?, itd . Ale to w b.dużym stopniu pomocne rady i uwagi!, z których zawsze można wyciągnąć jakiś wniosek,a z niektórych nawet trzeba. Ja też wybierałem , piszę wybierałem bo raczej jestem już ?? zdecydowany na Szajsunga [Panasłoik faworyt odpadł --za wygląd],a na więcej mnie nie stać ,ale nie o tym chciałem zobacz to - http://sklep.avans.pl/product_info.php?products_id=7163
to nie złośliwość żeby Ci namięszać w głowie tylko wydaje mi się dobra okazja
a to właściwie tylko różnica w dzwięku i wyglądzie , oraz cenie! Ja jutro a właściwie już dzisiaj , może ?? coś wykombinuję i przyspieszę zakup.
Miłego oglądania!

Pozdrowienia dla Ciebie i Wszystkich forumowiczów !!
 

maszek

New member
Bez reklam
kal800 napisał:
kal800 napisał:
Tak naprawdę tylko Panasonic 42PV60 mógłby mu zagrozić. Jeżeli jest coś co sprawia że ten drugi byłby jednak lepszy, bardzo proszę o opinie!

pozdrawiam

Kal800

Zobacz listę najlepszych telewizorów "Visual Grand Prix" (gdzieś widziałem na forum również post Kikiego w tej sprawie).
http://www.visualgrandprix.com/vgp06summer/result/each-e.html
i spróbuj znaleźć tam jakiś telewizor Samsunga.
 

dany

New member
Już kiedyś na to patrzyłem i albo mi się wydaje albo są tylko japońskie marki i tylko modele występujące w Japoni.
 

Mabri

New member
Potwierdzają się bardzo dobre opinie na temat plazm Panasonica.
Już chyba wiem na pewno co kupię.

Nagrodzona plazma high-end panasonica, to większy model 42pv600, a ten natomiast to ciut lepiej wyposażony 42pv60 - czyli tv za około 5 tysięcy złotych.
 
Ostatnia edycja:

dany

New member
Ta nagrodzona to 50PV600, więc większa i lepiej wyposażona, ale obraz na 42PV60 powinien być tej samej jakości. Ciekawe czy ze względu na wielkosc (50'') czy na rzeczywista jakość ta plazma trafiła do High-End, bo dlaczego LG PC1RR jest w niższej kategorii to nie bardzo kumam
 

shikko

New member
maszek napisał:
Zgadza się. Poczekajmy do 17.11.;)
http://www.visualgrandprix.com/vgp2007/vgp_Eng_p2.html
Zobaczymy, jaki sprzęt uznają azjaci za najlepszy?

U nas już wybrano http://www.eisa-awards.org/history/2006-2007/video.html

Witam.
Od jakiegoś czasu krążę po forum zbierając informacje potrzebne do wyboru telewizora. Pierwsza etap selekcji zakończył się decyzją o wyborze plazmy a nie LCD. Drugi etap wiąże sie już z wyborem określonego modelu. Wybór jest zaprawdę szeroki. Biorę pod uwagę Panasonic-i (TH-42PV600E [na Allegro cena 7147zł.] oraz TH-42PV60EH [na Allegro cena 4885zł.]), Pioneer-a (PDP-427XD [na Allegro cena 9000zł.] oraz PDP-4270XD [na Allegro cena 8800zł.]) oraz Hitachi (42PD9700 [na Allegro cena 9200zł.] oraz 42PD8700 [na Allegro cena 6500zł.] - ciekawostka - na stronie Hitachi jest model 42PD8600 - czy to ten sam?). Przyznaję, że rozrzut jest dosyć duży (zwłaszcza cenowy;)) ale na razie to nie stanowi większego problemu, tak się składa, że będę miał prawie zawsze opcję do wyboru wg modelu (oprócz Pionka:p). A teraz nawiązanie do linka z cytowanej powyżej odpowiedzi - pojawiił się LG 42PC1RR. Wiedzę zdobywam z tego forum i nie wypada mi w takim razie nie brać pod uwagę wyników przedstawionych w EISA Awards 2006/2007. Na pewno będę czekał z niecierpliwością na dzień 17.11, kiedy to będą nowe rankingi Visual Grand-Prix 2007. Tylko co zrobić jak się pojawi nowy model na topie:)? Prawdę mówiąc (pisząc) większość parametrów da się porównać ale problem pojawia się gdy do głosu dochodzą parametry (standardy? opcje? tryby?) wymieniane przez poszczególnych producentów w stosunku do poszczególnych modeli a nie znajdujące odpowiedników w modelach innych producentów (chyba, że się mylę?). W związku z powyższym mam prośbę o ustawienie rankingu wymienionych przeze mnie modeli. Może da mi to punkt wyjściowy do dokonania wyboru. Być może pomocnym będzie informacja, że będę rozglądał się za DVD (np. nagrodzony LG RH200MHS) lub kinem domowym. Może połączenie konkretnych modeli TVset+DVD/kino (sugestie co do modelu byłyby baaardzo cenne) da dodatkowe efekty/opcje, które powinienem wziąć pod uwagę podczas wyboru telewizora.
Pozdrawiam
shikko
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
muszę powiedzieć że oceny ogólne , infomacje maja być tylko drogowskazem dla nas do zawężania tego jednego jedynego wyboru.
Później w finale ocena powinna zależeć tylko od przyszłego uzytkownika.
Dziś podczas prezentacji w jednym z domów w Kętrzynie - faworyt który miał być zakupiony bez prezentacji - padł na łopatki i to w pierwszej rundzie. Faworyt należał do ścisłej czołówki , ale w tym domu z sygnału antenowego / dach i satelita/ - konkurent który był zaledwie alternatywą wygrał zdecydowanie.
Konkluzja - po co się męczyć z domysłami - nie kupuj w ciemno bo konkurencja w tej samej klasie może Ci przypadnąć do gustu zdecydowanie bardziej. Zdecydowanie !!!

Przy wyborze bierz pod uwagę system gwarancyjny. Jesli chcesz uniknąć wielu kłopotów. Wybieraj produkty z gwarancja ogólnopolską. Co to znaczy jakaś gwarancja - okazuje sie przy byle problemie. Ponieważ codziennie mamy kontakt z osobami które nie radzą sobie z realizacją gwarancji. Zostanie specjalnie utworzony kącik prawny.
Wiele opowiadań nadawałoby sie jako wątek sensacyjny do książek. Ale
zakup w niższej cenie często pozbawia nas zachowania ostrożności.

Przeznaczenie plazmy , nasłonecznienie pomieszczenia to również kluczowy argument przy wyborze.

Nie daj sie omamić podczas prezentacji w sklepie gdy podłączone są różne sygały z różnych źródeł i różnymi złaczami.
I tak uzbrojony w wiedzę rozpoczynaj systamatyczne eliminowanie ekranów które napewno nie spełniają Twoich wymogów.

Do 6000 zł Panasonic z całą pewnoscią należy o ścisłej czołówki swiatowej. Ale już o krok wyżej jest mistrz - Pioneer . Więc kupując na długie lata zastanów sie zawsze czy nie wziąć brakujacej kwoty na nieoprocentowane raty.
I sprawdzaj we własnym domu. Sprawdzaj !!!
pozdrawiam
 

Mabri

New member
Podobny problem jak z wyborem tv miałem kilka lat temu kupując głośniki do audiofilskiego wzmacniacza. Wylądowałem w końcu w studiu odsłuchowym, gdzie przesłuchałem kilka par głośników podłączonych do mojego wzmacniacza. Wybrałem i jestem zadowolony, chociaż w moim domu i pomieszczeniu zagrały całkiem inaczej niż w studiu.
Do czego zmierzam - jeżeli jest możliwość porównania kilku faworytów (tv) u siebie w domu, to jest to najbardziej optymalne rozwiązanie - swój sygnał, oświetlenie pokoju oraz ten sam sygnał na wszystkich odbiornikach.
Co jednak do równania z ceną w górę, to jednak trochę się nie zgodzę z kikim, ponieważ tak możemy dojść do ceny grubo przekraczającej to co zaplanowaliśmy. A może lepiej kupić coś optymalnego - dobrego i niedrogiego, a za jakiś czas (4-5 lat) wymienić na coś nowszego. Za te parę lat i ten topowy dzisiaj Pioneer będzie zabytkiem.

Porównując wywołanego tu Panasonica 42pv60 stwierdzam, że na dzień dzisiejszy ma bardzo korzystny stosunek jakość/cena - chyba najkorzystniejszy z tych modeli, które biorę pod uwagę. Czy Pioneer jest o te ponad 3000 zł lepszy?
Oczywiście nie mam takiego doświadczenia w testowaniu sprzętu (prawie wogle go nie mam - kilka podglądnięć sprzętu w MM, Saturn i Panasonic-Katowice) ale tak kombinuję, że ciągłe oglądanie się za lepszymi modelami i czekanie aż będzie w naszym zasięgu finansowym, trochę się mija z celem.
Ja tak robię od kilku miesięcy i nic do wczoraj nie wybrałem. Dzisiaj już wiem - biorę na początku grudnia Panasonica 42pv60.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

shikko

New member
Dzięki bardzo za rady. Pewnie zrobię tak jak mówicie - test w domu i cena niezbyt odlotowa, bo kolejne nowinku pojawią się pewnie już za chwilę. No chyba, że druga połowa zdecyduje inaczej :)
Tak przy okazji, widziałem gdzieś (chyba u pionka) ofertę przedłużającą gwarancję. Czy jest to rzadkość czy raczej norma?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kal800

New member
A czy macie jakiekolwiek porównanie Panasia 42PV60 do jakiegokolwiek telewizora Samsunga tej samej klasy. Ja już sam nie wiem co mam zrobić!!! Czy naprawdę Panas jest aż tak dobry? Czy naprawdę będzie dużo lepszy od 42Q7H? Szczerze mówiąc, wolałbym Samsunga ze względu na wygląd, ale jeżeli jakość obrazu jest odczuwalnie lepsza to będe miał znowu zagwozdkę...
 

Kto_To_Jest

New member
kal800 napisał:
A czy macie jakiekolwiek porównanie Panasia 42PV60 do jakiegokolwiek telewizora Samsunga tej samej klasy. Ja już sam nie wiem co mam zrobić!!! Czy naprawdę Panas jest aż tak dobry? Czy naprawdę będzie dużo lepszy od 42Q7H? Szczerze mówiąc, wolałbym Samsunga ze względu na wygląd, ale jeżeli jakość obrazu jest odczuwalnie lepsza to będe miał znowu zagwozdkę...

Ja wybrałem Samsunga,po dogłębnym porównaniu obrazu...mi osobiśćie wyszło że Samsung świecił lepiej dlatego go kupułem choć wcześniej byłem zdecydowany na Panasonica 42pv60.Wygląda też znacznie lepiej niż Panaś.
Sam porównaj i wybierz.
Jak masz kase tokup Pioneera jest bezkonkurencyjny.Mnie nie bylo stać na Pionka....może kiedyś:rolleyes:
 
Do góry