Wybór plazmy 46-50 max do 5.999

rafaladam2

New member
Witam

Po długich poszukiwaniach wyborach itd. mam grupę kandydatów do zakupu
Samsung 50B650
LG 50PS8000
Panasonic TX-P50G10E bo TX-P50V10E jest za drogi ale jeżeli okaże sie warty tej dopłaty to być może zrezygnuje z jednego zakupu do sypialni bo tu juz wybrałem (ilość miejsca )
LG LCD M2794DP-PZ + BD 390
Zakup musi być w MM , Saturn , Euro , lub Electroworld – w TX-P50V10E nie widziałem go w żadnej z sieci -42 tak ale 50 nie wiedziałem ostatnimi czasy

Opis
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? - ok. 30 m
jaki sygnał ? - cyfra+ philis pvr + n rekorder
jaka odległość od ekranu ? - max 4 m
jakie urządzenia do podłączenia? - PS3 (jako dvd, BD – muszę dokupić pilota) , tvix m6500
jaka klasa cenowa? - Do max 5999 w sieci
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - Od pn do piątku po 18:30 – 19 , w sob, niedziele od 14 (pierwszy mecz )
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - spore (dwa okna dachowe) TV stanie tyłem do okna
ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
Jaki masz ulubiony program? - Mecze( La Liga, Serie A, Premier L. + N liga mistrzów ), xvid sd, mkv hd , bd
jaki masz telewizor? - Philips 32PW9551/12 CRT
Ma stać czy wisieć? - stać
Co Cię wkurza w telewizorach ? ¬- Philips 32PW9551/12 CRT jest ok. tylko musze siedzieć na podłodze max do 2 m
Czego oczekujesz od telewizora ? - że dobrze pokaże Sport, i filmy oraz to ze będzie działał w PL czyli PAL 50 HZ (Bug Samsungów) i 1080 i

czytałem testy w płaskich ekranach i na avsforum itd.
I byłem prawie zdecydowany na LG – LG 50PS8000 – ale zawsze jest jakieś ale że powidoki, że kiepsko radzi sobie z czernią , kiepsko w jasnym pomieszczeniu itd.
Samsung – Bug 50 hz , kiepskie 100 hz itd.
Panasonic – zielone duszki itd.

Proszę o poradę
 

zajka

New member
Ja mam ten sam problem. Biorę pod uwagę jeszcze Samsung46UE7000. Płaskie ekrany to totalny syf-żadnych testów i konkretnych recenzji-tylko informacje techniczne, dodatkowo mnóstwo błędów. Nie sugeruj się tą gazetą. Czy jesteś może ze Śląska?
 

osip

New member
Jako ze masz Philipsa 9551 , to musi byc to dobra plazma.

Jesli ma byc to w jakies sieci: to w Rtv Euro jest teraz na promocji za 6319zł
Samsung ps50b850
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ps50b850.bhtml
niezła czerń, super z odwzorowaniem kolorow [ wiadmo musi byc dobry sygnal]
no i oczywiscie cieniutka obudowa , tylko lipa z dzwiekiem w tv.
zreszta zobacz test otwarty kikiego na forum.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43123

albo b650 za 4869zl, praktycznie obraz taki sam jak na b850 , tylko obudowa standardowa.
 

zajka

New member
Tu cena znacznie lepsza i 10 dnia na zwrot
http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B178588/cid/15009/Samsung_PS_50B850/

Ta plazma to mój typ, tylko tak jak już pisałem na forum jest jedne problem z rwaniem obrazu przy sygnale 50 hz. To mnie trochę szczerze mówiąc martwi. Jednej z forumowiczów doświadczył tego przy oglądaniu normalnego serialu w tvn. To chyba największa wada tego cudownego ekranu, pytanie jak istotna na co dzień. O dzwięk się nie martwię bo wyprowadzam na zewnątrz.

PS: też mam philipsa 9551 :) tak wiec podchodzimy chyba z kolegą dość krytycznie do oceny (oczywiście to był "swojego czasu" najlepszy TV)

Też się zastanawiam (ałem) nad 50v10 ale powiem ci, że widziałem obraz z 42" i mnie się nie podobał z wielu względów (słaba czerń, słaba ostrość w hd, kiepskie sd, wypłukane kolory, spore refleksy dodatkowo przeciętny design)-często się zastanawiam dlaczego panasonic dostaje tyle pozytywnych ocen i rekomendacji.
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Tylko pozostaje pytanie gdzie widziałeś model V10 na tych wszystkich sygnałach bo z tych modeli,które wymienił kolega rafaladam2 najlepszy byłby właśnie V10:)

U mnie w Krakowie stoją wszystkie modele Panasonica koło siebie włącznie z 42V10 w MM.:)


Pozdrawiam
 

zajka

New member
Właśnie! Najlepszy "byłby" - tak samo ja myślałem, ale widziałem obraz na żywo i mnie nie zachwycił z wielu względów. W tym tygodniu zobaczę wersje 65" bo ma trafić do jednego ze sklepów. Ma być podłączona do N ki bezpośrednio więc też inaczej będzie można ocenić.
 

Foxxx24

New member
Sklep nie jest miejscem do oceny tv nieważne do czego jest podpięty,chyba,że do Blu Ray, i właściwa ocena może nastąpić tylko w warunkach domowych:)


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zajka

New member
Akurat te tv były podpięte pod blueray, uważam jednak, że ocenianie tylko na tym nośniku jest bezsensu...ile procent oglądasz na blueray a ile SD itd...
 

Foxxx24

New member
Kłania się czytanie ze zrozumieniem:)

Ja nie wspominałem,że należy oceniać tylko po sygnale z Blu Ray,ale w sklepie to jedyna możliwość po czym wogóle można jakąkolwiek ocenę wystawić i brać pod rozwagę.:)

Ostateczna (właściwa!) decyzja może zostać podjęta tylko i wyłącznie w warunkach domowych:)


Pozdrawiam
 
Do góry