Wybór plazmy 42-50" - prośba o pomoc

Kejk2

New member
Witam wszystkich po raz pierwszy.
Dojrzałem wreszcie do zakupu wymarzonego panelu.
Przekopałem się przez dużą część forum i mój wybór padł na plazmę.
Potwierdziły to tez moje organoleptyczne odczucia w marketach.
Obraz jest jednak naturalniejszy i znacznie przyjemniejszy.
Choć słyszy się, że to umierająca technologia... (?)
Do rzeczy.
- odległość od ekranu ok. 2.8 m
- pokój od zachodu, mam żaluzje
- zasiadanie przed TV w większości wieczorową porą
- głównie TV z kablówki analogowej i n-ki (kilka kanałów HD)
- okazjonalnie DVD
- czasem Xbox (pierwsza wersja) w niedalekiej
przyszłości konsola nowej generacji (PS3)
oraz jakiś odtwarzacz HD
- budżet max. 4000 zł

Po lekturze forum, testów itd. spodobały mi się
4 modele:
Panasonic TH-42PV80
Panasonic TH-42PY80
Samsung PS42A451
Samsung PS50A551

Oglądałem też LG bodajże 50PG6000
z podłączonym doskonałym źródłem pokazowym.
Mimo, że to HD ready, obraz był przepiękny.

Oczywiście wolałbym wydać jak najmniej.
Czy w moich warunkach warto pchać się
w full HD? A przekątna? Te 50" Samsunga w full HD kusi.
Teraz mam 29" crt i takie 42" to dla mnie olbrzym,
ale czy nie będę żałował za jakiś czas? W końcu to nie zakup na rok.
Nie mogłem niestety porównać w marketach tych czterech TV
z różnych źródeł. Stoją daleko od siebie, źródło sygnału
jest jakie jest, a z obsługującymi trudno się dogadać.
Z tego co 'leciało', powiem szczerze, różnic nie zauważyłem. :(

Pomóżcie proszę zbłąkanemu wędrowcowi.
Może ktoś z Was już przerabiał podobny wybór?

pozdrawiam
Kejk
 

Foxxx24

New member
Jeśli chodzi o plazmę to przy Twoim budżecie i gabarytach pomieszczenia polecam tylko Panasonica 42PV80 i PY80:)Jest to najbardziej pewna marka.

Jak sam piszesz masz zamiar nabyc PS3 i odtwarzacz HD więc w związku z tym jak najbardziej pasowałby model FULL HD bo możesz go kupic już za ok 3700zł w wydaniu 42".

Co do 50" to uważaj na LG bo sam słyszałem osobiście,ze potrafią się wypalic już po godzinie wyświetlania obrazu testowego:)
Z Samsungami też bywa różnie jak słyszałem od sprzedawców mówiących,że klienci zwracali modele.

Jeżeli zdecydowałbyś się na matryce w rozmiarze 50 cali to polecam model Panasonic 50PV8 za około 3700zł również z tym,że na 42PY80 obraz jest wyraznie lepszy zwłaszcza przy Twojej odległości od tv:)

Pozdrawiam:):cool:
 

Kejk2

New member
Polecacie PV8, a to przecież najsłabszy model z serii G11. :confused:

robiw, chętnie poznam Twoje odczucia po wymianie.
Nie dość, że większy panel, to z PV80 na PV8.
Jaką masz odległość od panelu?

pozdrawiam i dziękuję za porady
K.
 

robiw

New member
Też się tak napaliłem na PV80 bo więcej odcieni, większy kontrast a jak porównałem, co prawda w sklepie, to różnicy nie było - na pewno ma mniej złącz - to jest pewne a reszta to może być na papierze - matryca ta sama - no i mniej elegancko wygląda choć bardziej praktycznie... robiw
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Sklep to ostatnie miejsce, gdzie można porównywać TV i na tej podstawie dokonywać wyboru.
No chyba, że udamy się do porządnego specjalistycznego sklepu, gdzie pracują ludzie znający się na swoim fachu i sprzedają to co My chcemy kupić, a nie to co mają sprzedać!
No ale takich sklepów to niestety ze "świeczką szukać!"
 

miaucoon

New member
Kejk2 napisał:
Oczywiście wolałbym wydać jak najmniej.

to zastanow sie jeszcze nad 42py8

do niedawna mialem podobny dylemat co wybrac, bilem sie z myslami nad 50pv8, 42pv80, czy pozniej wlasnie 42py8
od czwartku stoi 42py8, do wyjecia z netu za 3200

powiem tylko ze jestem pod duzym wrazeniem, i co mnie mocno zaskoczylo na plus, to obraz z kablowki, mam upc, myslalem ze bedzie gorzej, ale naprawde jest niezle

tv ogldam z odleglosci 3,5-4 m, wielkosciowo i tak robi wrazenie, tylko ze ja przesiadalem sie z banki 21", ale jak dla mnie spokojnie wystarczy
 

Kejk2

New member
miaucoon napisał:
to zastanow sie jeszcze nad 42py8
[...]od czwartku stoi 42py8 [...]
powiem tylko ze jestem pod duzym wrazeniem, i co mnie mocno zaskoczylo na plus, to obraz z kablowki, mam upc, myslalem ze bedzie gorzej, ale naprawde jest niezle
Myślałem też o tym modelu, ale zniechęcił mnie m.in. test na hdtvmanii.

Zastanawia mnie tylko, czy różnice w obrazie między py8, a py80 to kwestia elektroniki, czy matrycy. Chyba nie opłaca się tworzyć odzielnych linii produkcyjnych do produkowania matryc o tej samej przekątnej i rozdzielczości, a rożnej jakości. Wyposażenie w gniazda itp., obudowa - rozumiem, ale gorsza matryca?

Chętnie bym porównał stojące obok siebie PV8, PV80, PY8, PY80.
Niestety to raczej nierealne...

pozdrawiam
Kejk
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Kejk2 napisał:
Chyba nie opłaca się tworzyć odzielnych linii produkcyjnych do produkowania matryc o tej samej przekątnej i rozdzielczości, a rożnej jakości. Wyposażenie w gniazda itp., obudowa - rozumiem, ale gorsza matryca?

Nie opłaca się. Matryce są podobne (hd ready i full hd oczywiście różnią się rozdzielczością, ale technologia jest ta sama). Pozostaje kwestia użytych filtrów, elektroniki i obudowy (chociaż ta ostatnia to kwestia estetyki).
 

Kejk2

New member
miaucoon napisał:
nie wiem skad jestes, ale jak przypadkiem z wawy, to w euroagd na ursynowie, stoja obok siebie 42pv80, pv8 i py8

Poznań. Niby duże miasto, a średnio tu z wyborem i dostępnością. MM, Saturn, RTV-Euro obleciałem. Nigdzie nie było kombinacji jeden obok drugiego.
O Samsungu nie wspomnę. Z zakupami też kiepsko, bo w necie zdalnie
boję się kupować, a w tych sklepach ceny są chore.
Np. w RTV-Euro Panasonic 42PY80 - 4899,- PV80 - 3600,-
W Saturnie chyba jeszcze drożej. Znalazłem jakieś sklepy z normalną ceną (ok. 4k), które znów nie mają na miejscu, tylko trzeba zamówić itp. :(

podry
K.
 

miaucoon

New member
bo nie zagladales na strone euroagd :)
ja tam kupilem 42py8 za okolo 3500, a ta sama w sklepie stoi za okolo 4500 czy jakos tak
do tego mozesz zamowic sobie dostawe do domu, albo do sklepu, wziac na raty, kupic karta, czyli tak jakbys normalnie w sklepie kupowal, bo de facto i tak placisz w sklepie :)
 

papuut

New member
Witam Was,
Przymierzam sie do zakupu plasmy i ostatnio w testach niezle wypada Samsunga A551. Jednkaże boje się odbić gdyż piszecie że powłoka nie jest najlpesza. Mam okna z boku jak i za sobą.
Co byście polecili w cenie do 5 tys aby nie miec potem problemu z odbiciami i abym byl zadowolony.

Pozdrawiam
Dawid
 

Kejk2

New member
miaucoon napisał:
bo nie zagladales na strone euroagd :)
ja tam kupilem 42py8 za okolo 3500, a ta sama w sklepie stoi za okolo 4500 czy jakos tak
do tego mozesz zamowic sobie dostawe do domu, albo do sklepu, wziac na raty, kupic karta, czyli tak jakbys normalnie w sklepie kupowal, bo de facto i tak placisz w sklepie :)

Podałem właśnie ceny ze strony. Czasem zdarzają się krótkie promocje
i wtedy cena jest ok. Normalnie nawet uwzględniając raty 0% są mocno
przesadzone. Podobnie MM i Saturn. Cóż zrobić. Albo poczekam na promo,
albo zaryzykuję ze sprawdzonego sklepu z netu, bo dopłacać np. do 42PY80 tysiąc złotych to chyba głupota. Przy Samsungu 50A551 to było chyba nawet 2 tys. (już nie ma w ofercie). Widzę dzisiaj, że np. Samsung 42A451
spadł z ceną do 2999 co z ratami 0% jest w miarę przyzwoitą ceną zważywszy, że mogę go dobrze na miejscu sprawdzić.

pozdry
K.
 

robiw

New member
papuut napisał:
...Przymierzam sie do zakupu plasmy...Co byście polecili w cenie do 5 tys aby nie miec potem problemu z odbiciami i abym byl zadowolony.Dawid

Z moich doświadczeń: Panasonic 50PV8 lub jakiś model Panasonica 50" FullHD jeśli koniecznie chcesz...robiw
 

Kejk2

New member
robiw napisał:
Z moich doświadczeń: Panasonic 50PV8 lub jakiś model Panasonica 50" FullHD jeśli koniecznie chcesz...robiw

robiw, masz już tego 50PV8 w miejscu 42PV80?
Chętnie poznam odczucia po wymianie.

miaucoon napisał:
42py8 nadal na stronie jest za 3529
Rzeczywiście. Wprawdzie promo, ale cena przyzwoita. :)

Mam coraz bardziej wymieszane. ;)

pozdry
K.
 

miaucoon

New member
tez mialem namieszane we lbie zdrowo, dlatego swierdzilem ze koniec tego, wzialem 42py8 na 30 rat 0%, place 117 miesiecznie i mam w nosie
 

robiw

New member
Kejk2 napisał:
robiw, masz już tego 50PV8 w miejscu 42PV80?
Chętnie poznam odczucia po wymianie.

Będąc w MM, jak wspominałem, widziałem 50PV8 w akcji i całkiem spoko. Dzisiaj jednak w Avansie widziałem 37PV8 w akcji obok LCD Samsunga i miernota straszna - strasznie blado wyglądały kolory a kontrast był na maksa, jasność ściągnięta itd. Poustawiałem go na 50% ale i tak czerń była do d... w porównaniu do lcd Samsunga i cała reszta też. Fakt, że obraz był bardziej naturalny niż przepalone kolory lcd. Jak ustawiłem Dynamiczny to wyglądał (ten 37PV8) jak LCD. I weź tu człowieku bądź mądry - teraz jestem niezdecydowany :sad:. Może PV80 jest sporo gorszy od PV8? Sam już nie wiem co myśleć bo nie bardzo chciało mi się w to wierzyć. Fakt, sam panel w tym PV8 był gorzej (i inaczej) zamocowany niż w moim PV80. Ludzie... co tu zrobić :-((((... robiw
 
Do góry