Wybór plazmy 42-50 cali

mz2

New member
Witam!
Proszę o pomoc w wyborze telewizora.

Do tej pory skłaniałem się ku LCD LED, ale przeczytaniu forum na 90 % jestem przekonany do plazmy.
Kwota, jaka mogę wydać to max 5200 zł. Jednak optymalna cena to ok. 4800zł.

Przeznaczenie:
1.programy full HD (sport i przyroda) . Posiadam tuner hd z platform:c+ i polsat
2.gry na PS3 (kilka razy w tyg.)

Pomieszczenie ma 36 m kw. , odległość od ekranu ok.4-4.5 m ; dobrze nasłonecznione (salon od strony południowej), w drzwiach balkonowych roleta.
Oglądanie głównie w godz. wieczornych (oprócz niedzieli), ale dzieciaki lubią pograć na konsoli pod moją nieobecność

Waham się pomiędzy:
PANASONIC TX-P42V20 bo 50 cali raczej w tej cenie nie kupię
a Plazma PANASONIC TX-P50G20 lub PANASONIC TX-P46G20

Rozważam również tv z technologią 3d. Nie wiem jednak, czy warto kupić większy tv do mojego pomieszczenia np.46-50 cali ale bez 3d, czy wystarczy 42 cali, ale z 3d (dzieci byłyby wdzięczne)
Zatem moje typy z 3d:
Panasonic TX-PV42VT20
PanasonicTX-P42GT20E


Muszę w przeciągu kilku dni podjąć decyzję.
Dlatego proszę o pomoc
 

don111

Banned
moje typy:
Panasonic 50V20, na styk się zmieścisz
Samsung 50C7000 (3D), jednak ciut gorszy (mniej więcej klasa G20) ale ma 3D i więcej bajerów od G20

42' czy 46' w ogóle bym nie brał pod uwagę
 

ArtiW

New member
Odpowiem subiektywnie, ponieważ posiadam ten TV. Bierz 50V20.
Argumenty (oprócz tych o samym TV. Tego masz pewnie sporo w odpowiednich wątkach):
- odległość 4-5 m jest dość spora. 50'' to absolutne minimum (wg mnie). Ja oglądam z 2,5-3 m i po 10 dnia posiadania tego tv mogę powiedzieć jedno. Nie obraziłbym się, gdyby miał z 5'' więcej :)
- Full HD - obraz super
- gry - REWELACJA!
- cena: na alle widziałem za 4.999 + dostawa. Zmieścisz się ze swoim budżetem.
- 42'' (bez względu na firmę) - ZAPOMNIJ! Będziesz zadowolony przez 2-3 dni, a później wkurzony na swoją decyzję. Wiem, przetestowałem. Tak jak pisałem, swojego 50V20 kupiłem z 10 dni temu, a proces kupowania trwał ze 4-5 miesięcy. Wybierałem między 46 a 50. Mimo, że myślałem, że 50'' to za duży ekran, mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że to był dobry wybór. U ciebie tym bardziej!
- Plazma a LED? Ja i moje dzieci w ciągu 5 minut (prezentacja w domu) odrzuciliśmy LED. Przy plaźmie po prostu... nie grały, nie świeciły.
- 3D. Ja też chciałem. Odrzuciłem z kilku powodów: jeszcze za droga technologia (przy 50'' należałoby pewnie dołożyć z 1,5k PLN), mało materiałów na 3D, nawet 50'' do 3D wydaje się być małym ekranem (42'' z 3D to porażka), filmy są bardzo drogie. Ja traktuję tą technologię jako pieśń niedalekiej przyszłości, ale wybierając między większym ekranem bez 3D a mniejszym z 3D, wybrałem to pierwsze (większy ekran bez 3D)

Gdybyś miał jeszcze pytania, chętnie odpowiem.
 

WilkuWroclaw

New member
.

w swoim budzecie miescisz sie cenowo z plazma 60cali - 60pk250 - masz swietna odleglosc od ekranu dla tej wielkosci, wez ten TV pod uwage - jedyny minus to odbicia, ale to zalezy od indywidualnej oceny. Pamietaj, wiekszy ekran da Wam wiecej frajdy z ogladania niz miejszy z 3D. Roznica miedzy 50 a 60 jest bardzo duza i tylko przez pierwsze 2 tygodnie bedzie sie wydalal ten TV za duzy, pozniej bedziesz zadowolony, ze nie kupiles nic mniejszego. 42 cale? dokladnie tak jak pisal przedmowca - porazka przy tej odleglosci. 3D jest obecnie w powijakach, zakladanie okularow itd. Moj syn na przyklad nie lubi 3D, mowi, ze bola go oczy. Taki TV kupie, gdy technologia rozwinie sie na tyle, ze bedzie mozna ogladac 3D bez tych uciazliwych okularow. Teraz wchodza nowosci na wiosne, LG na CES2011 zaprezentowalo model 50-60PV450 i nim sie interesuje. Ma swietny design, ja poczekam. Tobie natomiast szczerze radze zastanowic sie nad wiekszym TV - 50 cali to minimum i pomysl ile materialow 3D bedziesz w stanie ogladac obecnie?
 

WilkuWroclaw

New member
.

teraz doczytalem, ze masz nasloneczniony pokoj, zatem wybor plazmy LG jest problematyczny. Zastanow sie zatem nad technologia LCD - ja tez myslalem o takim modelu 55le5300 - wielkosc optymalna i swieci w jasnych pomieszczeniach doskonale. Ma podswietlenie LED krawedziowe, ale naprawde daje rade, musisz zobaczyc go na zywo. Cena jednak nadal wysoka prawie 6000zl. Powinna spasc po wejsciu nowych modeli do sprzedazy.
 

ArtiW

New member
Pokój nasłoneczniony, ale oglądanie odbywa się głównie wieczorami (oprócz weekendów). Plazma więc jest, moim zdaniem, dobrym wyborem.
No i nie jest też tak, że w dzień plazmy nie da się oglądać! Da się! Mało tego, wygląda przyzwoicie. A filmy to raczej się ogląda wieczorami :)

To co ja ci proponuję, to zamów sobie prezentację w domu. Wtedy będziesz miał porównanie modeli, wielkości, technologii w swoich warunkach. Weź 50 i 60 (problem może być z budżetem), LCD i plazmę. Niestety (albo na szczęście) prezentacja w domu to zazwyczaj wybór z 3-4 modeli.

A 3D proponuję ci obejrzeć w sklepie. Oczywiście usiądziesz 2 metry od TV :) Mnie się ta technologia podoba, ale zrezygnowałem z powodu wielu niedociągnięć, o których pisałem powyżej. Widziałem już TV 3D bez konieczności zakładania okularów. Nie przekonał mnie jednak. Trzeba mocno dopasowywać miejsce, w którym się ogląda. Tak jak z pocztówkami trójwymiarowymi. To był TV do potrzeb reklamowych (znaczy dla branży reklamowej).

PS.
Wydaje mi się, że Panasonic (ten konkretny model) i LG to jednak dwie różne ligi... Oczywiście nie mówię o design'ie. Wygląd LG jest fajny. Nooo... może oprócz tego logo. Jakoś nie pasuje mi do TV.
 
Ostatnia edycja:
Do góry