wybór plasmy

hiena

New member
witam,

Generalnie szukam telewizora
myślę o czymś w rozmiarze 46-50.
wpadłem w uwielbienie na widok LED LG ale potem poszedłem do brata i zobaczyłem plazme panasonica 50G30E.
I stwierdziłem że nie ma co się zajmować LED bo pod względem płynności dynamicznych obrazów chyba LED dłuuugo im nie dorówna.
tu mam jednak pytanie.
Zastanawiam się czy dozbierać do G30 czy może zdecydowac ise na odrobinę teraz tańszy w EURO 50ST30 albo może Samsung PS51D6900 który obecnie kosztuje poniżej 4k.

Z góry dziękuję za podpowiedz albo zniechęcenie do któregoś z modeli.

 

don111

Banned
Samsung jest sporo tańszy, w Panasonicu nie ma okularów w komplecie
jakość obrazu nieco na plus dla Panasonica, lepszy filtr i kontrast (czerń)
 

hiena

New member
G30 chyba generalnie nie ma 3D ale jakoś jestem w stanie bez tego na dzień dzisiejszy żyć. w szczególności że obstawiam że migające 3D raczej odejdzie do lamusa na korzyść pasywnego.

co do Samsung vs Panasonic.
Widzę że chyba ma Pan doświadczenie przynajmniej z jednym z nich.
Najbardziej mi zależy na płynności obrazu, niemal na równi z jego jakością.
W Pana odczuciu, czy warto dopłacić te kilkaset PLN do jakości obrazu i czy będzie również znacząca różnica w płynności?

Wydaje mi się że nie bez znaczenia jest w Samsungu wmontowane fabrycznie WiFi?
Ciekawi mnie też czy ma on funkcje podobną do Panasonicowego 24p Smooth Film. Miałem wrażenie że włączenie tej funkcji znacząco zmniejszyło "klatkowanie" filmu (zarówno MKV jak i puszczonego z PS3).

Z góry dziękuję za rozwinięcie tematu.
 

don111

Banned
w Samsungu również jest taka funkcja, choć Panasonic nieco lepiej wypada wg mnie na tym polu
z tym że G30 i D6900 kosztują tyle samo w porównywarkach
z 3d również mam podobne odczucia, mnie to nie kręci, a już na pewno nie aktywne... też podejrzewam że za max rok wszystko będzie pasywne
 

hiena

New member
czyli póki co przewaga G30. (oprócz WiFi)
Czy orientuje się Pan czy Samsung obsługuje Wifi w standardzie n?

reszta przemawia za G30.
Miałbym jednak jeszcze 2 pytania.

Jak wygląda porównanie tych tv na poziomie:
- obsługiwane formaty plików Video?
- problemów z opóźnieniami/artefaktami (zauważyłem że co jakiś czas G30 miał problem z 'zawieszaniem/śmieceniem obrazu' żeby po kilku/kilkunastu sekundach wrócić do normy)
- obsługi Internet TV (vieira TV vs Smart TV - ile się nie mylę w nazewnictwie) liczba dostępnych darmowych materiałów itd

dodatkowo czy G30 obsługuje tylko firmowy dongle Wifi czy można podłączyć zamienniki?

Wiem że proszę o wiele (i pewnie jeszcze będę męczył :)) ale w sumie parę tysięcy planuje wydać

Z góry dziękuję
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Multimedialnie obydwa są podobne.
Obrazowo wyżej stoi Panasonic.
WiFi - możesz dokupić dongla.
Ważniejsza jest czerń, głębia obrazu i płynność.
Tu wygrywa Panasonic. A 3D możesz odpuścić. Szybciej będzie 3D bez okularów.
 

cactusek

New member
Bez reklam
W testach z szybkim obrazem (zagraniczne portale) lepiej wypadają Samsungi, zwłaszcza D6900 porownywany najczesciej do ST30. O wiele wiecej filmów ci pójdzie na Samsungu, jesli chodzi o mkv to na Panasie są kłopoty mniej wiecej z połową a w D6900 chodzi 90%, napisy o wiele łatwiej odpalić na Samie.
Czerń lepsza minimalnie na Panasie, no i lepszy filtr.
 

hiena

New member
Cactusek:
Czyli na dwoje babka wróżyła.
ale zainteresowało mnie Pana porównanie D6900 do ST30?
czy to oznacza że ST30 jest lepsze od G30? i porównywalny we wszystkich aspektach w D6900 (z przewagą samsunga w multimediach?) i z 3D które jest do pominięcia.
Dopytuje ponieważ chcę sobie zostawić furtkę w postaci możliwości wyboru jeden z 3-4 modeli jak któryś pojawi się gdzieś w atrakcyjnej cenie :)
 

hiena

New member
Juz prawie się zdecydowałem na 50ST30e bo w MM widziałem go za 4k gdzie G30 jest ok 500 droższy.
don111:
zakładam że "opcje ustawień obrazu" to aktualizacji softu.
Bardziej martwi mnie ten słabszy ruch w ST30. Jest to aż tak zauważalne? chodzi mi głownie przyszłościowo o konsolę i jakieś widowiskowe filmidła
 

Telpher

New member
Bierz Samsunga: nie ma problemów z podłączeniem HDD - wszystko czyta, divx, mkv, napisy - 0 nerwów, do tego konwersja 2d w 3d, jak poszukasz w necie to z okularami zestaw dostaniesz. No i design: gruba muzealna rama Panasa mi osobiście nie przypadła do gustu. Samsung do tego nie rozmywa szczegółów i podczas oglądania piłki, jakoś płynniej mi to wygląda na tym Samsunie. Jeśli natomiast mieszkasz w piwnicy i oglądasz tv przy wyłączonym świetle w całej dzielnicy - to zauważysz różnice w czerni na korzyść Panasa.
 
Do góry