Wybór pierwszej plazmy 50~51"

Drunk

New member
Bez reklam
Witam, planuję zakup tv do nowego mieszkania. Wybór padł na plazmę (czy słusznie, tego to nie wiem, ponieważ cała moja wiedza na temat tej technologii opiera sie na tym, co wyczytałem w internecie.)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
2m X 11m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
tak żeby było ok

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
planuję zakup specjalnego "statywu" z regulacją wysokości i 2 półeczkami na dekoder i ew. amplituner

6.Jak słońce świeci w pokoju ?
w skrócie powiem, że na scianę gdzie planowany jest montaż tv nigdy nie padają promienie słoneczne

7.Jaki masz obecnie telewizor ?
tv u rodziców to Samsung LCD z serii 5 42" (pierwszy lcd)

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
USB, HDMI, Wi-Fi (opcjonalnie)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
telewizja N przez satelite, ew. cyfrowa naziemna

10.Jakie urządzenia ?
dysk twardy, ew. klawiatura jeśli da rade

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
2-6

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
nie mam zdania

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
dokumentalne, filmowe

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
tak, ale niekoniecznie

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
nie

16.Preferencje co do marki ?
brak porównania w praktyce

17.Preferencje co do wielkości ?
50 cali

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
nie mam zbytnio porównania żeby obiektywnie to stwierdzic

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
różnie, z naciskiem na wieczór

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
5000 zł

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
nie

Podsumowują potrzebny mi tv do komfortowego oglądania telewizji w full HD, główny nacisk kłade na jaknajlepszą jakośc wyświetlanego obrazu oraz jego płynnośc. Reszta jest mało istotna.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Wybór technologii jak najbardziej słuszny. Będzie krótko i na temat:

- plazma Panasonic 50ST50 i będzie super, ewentualnie plazma Samsung 51E6500

W obu przypadkach jeszcze trochę pieniędzy zostanie w kieszeni, a będą lepsze i lepiej wyposażone niż się spodziewasz :)
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Polecam Samsunga E6500, jakosc obrazu taka sama jak w Panasonic St50,ciemniejszy ekran,mniej sie odbija,mniejsza podatnosc na wypalenia niz Panasonic (w necie sa na ten temat testy) no a od Panasonica ST50 prawie 400zl tanszy ,1 cal wiecej i do tego dwie pary okularow 3D gratis :). Posiadam ten TV od tygodnia i jestem zadowolony a pol roku przeszukiwalem neta zeby wybrac TV :D. W temacie plazm samsunga znajdziesz wiecej informacji
 

Drunk

New member
Bez reklam
Wybór technologii jak najbardziej słuszny. Będzie krótko i na temat:

- plazma Panasonic 50ST50 i będzie super, ewentualnie plazma Samsung 51E6500

W obu przypadkach jeszcze trochę pieniędzy zostanie w kieszeni, a będą lepsze i lepiej wyposażone niż się spodziewasz :)
Dzięki za odp. Już od dłuższego czasu zastanawiałem sie nad st50 i chyba sie skuszę, bo chyba nie ma za bardzo spośród czego wybierac w tym przedziale cenowym. Szkoda ze nie ma alternatywy bez 3d no ale trudno. Samsung e6500 tez calkiem ok, jednak bardziej kusi mnie panas. W ST50 intryguje mnie jedna rzecz, a mianowuicie brak tunera DVB-S, jednak nie ma to chyba znaczenia jeśli podłączę dekoder "N"ki kablem hdmi? Nie będe mógł podłączy jedynie kabla bezpośrednio z anteny satelitarnej do tv tak?(wole się upewnic, bo nie wiem czy dobrze myślę).

Jak myślicie co przemawia bardziej za tym żeby kupic ST50 zamiast E6500, pomijając oczywiście cene i okulary 3D?

W jakiej odległości najlepiej siedziec od telewizora przy przekątnej 50"? (wiem że to kwestia upodobań, jednak myślę że są przyjęte jakieś normy odnośnei tej kwestii)
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Poczytałem to i owo o st50 i ogólnie o tv plazmowych. Myślę, że nie pozostaje nic innego jak wcześniejsze przetestowanie tv gdzieś w sklepie, żeby po zakupie w ciemno nie było rozczarowań. Martwi mnie szczególnie fakt migotania, więc muszę przetestować sam na sobie czy będę ten efekt dostrzegał, jeśli tak to niestety będę musiał z panasa zrezygnować. Myślę, że komfortu oglądania nie zrekompensują ani nasycone kolory ani intensywna czerń jeśli oczy będą sie męczyły. Jednak mam nadzieje że będzie git, bo inaczej trzeba będzie kupić lcd, czego nie chcę bo napaliłem sie na plazmę (no chyba ze w samsungu tego problemu nie będzie);>

PS. Może zaproponujecie mi jeszcze jakiś model, który płynnie wyświetla obraz bez migotania przy dobrej jakości czerni i kolorów?
 

atom2008

Member
PS. Może zaproponujecie mi jeszcze jakiś model, który płynnie wyświetla obraz bez migotania przy dobrej jakości czerni i kolorów?
VIOLATOR74 dał Ci bardzo dobrą propozycję Samsunga PS51E6500. Sam jestem użytkownikiem tego TV. Długo szukałem TV dla siebie. Panasonica zdyskwalifikowałem za problem 50Hz. Widziałem te "efekty" 50Hz w zeszłorocznym modelu VT30 i jak dla mnie taka wada obrazu w ruchu jest nie do przyjęcia. Czytałem, że tegoroczne modele też mają tę wadę. Samsung tego problemu nie ma, migotania też nie zauważyłem. Czerń, kolory, obraz i jego płynność na wysokim poziomie a do tego rewelacyjna cena tego TV w Polsce poniżej 4000zł.
Życzę udanego wyboru.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Poczytałem troche i jednak szala wyboru przechylila sie na korzyść Samsunga E6500. Widze, że w tym roku Samsung zabierze sporo rynku panasowi. No ale takie jest prawo dżungli. Dzieki za porady

Ps. Jak myślicie - lepiej podłączyć kabel satelitarny bezpośrednio do TV czy przez hdmi z dekodera? (telewizja N). Wiadomo pierwsze rozwiązanie wygodniejszcze, no alle... testował ktoś?
 

atom2008

Member
Ps. Jak myślicie - lepiej podłączyć kabel satelitarny bezpośrednio do TV czy przez hdmi z dekodera? (telewizja N). Wiadomo pierwsze rozwiązanie wygodniejszcze, no alle... testował ktoś?
W tej chwili nie ma możliwości odbioru telewizji N w abonamencie, podłączając bezpośrednio kabel satelitarny do TV. Jest jedynie możliwość odbierania n na kartę, ale do tego musiałbyś jeszcze dokupić moduł CAM do telewizora. Rozwiązania z modułem CAM nie testowałem, ale korzystam z dekodera nki i póki co jego współpraca z telewizorem dobrze się układa :).
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Poczytałem troche i jednak szala wyboru przechylila sie na korzyść Samsunga E6500. Widze, że w tym roku Samsung zabierze sporo rynku panasowi. No ale takie jest prawo dżungli. Dzieki za porady

Ps. Jak myślicie - lepiej podłączyć kabel satelitarny bezpośrednio do TV czy przez hdmi z dekodera? (telewizja N). Wiadomo pierwsze rozwiązanie wygodniejszcze, no alle... testował ktoś?

To zależy. Jesli posiadasz dekoder z nagrywarka to stacisz zapewne funkcje oglądania z jednoczesnym nagrywaniem innego programu. Poza tym tylko telewizja n na karte wchodzi w grę, bo nie przelozysz tak po prostu karty a dekodera do tv.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Karta N jest parowana z dekoderem, więc dla laika bez $ pomysł karty w TV odpada. Jest taka możliwość jak wyciągnięcie box-key i sparowania z modułem Cam, ale to już wyższa "matematyka".
 

Drunk

New member
Bez reklam
Na stronie samsunga napisane jest, że modele na rok 2012 mają funkcje "telewizja satelitarna bez dekodera" ale jedynie dla cyfry+ i N. Moduł CAM podobno otrzymujemy od operatora telewizji. Dekoder będę miał i tak podstawowy HD póki co, wiec zawsze to większa wygoda mając jednego pilota. Więcej info na: http://www.samsung.com/pl/article/telewizja-satelitarna-bez-dekodera

"Telewizja satelitarna bez dekodera

Od 2012 roku wybrane modele telewizorów firmy Samsung posiadają funkcję, dzięki której możemy odbierać cyfrową telewizję satelitarną n oraz CYFRA+ bezpośrednio na telewizorze bez użycia dekodera. Funkcja telewizora została przygotowana we ścisłej współpracy firmy Samsung z telewizją n oraz CYFRA+, a przygotowane przez Samsung modele telewizorów uzyskały certyfikat polskich operatów potwierdzający jakość rozwiązania"
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Prośba do znawców o sklasyfikowanie następujących modeli po kątemnajlepszej jakości i płynności obrazu i zastosowanych podzespołów, pomijając wygląd, multimedialność i inne bajery:

1. Philips PFL5507K/12 (LED)
2. Samsung E6500 (PLAZMA)
3. SHARP LE830E (LED)

Sam już nie wiem czy kupić LED'a czy plazme. Interesuje mnie maksymalnie dobry i płynny obraz, bo wszystkie pozostałe bajery w TV to dla mnie zbędna zawracanie głowy. 50~55" do 5k zł Będzie optymalnie.

Pozostaje jeszcze kwestia: Panasonic 55DT50 vs 55VT50 - cena podobna i niby ten LED bardziej się opłaca, ciekaw jestem jak jest faktycznie. Bo może pojde na calość i zainwestuje te 10k w imię maksymalnej jakości obrazu :D
 

Drunk

New member
Bez reklam
Odpowiedz proszę na pytania - wówczas usystematyzowanie do potrzeb i warunków będzie łatwiejsze i bardziej uczciwe. A tak będziemy wróżyć .
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...przygotuj-odpowiedzi-na-ponizsze-pytania.html
Pierwszy post na pierwszej stronie

Moje potrzeby ograniczają się do jakości obrazu.

Wczoraj miałem miałem okazję porównać ST50 z zeszłorocznym Samsungiem 8000, który wypadł przy panasie bardzo słabo. Szkoda ze w sklepach mają same Starocie na wystawie. Na 5 odwiedzonych dużych "salonów" tylko w jednym był ST50, ale nie miałem okazji porównać go niestety z samsungiem E6500. Muszę przysnać, że ST50 zrobił na mnie całkiem pozytywne wrażenie, co prawda leciał tam materiał prezentacyjny i nie było moźliwości podania sygnału z innych źródeł (boję sie troche bo jak widziałem w innych sklepach zeszłoroczne plazmy pansa z serii 30 z vt na czele, to migotały tak straszliwie, że nie mógłbym oglądać TV z czymś takim). Migotania nie zauważyłem, jednak nie stwierdzam tego że nie widze efektu 50Hz, gdyż nie miałem możliwości zobaczenia innych materiałów poza prezentacją. Filtr w panasie jest napewno dobraj jakości to moge stwierdzić na 100% tak samo jasność jest wystarczająca. Jak był skalibrowany egzemplaż który oglądałem, nie wiem bo nie miałem pilota w ręku.

Myślę, że jak będe miał możliwość naocznego skonfrontowania ST50 z E600, to uda mi sie w końcu dokonać wyboru. Wiadomo to co usłyszy sie lub przeczyta, to nie to samo co zobaczenie na własne oczy. Wszyscy mi mówią żebym nie brał samsunga, nie wiem czy to wynika to bardziej z uprzedzeń czy obeznania, jednak zweryfikowaćmuszę to sam.
 
Do góry