wybór odtwarzacza multimediów ...

Mafox_

New member
Witam,
Jako,że nadal nie wybrałem odtwarzacza zwracam się z prośbą do tych, którzy ten dylemat mają już za sobą lub doświadczeni są w temacie.
Na wstępie informuję, iż przeglądając i dyskutując na tym i innych forach - dojrzałem do myśli,że odrzucam wszelkie nettopy asrocki i inne z xbmc itp. ponieważ komputer stacjonarny mam, mogę go połączyć na stale z tv i jak będę chciał to go włączę, nie potrzebuje kolejnego. Dlatego zdecydowany jestem ostatecznie na odtwarzacz sprzętowy. Nieistotne czy to będzie odtwarzacz hdd (np. acryan, dune ) czy stacjonarny bluray LG z funkcją odtwarzania plików *.mkv.

Moje priorytety :
- cichy lub bezgłośny
- szybkie przeglądanie zdjęć (tego np. nie ma dune prime )- dobry byłby wbudowany sprzętowy dekoder .jpg
- łatwość obsługi
- możliwość używania bez włączania tv do słuchania muzyki plików audio lub radia
- dekoder DTS i wyjście optyczne lub koncentryk do amplitunera
- odtwarzanie wszystkich nowych formatów wideo
- wbudowany dysk lub możliwość wstawienia wewnętrznego dysku
- wyjście wideo composit i hdmi z możliwością równoległej pracy (TV i projektor)
- sieć
- wejście usb

opcjonalnie
- fajnie byłoby gdyby miał funkcję odczytu .txt ale wiem,że jest z tym problem więc nie musi

Wiem, że niektóre możliwości można obejść np. obsługa bez tv ...np. wyjście a/v na zewnętrzny mały kilku calowy monitorek, jednak możliwe ,że już istnieje gotowy sprzęt zawierający wszystkie wymienione wyżej cechy.
 

behemot

New member
Właściwie twoje priorytety spełnia około 98% nowych odtwarzaczy (problem stanowią tylko dyski wewnętrzne) Nie piszesz jednak o najważniejszym a mianowicie o cenie, bo ona właściwie tu gra największą rolę.Jeśli chodzi o sam podział to trzeba dzielić na jakość i funkcjonalność z mojego doświadczenia wynika jednak,że marka w tym wypadku nie jest gwarantem sukcesu. Jeśli chodzi ci o wydajność przede wszystkim to trzeba patrzeć na odtwarzacze rozwojowe (takie do których pojawia się soft od czasu do czasu ) i tak zwane formaty popularyzowane jak mkv np. Czym wyższa półka tym zasób funkcji większy (wliczając opcje internetowe) ale niepodajesz ceny więc .... tak to piXdrzwi wygląda.
 

Mafox_

New member
to poproszę o chociaż jeden, który spełnia to wszystko razem bo ja być może źle szukałem i jak na razie takiego nie znalazłem :(
ps. cenę na razie celowo pomijam
 

janusz

New member
Bez reklam
Z wyjątkiem możliwość używania bez włączania tv do słuchania muzyki plików audio lub radia
Twoje wymagania spełniają np. bardzo tanie odtwarzacze takie jak Icybox, Ariva 210, chyba też nowe WD i Xtreamer.
 

Mafox_

New member
to może inaczej ...z różnych problemów z odtwarzaczami
czytałem min. o problemach z odtwarzaniem niektórych nowszych klipów z wysokim bitrate lub zakodowanych nowszym kodekiem,
- o tym,że czasami głośny wiatraczek potrafi mocno uprzykrzyć noc;) ,
- o tym,że nie można przeglądać/przewijać JPEGów tak komfortowo jak na komputerze tylko,że wczytują się one bardzo wolno - np. na dune prime 3.0 tak jak na starym dvd.
- że mają problemy z odczytem plików z usb itp...
- że nie działają napisy np. zewnętrzne jeżeli są jakieś już wbudowane w film itp...
Moje priorytety ograniczyłem do minimum, a nie chciałem wymieniać bardzo dokładnie,żeby nie było zbędnego zamieszania. Wiem,że prawie wszystkie odtwarzacze potrafią to co napisałem,ale nie wszystkie mają wymienione te cechy jednocześnie, a ze względu na szum informacyjny czyt. mętlik w głowie ;) po prostu czekam na jakąś konkretną podpowiedź.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Poczytaj wątek o HiMedia300A/B. Na eBay cena około 100 dolarów. Czyta wszystko, żadnych problemów z napisami (nawet na raz, na jednym filmie, może wyświetlać dwie wersje), dostęp do setek filmów on line (w tym najnowsze, również HD, pełne wersje, j.ang) obsługuje zewnętrzne playery DVD i Blu-ray po eSata i USB itp. itd. itp. Do tego częste aktualizacje firmware, dużo firmware modowanego, praktycznie na da się zepsuć podczas flashowania - zewnętrzny przycisk resetu.
To mój piąty odtwarzacz HD, zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych. Za tę cenę jeden z najlepszych obecnie playerów na rynku.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
dziwne, że nikt nie wspomniał o hyundai.
ja osobiście nie polecam, bo nic z tego nie mam, choć wybrałem go i wszystko od ponad pół roku hula.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
jak nie wspomniał?MASZ OLBRZYMIE WĄTKI O WIELU ODTWARZACZACH...zamiast śmiecic to do nich zajrzyjcie
zawsze jesteś taki uprzejmy? forum czemuś służy, ktoś ma pytanie, ktoś chętny odpowiada.
mój post nawiązywał do tego, że w tym wątku nikt nie wspomniał o modelu o jakim pisałem.

ps.
i kto tu śmieci? kolejny tysiąc postów?



EOT
 

pkomp

New member
Kolego na każdym dbającym o porzadek forum taki temat jak wiele podobnych znalazłby sie w koszu

KAŻDY popularny w naszym kraju odtwarzacz ma tu własny temat i w kazdym z nich sa podane dwie świetne strony
iboum i humanmedia

tam sobie możesz porównac odtwarzacze i z grubsza wybrac cos co pasuje twoim oczekiwaniom....a tu wtedy wystarczy przejrzeć wątki dotyczące tych odtwarzaczy i po sprawie

co do śmietnika - nie chodzi o post - chodzi o kolejny temat śmieć w którym nie ma kompletnie nic
 

pro_fill

New member
Bez reklam
ja niczego nie zamierzam porównywać - ja jestem w posiadaniu player'a.
rozumiem też twoje rozgoryczenie i dziwne, ze jeszcze ktoś z administracji nie zwrócił nam uwagi na prywatny dialog na ogóle.

twoje zbulwersowanie i opisane wyżej zjawisko to tylko dowód, że coraz częściej, lub coraz więcej młodych ludzi [głównie] nie sięga po takie rzeczy jak wyszukiwarka, czy to google, czy to na forum.
pytanie, tylko czy to powód by w ten sposób podchodzić do problemu innych? to walka z wiatrakami, o czym już dawno się przekonałem.
my nie mamy na to wpływu.
kiedyś reagowałem podobnie jak ty, też nie mogłem tego pojąć. kilkadziesiąt podobnych tematów i ciągle ktoś otwierał z podobnym problemem.
czasem warto wrzucić linka, do jakiegoś testu, porównania niż słowa w stylu moderatora-samozwańca [nie piję tu do ciebie].

osobiście wychodzę z założenia: dziś ja pomagam, jutro ktoś mi pomoże - czy to nie jest prostsze?


ps.
masz rację każdy dublujący już istniejący watek tworzy śmietnik, lecz wiem jakie statystyki są najważniejsze dla założycieli forum: ilość postów, wątków, użytkowników. to ma przełożenie na wartość emisji reklam na forum.
pozdrawiam
 

pkomp

New member
wiesz problem będziemiał efekt taki że szukając info na temat jakiegoś playera wpiszesz hasło w wyszukiwarkę i dostaniesz tylko setki pytań zamiast 3 konkrety...
pamiętaj że wiele for jest indeksowane więc robiąć śmietnik na danym forum automatycznie robi się śmietnik w wyszukiwarce

pozatym najgorsze jest LENISTWO - zamiast poświęcić te 10 minut na dwie stronki to lepiej walnąć posta i niech inni nam piszą....potem kolejny kolejny i na koniec jak podetrzeć tyłek i spuścić wodę....
 
Do góry