Wybór LCD 26"

mamig_1

New member
Witam wszystkich.
Proszę o informacje o dobrym LCD 26". Koszt do 5 tyś. złotych.
Sygnał TV z kablówki, czasami filmy DVD. Odległość od telewizora to: 2-2,5 m. Pozdrawiam.
 

gruber

New member
26"

Przechodziłem ostatnio podobny dylemat.Ja zdecydowałem się na Sharpa LC 26sa1 , jeszcze go testuję więc nie piszę o nim opini. Zastanawiałem się też nad Sony DKL-26s2030 , ale cena 3400zł była dla mnie zbyt dużą barierą.Ty zamierzasz wydać więcej, więc weź pod uwagę ten LCD.
 

pandzik

Member
Bez reklam
mamig_1 napisał:
Witam wszystkich.
Proszę o informacje o dobrym LCD 26". Koszt do 5 tyś. złotych.
Sygnał TV z kablówki, czasami filmy DVD. Odległość od telewizora to: 2-2,5 m. Pozdrawiam.

Przemyśl to.
Za 5k wybierz sobie dobry tv 32".
;)
 

gruber

New member
2-2,5m to odległość odpowiednia dla lcd 26". TV 32" może okazać się za duży... Chyba ,że ze sprzedawcą dogadasz się i będziesz miał możliwość wymiany lcd na 26 lub 32",wtedy warto to przetestować na własnych oczach.
 

golota

New member
ja mam to tv 2,60 m. Samsunga 32 cale.
Zastanawiałem się nad 26 , ale wybrałem model większy i nie żałuje.
W tej chwili jakbym kupował to brał bym w ciemno 37 cali:D
Zastanów się nad 32 nie będziesz żałował.
 

pandzik

Member
Bez reklam
golota napisał:
ja mam to tv 2,60 m. Samsunga 32 cale.
Zastanawiałem się nad 26 , ale wybrałem model większy i nie żałuje.
W tej chwili jakbym kupował to brał bym w ciemno 37 cali:D
Zastanów się nad 32 nie będziesz żałował.

2,5 m to max odległośc do telewizora 32".
Zresztą ,wg mnie nie ma lcd-ka "za dużego"...
;)
 

pinja

New member
Lepiej 32

Mam LCD 26 cali, oglądam z odległości 2- 3 m i gdybym decydował teraz chyba zdecydowałbym się na 32 cale. Więc biorąc pod uwagę budżet jak również opinie przedmówców zastanów się nad LCD 32 cale.
 
lcd 26 czy 32

Jak czytam ten wątek to zaczynam się znowu zastanawiac nad wielkością tv, najpierw chciałem 32 cale ale jeden sprzedawca powiedział mi ze sobie jak będe oglądał go z 2,5m to oczy popsuje, puźniej jeszcze rozmawiałem z innym w miarę zorientowanym sprzedawcą, również powiedział ze 32 cale może okazać się za duży, teraz czytając to forum znowu zaczynam się zastanawiać nad 32 , jak się ma ta wielkość w kontekście do szkodliwości na oczy??????
niby Lcd jest mniej szkodliwe niż zwykłe crt ale skoro sprzedawca poleca mniejszy a wiadomo ze na więkrzym by więcej zarobił, z drugiej strony może 26 calowe się gorzej sprzedają
 

pinja

New member
Nie pozostaje ci nic innego jak samemu sprawdzić najlepiej podczas testów w warunkach domowych. Niestety nie ma inej dobrej metody
 

mamig_1

New member
Serdecznie dziękuję wszystkim. Faktycznie słusznym wydaje się zakup telewizora 32". I byc może tak się stanie, aczkolwiek moje meble nie zmieszcza takiego dużego TV - i to jest ten kolejny ważny apekt. A co Koledzy myślicie na temat Panasonica z serii 60?
 

pandzik

Member
Bez reklam
Może warto zmienić/przerobić meble? Może powieś tv na ścianie?
A o Panasonicu napisano już tu chyba wszystko...
pozdrawiam
 
Do góry