Wybór kina domowego

marwit

New member
Witam,

jestem właśnie na etapie remontowania i urządzania nowego mieszkania 8) i najwyższa już pora wybrać sprzęt RTV (kino domowe 5.1). O ile w finale TV został PANASONIC TX 37LZD85 i SHARP LC 37X20E to o kinie domowym nie mam zielonego pojęcia - pomocy.

Dane pomieszczenia:
Salon otwarty na kuchnię 22 mkw. Odległość od TV 2,5-3m.
Budżet na wszystko ok 8000 zł

Aha sprzet do 50/50 film,tv \ muzyka

PS: telewizje też nie wiem jaką wybrać mimo iż to nie to forum jak ktoś może pomóc to się nie obrażę:) w budynku jest Aster.
 

marwit

New member
Z chęcią ale:
Starasz się dostać do zamkniętej strefy Klubu hdtv.com.pl (więcej informacji TUTAJ)
Temat mógł zostać zamknięty przez administrację
Nie dokonałeś jeszcze pełnej aktywacji konta.

Bardziej licze na pomoc przy wyborze kina.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
mi z kolei nie chce się szukać, ile kosztuje TV, żeby odjąć i wiedzieć, ile chcesz przeznaczyć na audio.. proponuje więc 2 rzeczy:
1) podać konkretną kwotę, którą przeznaczyłeś na audio (i jakich kolcków tam się spodziewasz - sam ampli i głośniki, czy napęd też, jakie oczekiwania, możliwości, muzyka)
2) ostatnio było sporo tematów i zpaytań o kina - na pewno znajdziesz coś dla siebie w wyznaczonym przedziale kasowym.. na forum popularne sa zestawy na onkyo - myślę, że w tych kategoriach powinieneś się obracać..
 

marwit

New member
Muzyka house, r&b, hip-hop z uwagi iż dopiero się wprowadzamy raczej nie za głośno:cool: tak aby było przyjemnie ale nie będę robił dyskoteki w mieszkaniu.

Na TV planuje ok 4500 wiec na całe kino tj. odtwarzacz, ampli i głośniki idealnie z subem ale nie koniecznie jeżeli się nie zmieści w 3500.
Rzeczywiście sporo się mówi o onkyo, może to tylko ja ale nie słyszałem nigdy o tej firmie. Moim teściom jakieś dwa lata temu ktoś polecił nagrywarkę DVD firmy Kiss o której też nic nie słyszałem i odradzałem zakup się rozleciała miesiąc temu. Ufam iż o Onkyo nie można tego powiedzić.
 

marwit

New member
Ok TV będzie już na 100% SHARP LC 37X20E w electro.pl za ~3400 więc na ampli+dvd+kolumny jest ~4500 wiec 1000zł więcej. Co w takiej cenie proponujecie i gdzie kupić?
 
Do góry