Wybór jednego z trzech zestawów do 3,5k

dejwidN

New member
Witam, zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze kina domowego. Budżet jakim dysponuję to około 3,5 tysiąca złotych. Salon w którym sprzęt ma być użytkowany ma powierzchnię 70m2 - wiem że dużo za duży jak na podany wcześniej budżet :(
Po analizie forum zrozumiałem ze lepszy efekt osiągnąłbym kupując zestaw stereo, jednak zależy mi na filmach i dźwięku przestrzennym stąd wybór padł na wiekszy zestaw.
Zastanawiam się nad 3 amplitunerami - Denon X2000, Onkyo 626 i Yamaha RX-V675 oraz trzema zestawami kolumn Jamo 626s, Taga 5.0 Tav-906 (lub Tav-806 w zestawie 5.1) oraz JBL LOFT 5.1.
Bardzo proszę was o pomoc w dokonaniu właściwego wyboru. Czy przy tak dużej powierzchni z automatu rozglądać się za zestawem 5.1 czy jest szansa ze zestaw 5.0 zapewni odpowiednią ilość basu?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zakup suba lepiej odłóż w czasie i skup się na kolumnach i amplitunerze, budżet niewielki, a pomieszczenie duże, choć zapewne i tak miejsce, w którym będziesz oglądał jest znacznie mniejsze.
Do listy kolumn możesz dorzucić jeszcze Wharfedale Obsidian i Audio Pro Avanto.
Co do ampli to wszystkie podane w KD powinny być dla ciebie zadowalające i wielkich różnic między nimi nie ma.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Temat umieszczony w dziale kino domowe więc sub musi być. Ja bym myślał o Loftach 5.1 i do nich ampli, tak by się zmieścić budżetowo to AVR151.
 

dejwidN

New member
Ok, wybór amplitunera rozważam pomiędzy Denon X1000 a X2000. Myślicie ze warto dopłacić te 400zł zeby w przyszłości rozszerzyć zestaw o dwa dodatkowe głośniki? Bo w sumie to jedyna istotna różnica którą dostrzegam między tymi dwoma amplitunerami, chyba ze jestem w błędzie i różnią się one jeszcze czymś istotnym.

Co do zestawu kolumn, powiem szczerze ze wygodnie byłoby mi kupić je stacjonarnie bez wysyłki. Lokalnie znalazłem Wharfedale Obsidian 600 HCP za 1699zł wiec mysle ze cena dosc przystępna.
Co do innych polecanych przez was Audio Pro Avanto to wydatek rządu 2500zł myśle że bez subwoofera to jednak trochę za dużo jak na mój budżet. A JBL Loft 5.1 niestety nigdzie w pobliżu nie jest dostępny :/ W pobliskim sklepie znalazłem również Taga TAV-606 v.3 + TSW-120 v.2 co o nim myślicie ?

Dzięki za pomoc :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Warto dołożyć do X2000. Jest mocniejszy, przy Twoim metrażu mocy nigdy nie będzie za wiele. Obsidian 600 słuchałem i to całkiem przyjemnie kolumny, ale w przyszłości i tak trzeba będzie kupić suba. Wysyłki bym się nie obawiał. Napisz do blakninja ma fajne cenki i to pewny sprzedawca.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ok, wybór amplitunera rozważam pomiędzy Denon X1000 a X2000. Myślicie ze warto dopłacić te 400zł zeby w przyszłości rozszerzyć zestaw o dwa dodatkowe głośniki? Bo w sumie to jedyna istotna różnica którą dostrzegam między tymi dwoma amplitunerami, chyba ze jestem w błędzie i różnią się one jeszcze czymś istotnym.

Z tego co pamiętam, to X1000 nie przepuszcza sygnału 4K, więc za kilka lat ta opcja może być już przydatna, dodatkowo większa moc, 2 strefa (czyli będziesz mógł korzystać z niektórych funkcji amplitunera w innym pomieszczeniu), a dodatkowe gniazda głosnikowe będziesz mógł wykorzystać np do bi-amp

Co do zestawu kolumn, powiem szczerze ze wygodnie byłoby mi kupić je stacjonarnie bez wysyłki. Lokalnie znalazłem Wharfedale Obsidian 600 HCP za 1699zł wiec mysle ze cena dosc przystępna.
Co do innych polecanych przez was Audio Pro Avanto to wydatek rządu 2500zł myśle że bez subwoofera to jednak trochę za dużo jak na mój budżet. A JBL Loft 5.1 niestety nigdzie w pobliżu nie jest dostępny :/ W pobliskim sklepie znalazłem również Taga TAV-606 v.3 + TSW-120 v.2 co o nim myślicie ?

Ja osobiście obstawiałbym Obsidiany, to trochę inna półka niż TAV606. Najlepiej spróbuj sam się przekonać na odsłuchu.
Jak będziesz miał możliwość to mimo wszystko spróbuj też odsłuchać gdzieś Audio Pro, może okaże się, że warto trochę dołożyć...sam ocenisz.
Tak na marginesie, to od ceny w necie czy sklepach stacjonarnych można trochę utargować, więc nie rezygnuj od razu z niewiele droższego sprzętu.

Zakupu z przesyłką się nie obawiaj ;) Tak jak Paweł radzi napisz do blackninja, może zaproponuje ci coś ciekawszego w tym budżecie, a na pewno dostaniesz dobre ceny

Co do suba, to jak pisałem w I-szym poście, lepiej najpierw kupić lepszy zestaw z 5.0, a sub dokupić..
 
Ostatnia edycja:

dejwidN

New member
W sobote udałem się na odsłuch kolumn i teraz szczerze zastanawiam się czy na razie nie zakupić jedynie amplitunera (Denon X2000) i do tego zestawu dwóch kolumn stereo, a w przyszłosci kompletować resztę. Po wizycie w salonie audio i odsłuchaniu Wharfedale Diamond 10.7 stwierdzam, że nawet bez subwoofera na prawdę dają radę. W budżecie udałoby mi się prawie zmieścić bo za Denona X2000 plus powyższe kolumny miałbym zapłacić 3600zł. Czy myślicie ze to dobra opcja? Czy w okolicach 2000zł można znaleźć lepszy zestaw kolumn stereo ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry