Wybór głośnika centralnego..

Borixon

Active member
Bez reklam
Witam, Panowie posiadam kino domowe, zmieniłem ostatnio fronty z KODA 702 na Yamaha NS-777 ale reszta kina oprócz subwoofera została z tej serii. Mój Ampli to H/K AVR156, oglądam większość filmów na PS3 lub bezpośrednio z telewizji. Chciałbym teraz wymienić głośnik centralny, mam wrażenie że z tego KODA 702c głos ma jakby za mało sopranu, gdy włączę sobie w stereo lub virtual surround (a'la kino tylko z frontów) to sopranu jest dużo więcej w głosie lektora, komentatora czy postaci filmów. To jest główny powód przez który chciałbym go wymienić. Myślałem nad Yamaha NS-444 (do serii frontów) albo Mission M3C2i. Czy wymiana poprawi jakość głosu ?? Nie mam niestety na razie czasu żeby jechać na odsłuch dlatego pytam.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
a na jaka glosnosc masz ustawiony center w ampli powinien byc na maxa ogolnie polecalbym center z serii es JBL z harmanem ladnie wspolpracuje ewentualnie ten ktory ja mam w zestawie ec25 lub jeszcze lepiej ec35 ktory o wiele trudniej dostac.ja nie mialem cierpliwosci i kupilem ec25 i nie narzekam
 
Do góry