Wybór amplitunera - czy może być Onkyo TX-NR905E?

siara_psv

New member
Proszę o radę.
Chcę kupić amplituner. Oczywiście dobry i przyszłościowy. Jako, że mam sieć to zwidziałem sobie, że koniecznie z LAN. Po tygodniowej lekturze postów na Forum uwagę skierowałem na Onkyo TX-NR905E, ale nie wiem czy dobrze wybrałem.
Chcę się wyrobić w zakupie do 6000zł, ale taniej byłoby miło.

Obecnie mam plazmę 42’’ Samsunga, niestety bez wejścia HDMI (super promocja była – każdy by kupił za 50% ceny), do tego kino domowe LG LH-T760IA, no i PS3 (i jeszcze jakieś tam dyski multimedialne - po to LAN). Jak widać trzeba coś zmienić.

Nigdy z moim sprzętem nie było tak jak miało, ale teraz jest nie do zniesienia. Jak Playstation gra z głośników w TV to mnie krew zalewa, a oglądanie filmów HD z blu-raya z dźwiękiem z TV to horror.

Wątpię, żebym mógł wykorzystać kolumny od LG (głośniki 100W, 4Ω, subwoofer 200W), zresztą czy miałoby to sens do takiego amplitunera. Chociaż kształt i wielkość idealnie mi pasują. Może ewentualnie ktoś doradzi, jakie kolumny powinienem dobrać do amplitunera. Większość dźwięku to filmy, sporo radia i oczywiście gry. Muzyka też jest ze sporą ilości klasyki i muzyki poważnej. Pokój ma 25 m2 i brak w nim miejsca na duże kolumny (tak twierdzi żona, a ona zawsze ma rację - te co są zaakceptowała).

A może jakiś inny sprzęt . Proszę doradźcie.
Dzięki.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
TX-NR905 dobry sprzęt jak trzeba załatwić lepszą cenę to załatwimy.

Kolumny do takiego amplitunera "małe" to trochę porażka ale możę jakoś to ogarniemy.
Jak duży jest pokój i czy żona zgodzi się na wolnostojące ale ładnie wykończone kolumny?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Do takiego amplitunera bez przyzwoitych (naprawdę przyzwoitych) kolumn się nie obędzie. Inaczej szkoda na ten amplituner pieniędzy.

ArtS :)
 

siara_psv

New member
Pokój ma 25 m. Może stare kolumny, mogłyby zostać na jakiś czas (potrzebny na zebranie kasy na nowe).
Jeżeli nic się nie da zrobić z tymi kolumnami, to jakich muszę szukać? Najważniejsze żeby były stojące i jak najwęższe z powodu braku miejsca.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
JBL CSS1500 ładne i grające.

JBL_CS1500.jpg
 
Ostatnia edycja:

siara_psv

New member
Czyli wiem jaki amlituner, kolumny też wiem jakie.
Dzięki za informacje. Teraz tylko 10 tys. nazbierać. Może jakaś premia na koniec roku wpadnie :)
Gdzie warto kupować - tanio i z gwarancją?
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
warto u kolegi powyżej - blackninja.. :)
a co do zestawu - przemyśl, czy nie będzie lepiej pozstać przy 805 i dobrych głosnikach.. nie wiem, jak teraz, ale parę lat temu takie monitorki ładne o naprawdę zjawiskowym dźwięku robił B&W - nie pamiętam modelu, ale grało to naprawdę bardzo dobrze.. ten LAN tak naprawdę to chyba nikt nie wie, jakie ma możliwości i zastosowanie (no, chyba, że ktoś to sprawdził organoleptycznie, ale nigdzie takiego testu nie czytałem).. np. ja się zawiodłem na odtwarzaczu Onkyo 405, bo się okazało, że mojego dysku zewnętrznego nie pociągnie.. zwykłego flasha i owszem, ale już dysku 80GB nie.. muszę poczekać na jakąś następną lub wyższą wersję.. co do obsługi dysków sieciowych, IMO lepiej to obsłuzyć jakimś systemem pół-inteligentnym.. np. zestawem MediaCenter - obecnie są bardzo ładne obudowy, w których można zamknąć PC z porządnym wyciszeniem.. IMO jest to lepsze rozwiązanie właśnie pod względem kompatybilności i elastyczności w akceptowanych formatach..
 

siara_psv

New member
A gdybym przekonał żonę do większych kolumn, to które wybierać? JAk patrzę na te plastikowe kolumny, które mam, to podstawa też zajmuje sporo miejsca, coś innego by się zmieściło. A wiadomo, że kupię sprzęt na kilka lat.
 

siara_psv

New member
A jak kolumny powinny wyglądać w zestwie? Co na front itd?
Na co zwrócić uwagę w kwestii amplituner - kolumny, żeby właściwie współpracowało. Wiem, że kolumny muszą być "większe" niż moc wzmacniacza i na tym moja wiedza się kończy. No może wiem trochę więcej bo poczytałem na forum, ale boję się popełnić błąd przy wyborze.
Co do amplitunera to na 99% się zdecydowałem czyli Onkyo 905E, ale jakie kolumny. Te JBL CSS1500 są fajne. Podobnie Studio L nawet żonie do gustu przypadło (zadała tylko pytanie czy głośniki można zasłonić czy są tak na wierzchu).

No i jeszcze jedno:
Ateraz moja siostra usłyszała, że kupuję ampli i kolumny i chce abym pomógł jej dobrać kolumny do Marantza SR7000 (ma od roku podpięte do starych tonsili ;-) ha, ha)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na przód:
L890 przy głośniejszym słuchaniu :)
L880 do metrażu ok

Centralny:
LC1 do postawienia na szafce lub stoliku pod tv
LC2 do powieszenia na scianie

Tylne:
L810 do powieszenia
L820 do powieszenia, dobre parametry
L830 dp ustawienia na standach lub półce, dobre parametry

Subwoofer:
L8400 miodzio dla uszu

Do Marantza można spróbować te same, zwłaszcza, że pozwolą łagodnie przejść od tonsili do świata muzyki.
 

don111

Banned
siara_psv napisał:
Może ewentualnie ktoś doradzi, jakie kolumny powinienem dobrać do amplitunera. Większość dźwięku to filmy, sporo radia i oczywiście gry. Muzyka też jest ze sporą ilości klasyki i muzyki poważnej. Pokój ma 25 m2 i brak w nim miejsca na duże kolumny (tak twierdzi żona, a ona zawsze ma rację - te co są zaakceptowała).
A może jakiś inny sprzęt . Proszę doradźcie.
Dzięki.
jeśli do klasyki i muzyki poważnej to te JBL faktycznie nadadzą się :mrgreen:
 

AvataR

Banned
don111 napisał:
jeśli do klasyki i muzyki poważnej to te JBL faktycznie nadadzą się :mrgreen:
don111 rozumiem ze to potezny sarkazm :D Niestety podam Tobie reke i na 100% te kolumienki nie sa dobrym wyborem do klasyki i powaznej - w zasadzie nie da sie prawie ze wybrac nic gorszego do tego celu w tej klasie cenowej ;) Natomiast do kina, gier i muzyki garazowej (ciezkiej) sa super ;)
 
Do góry