Wszystko o 42 SL 9000

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam jak już ktoś coś wie więcej na temat tego lcd to może napisałby jak ten lcd się sprawuje , aczkowliek chyba jeszcze nikt go nie widział na oczy poza netem. Ale jakby co to możemy się tu wypowiadać : ). Pozdrawiam
Lolek
 

MAGikDTP

New member
42sl9000 - pierwsze wrazenia

Dzisiaj kupilem, rozpakowalem, podlaczylem, podziwiam.
:)

na pierwszy rzut oka (ucha) dzwiek pozostawia sporo do zyczenia. Na szczescie wszystko idzie przez dekoder kablowki podlaczony do amplitunerka - a wtedy jest super.
Obraz - moim skromnym zdaniem bez zarzutu (czernie i katy o wiele lepsze niz w Samsungach z krawedziowymi LEDami) z kanalami SD radzi sobie zupelnie przyzwoicie. Kupilem w zestawie z odtwarzaczem BD - tam to juz jakosc powala.

Jak wszystko dokladniej posprawdzam, to chetnie podziele sie spostrzezeniami.
 

Rick1

New member
?

Mam pytanko ,a co z tymi ramkami bo Euro reklamuje go jako pierwszy telewizor bezramkowy? i drugie może trochę śmieszne : jak sądzisz jaki będzie obraz na zwykłej osiedlowej kablówce ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
MAGikDTP napisał:
Dzisiaj kupilem, rozpakowalem, podlaczylem, podziwiam.
:)

na pierwszy rzut oka (ucha) dzwiek pozostawia sporo do zyczenia. Na szczescie wszystko idzie przez dekoder kablowki podlaczony do amplitunerka - a wtedy jest super.
Obraz - moim skromnym zdaniem bez zarzutu (czernie i katy o wiele lepsze niz w Samsungach z krawedziowymi LEDami) z kanalami SD radzi sobie zupelnie przyzwoicie. Kupilem w zestawie z odtwarzaczem BD - tam to juz jakosc powala.

Jak wszystko dokladniej posprawdzam, to chetnie podziele sie spostrzezeniami.

Witam ja wczoraj go oglądałem w MM i z wyglądu jest ok ładnei wygląda , napis zmi tylko czy to prawda jest że tu podswietlenie ledami jest całościowo a nie krawędziowo jak to jest w przypadku samsunga, bo tak mi mówili w MM ty tez piszesz ale chciałbym to wiedziec na 100% a dwa to z jakiej odległości oglądasz programy na sd i czy to jest upc czy cos innego? I jak możesz porównać do innych tv względem tego modelu oglądając programy sd ? Rozumeim że bluray to powala bo inaczej nei może być . Pozdrawiam i czekam na wypowiedź.
Lolek
Ps dźwiek faktycznie nie powala ale i tak wg mnie jest lepszy niż w samsungu np B 7000 czy B 8000 a podlączając pod dekoder czy bezpośrednio pod tv i amplituner głos bedzie już ok.
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Napisz proszę jak wygląda w Twoim LG biel i czerń. Byłem tydzień temu w MM, oglądałem ten tv i zwróciłem uwagę na to, że biel ma jakby takie zabarwienie fioletu. Nie wiem, może to jakaś wada tego egzemplarza. Po przejściu do "Kreatora obrazu" (gdzie można ustawić pewne parametry) żaden podany (3 rodzaje) typ bieli nie odpowiadał temu co było wyświetlane na ekranie.
 

MAGikDTP

New member
sl 9000

Rick1 napisał:
Mam pytanko ,a co z tymi ramkami bo Euro reklamuje go jako pierwszy telewizor bezramkowy? i drugie może trochę śmieszne : jak sądzisz jaki będzie obraz na zwykłej osiedlowej kablówce ?

Ramki sa - cienkie bo cienkie ale sa.
Teraz maja 3 cm, w nastepnej generacji podobno bedzie juz tylko 1,5.

Na hdtvmania sa relacje z targow i forum blogerskiego.
Pokazano tam zdjecia obrazujace rodzaj podswietlenia w roznych modelach:
sl9000 - krawedziowe LED, slim
lh9000 - full Led
sl9500 - full LED, slim
 

Rick1

New member
cd

możesz napisać jak wyglada czerń i biel, bo czytałem w wątku o 42 LH 9000 że przy podświetleniu krawędziowym czerń wpada w granat a podświetlenie krawędziowe to porażka ,może ktos to wyjaśni lepiej?
 

maruco

New member
lolek126 napisał:
Witam ja wczoraj go oglądałem w MM i z wyglądu jest ok ładnei wygląda , napis zmi tylko czy to prawda jest że tu podswietlenie ledami jest całościowo a nie krawędziowo jak to jest w przypadku samsunga, bo tak mi mówili w MM ty tez piszesz ale chciałbym to wiedziec na 100% a dwa to z jakiej odległości oglądasz programy na sd i czy to jest upc czy cos innego? I jak możesz porównać do innych tv względem tego modelu oglądając programy sd ? Rozumeim że bluray to powala bo inaczej nei może być . Pozdrawiam i czekam na wypowiedź.
Lolek
Ps dźwiek faktycznie nie powala ale i tak wg mnie jest lepszy niż w samsungu np B 7000 czy B 8000 a podlączając pod dekoder czy bezpośrednio pod tv i amplituner głos bedzie już ok.

w SL9000 jest podswietlanie Full LED - całościowe :)
 

michalmichalmic

New member
Lg sl9000 i sl9500 to tv z edge led czyli krawedziowe a tylko seria lh9000 ma full led podswietlenie z tyłu z local dimming i tylko ten model moge komus polecic natomiast sl nie polecam.
 

Rick1

New member
?

no tak ale trzeba wziąć pod uwagę że lh są o wiele droższe.. zastanawiam się czy swoje rady opierasz na wrażeniach wizualnych tzn czy widziałeś je stojące obok siebie podłączone do tego samego sygnału? hmm ,nie chce mi się wierzyć że widać jakiekolwiek różnice-przecież oni musieli je najpierw przetestować żeby rzucić do sprzedaży i gdyby widać było różnicę to sl nikt by nie kupił
 

MAGikDTP

New member
Rick1 napisał:
no tak ale trzeba wziąć pod uwagę że lh są o wiele droższe.. zastanawiam się czy swoje rady opierasz na wrażeniach wizualnych tzn czy widziałeś je stojące obok siebie podłączone do tego samego sygnału? hmm ,nie chce mi się wierzyć że widać jakiekolwiek różnice-przecież oni musieli je najpierw przetestować żeby rzucić do sprzedaży i gdyby widać było różnicę to sl nikt by nie kupił

Ja widziałem w MM na sygnale z BD stojace obok siebie sl8000, sl9000 i lh9000.
Roznicy pomiedzy 8 a 9K nie zauważyłem - pomimo 200Hz w jednym, i edgeled w drugim. Kąty moim zdaniem identyczne, różnicy w czerni nie dostrzegłem.
LH miał lepsze kąty i trochę lepszą czerń (może to tylko sugestia).
Jednak grubośc ramki oraz samego odbiornika LH, w moim przypadku, nie pozwolila mi na wybor tego modelu.
Zdecydowałem się na sl9000 ze względu na mniejszy pobór prądu.
Korzystam z dekodera HD Aster i BD (był w promocji do TV za 10pln) i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony.
:cool:
 
Ostatnia edycja:

MAGikDTP

New member
Podświetlenie

W sprawie podświetlenia.

Moim zdaniem jest tak, jak na zdjeciu ktorego niestety nie mogę tutaj załączyć...

s.blomedia.pl/hdtvmania.pl/7526/led-owe-lg-496x372.jpg


sl9000 - krawedziowe LED, slim
lh9000 - full Led
sl9500 - full LED, slim
 

Rick1

New member
?

MAGikDTP napisał:
W sprawie podświetlenia.

Moim zdaniem jest tak, jak na zdjeciu ktorego niestety nie mogę tutaj załączyć...

s.blomedia.pl/hdtvmania.pl/7526/led-owe-lg-496x372.jpg


sl9000 - krawedziowe LED, slim
lh9000 - full Led
sl9500 - full LED, slim

no właśnie o to mi chodzi -piszesz że widziałeś te telewizory obok siebie (niestety nie miałem takiej możliwości) i jeśli dobrze zrozumiałem to nie zauważyłeś specjalnej różnicy miedzy SL 9000 a LH 9000 ?? bo te modele mnie interesują a bardziej SL ze względu na cenę..a tak ogólnie biorę pod uwagę 2 telewizory 42 SL 9000 lub Sharp 40 LE700E z tym że bardziej podoba mi się LG ale Sharp ma full led..może doradzisz coś;) aha co to BD?
 

MAGikDTP

New member
Re: ?

Tak jak napisalem, wydawalo mi sie, ze LH ma troche lepsze katy i czern. Niestety, wymiary i ogolny design (zdaniem żony, rzecz bardzo, BARDZO WAŻNA) skreślily ten TV.
;)

Tez zastanawialem sie nad tym Sharpem, dopoki nie obejrzalem go z bliska. Faktycznie obudowa nie wyglada na solidna. Jakosc przetwarzania sygnalu SD sporo gorsza niz w stojacych obok Toshibie i LG. Oprocz tego wszystkie wejscia sa po prawej stronie TV a w LG po lewej (patrzac z przodu), a to oszczedza kolejny metr kazdego uzytego u mnie kabla.

Szczerze. Przed zakupem trzeba kilkakrotnie pojechac do sklepu (najlepiej do dwoch, trzech roznych) i na spokojnie dokonac przemyslanego wyboru.

Ja kupilem sl9000 nie czekajac az do sprzedazy wejdzie sl9500, poniewaz doszedlem do wniosku, ze czekanie na nowszy (lepszy) model moze sie ciagnac w nieskonczonosc - zawsze sa zapowiedzi nowej, przelomowej, lepszej, tanszej, lub bardziej oszczednej technologii.:idea:

Udanych zakupow
;)
 

leoo

New member
Szkoda tylko, że pomiędzy Sl9000 i LH9000 jest dosyć duża różnica cenowa :/
Ale widziałem tego LG z serii SL w porównaniu do Samsunga z krawędziowymi LEDami i rzeczywiście, LG miał lepszą jakość obrazu, co do dźwięku - tragedii nie ma, w dużym pomieszczeniu średnio ale w małym jest wiele lepiej.
 
Do góry