Wszystko o 42 LH 9000

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam jak już ktoś coś wie więcej na temat tego lcd to może napisałby jak ten lcd się sprawuje , aczkowliek chyba jeszcze nikt go nie widział na oczy poza netem. Ale jakby co to możemy się tu wypowiadać : ). Pozdrawiam
Lolek
 

piter-07

New member
Kupiłem i używam od dwóch tygodni (wstępnie zamówiłem SL9000 ale on ma tyklo podświetlenie krawędziowe i jakość tej pleksi na ekranie do mnie nie przemówiła dlatego padło na grubszego LH9000) tv świeci ładnie pełne podświetlenie ledowe ok ale patrząc pod kątem to na czarnym tle widać jaśniejsze obramówki wokół czarnych elementów na jasnym tle ale na szczęście na wprost ekranu sprawa ta jest niezauwazalna kontrast faktycznie powala . dzwiek jest ok jednak i tak podłączyłem tv przez wzmacniacz .
pozdro.;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
piter-07 napisał:
Kupiłem i używam od dwóch tygodni (wstępnie zamówiłem SL9000 ale on ma tyklo podświetlenie krawędziowe i jakość tej pleksi na ekranie do mnie nie przemówiła dlatego padło na grubszego LH9000) tv świeci ładnie pełne podświetlenie ledowe ok ale patrząc pod kątem to na czarnym tle widać jaśniejsze obramówki wokół czarnych elementów na jasnym tle ale na szczęście na wprost ekranu sprawa ta jest niezauwazalna kontrast faktycznie powala . dzwiek jest ok jednak i tak podłączyłem tv przez wzmacniacz .

pozdro.;)

Witam ja ostanio właśnie w MM oglądałem obydwa i z wyglądu to SL jest dużo ładniejszy bo lh jest jednak bardzo duży gabarytowo to tak jak 46 cali lcd wygląda , ale na pewno podświetlenie ma lepsze bo calościowe. Dobrze że ci się podoba. Podobno w przyszłym roku będzie sl lub LH 9500 i ona ma być właśni eslim i full led ale pożyjemy zobaczymy :- ) Z jakiej odleglości oglądasz LCD ? i Czy są bardzo duże odbicoa bo to lustro jest takjakby nalożone na ekran. Pozdrawiam
Lolek
 

Hartson

New member
Bez reklam
Piter-07 to jest chyba tzw. efekt Hallo, chodzi o wygaszanie diod LED. Ale nie masz co się martwić, bo to przypadłość raczej wszystkich LCD z podświetleniem LED.
 

piter-07

New member
Tak faktycznie się to nazywa ale może kiedyś to wyeliminują ale to dopiero jak każdy pizel będzie miał swoją diodę hehehe.
A co do samej obudowy to niestety LH ma wygląd masywnej i z pewnością wygla SL z cienką ramką jest znacznie efektowniejszy ale tka naprawdę to jakość obrazu LH zabija SL9000 a to dla mnie było majważniejsze bo ramka to kwestja estetyki a w obraz patrzymy się cały czas a do tego nie mam wiekszych zastrzeżeń . TV oglądam z 3,5-4 metrów do tej pory miałem 46cali ale ten ma 42 i jakoś mi to nie przeszkadza a jak gram na Gearsach lub Modern Warfare to siedzę 1-1,5 metra od ekranu i jest ok .
;) ps. co do odbić to nie są one zbyt zauważalne matryca jest matowa nie ma tej powłoki błyszczącej jak np miałem w samsungu chodz nawet tam to nie przeszkadzało ale to wszystko zależy od ustawienia TV względem okna bo samo oświetlenie mam halogenowe albo w pionie albo boczne w pozionie z boków podwieszonego sufitu dlatego wszystko zależy od konkretnych warunków . Jednak mimo wszystko matryca matowa i tak pochłania wiekszość odbić .
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Oczywiście, że obraz masz lepszy, bo LH tak jak napisałeś to full LED, a SL to podświetlenie krawędziowe, które jak dla mnie jest porażką. Np. gdy oglądałem Samsungi z serii B7000 to nawet na wprost czerń wpadała w mocno granatowy. Obok stojące LCD z podświetleniem CCFL wyglądały znacznie lepiej.
 

maruco

New member
Hartson napisał:
Oczywiście, że obraz masz lepszy, bo LH tak jak napisałeś to full LED, a SL to podświetlenie krawędziowe, które jak dla mnie jest porażką. Np. gdy oglądałem Samsungi z serii B7000 to nawet na wprost czerń wpadała w mocno granatowy. Obok stojące LCD z podświetleniem CCFL wyglądały znacznie lepiej.

SL9000 ma pełne podswietlenie full LED, a nie krawędziowe - tak przynajmniej jest w specyfikacji podanej na targach ifa :)
 

piter-07

New member
maruco napisał:
SL9000 ma pełne podswietlenie full LED, a nie krawędziowe - tak przynajmniej jest w specyfikacji podanej na targach ifa :)

Przypuszczalnie jest to błąd SL to krawędziowe podświetlanie a LH pełne podświetlenie matrycy RGB .
Pozdro.
 

maks028

New member
Male pytanko

Czy ktos wie jak u Lg42lh9000 z odbiorem sygnalu sd i czy ozna go porownac do sharp LC40LE700e,dzieki za wszystkie podpowiedzi:):)
 
Do góry