Wstępne rozeznanie przy wyborze TV

kuras90

New member
Witam. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu telewizora stąd moja prośba o doradzenie jaki wybrać.

1. Odległość od ekranu? ok. 2,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? pokój od strony południowej, słońce świeci najdłużej do 16-17 (latem), ale mam rolety, telewizor byłby bokiem do okna
3. Jak duży jest pokój? 3,2 x 3,2
4. Preferowana technologia: myślałem o plaźmie, ale jeśli warto, to jestem otwarty na inne propozycje
5. Jaki masz obecnie telewizor? monitor z tunerem TV Samsung P2270HD, Panasonic P42S20e (ty taty, ale czasami sobie go "pożyczam" na trochę)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu najwcześniej od 16-17, w weekendy różnie
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej bez, ewentualnie jakaś lampka (później chciałbym założyć oświetlenie na tył TV)
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Raczej łagodny
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora? więcej niż 42 chyba nie da rady przy takiej odległości
12. Preferowana marka? Panasonic, Samsung,
13. Czego nie lubisz w telewizorach? rozmytego obrazu, przejaskrawionych kolorów,
14. Jakie urządzenia będą podłączone? konsola, czasami komputer, amplituner, w przyszłości jakiś dekoder
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% TV, 50% konsola/komputer
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? nie jest priorytetem, aczkolwiek mogłoby być
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? czasami
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? może czasami
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? niekoniecznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? dobrze by było
22. Ma mieć 3D? jeśli byłaby taka możliwość to jak najbardziej
23. Ma mieć slot na karty SD ? Niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? konsola/komputer - HDMI, amplituner - optyk, w przyszłości dekoder też po HDMI
26. Jaki masz sygnał: aktualnie naziemna TV cyfrowa
27. Ma stać czy wisieć? raczej wisieć
28. Rozdzielczość: Full HD
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu
30. Ile osób ogląda: 1 do 3
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~3-6 h
32. Jaka klasa cenowa ? do 3500

Ogólnie myślałem nad P42G30e, ale nie wiem czy nie warto poczekać aż pojawią się w sprzedaży telewizory zaprezentowane na CES 2012 (m.in. serią 50 Panasonica). Z zakupem mi się nie spieszy więc mogę poczekać jeszcze jakiś czas.

Z góry dziękuję za sugestie

Pozdrawiam
 

kuras90

New member
a tak w ogóle to wiadomo kiedy mniej więcej telewizory z tej serii będą dostępne? Przynajmniej jak to wyglądało w zeszłym roku
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niższe modele z nowości wchodzą luty marzec. Wysokie modele kwiecień maj a nawet czerwiec.
 

marecki6

New member
Bez reklam
luty już blisko więc zobaczymy czy faktycznie coś się pojawi ... jak zagadywałem do samsung i lg to ludzie z samsunga zapierali się, że nie mają żadnych informacji a lg, że informacje o nowych modelach pojawią się na stronie lg w lutym natomiast w sprzedaży tv pojawią się w drugim kwartale
 

kuras90

New member
no to poczekam. ogólnie założeniem było kupno TV przed EURO :)
a skoro niższe modele mogą się pojawić stosunkowo wkrótce to fajnie. Bo najwyższe i tak będą poza zasięgiem cenowym tak jak na obecną chwilę VT30
 

kuras90

New member
Poczekałem tak jak radziliście. Więc teraz czas na konkretny model. Moim faworytem jest Panasonic P42ST50E, brać go, czy w tej cenie jest coś innego godnego uwagi? Bo prawdę mówiąc już praktycznie jestem na niego zdecydowany.
 
Do góry