wprowadzam sie do nowego domu i chciałbym kupić w miarę dobry sprzęt.

adrem73

New member
Witam wszystkich.Jestem laikiem w sprzęcie RTV,więc potrzebuję dobrej rady.
Zaznaczę iż od kilku dni spędzam po kilka godzin na sprawdzaniu sprzętu w różnych sklepach,zarówno w necie jak i w realu.Może zacznę,że upatrzyłem sobie sony EX 710 55" lub 55"810 3D do oglądania na codzień,wszystkich programów,zaznaczę,że muszę jeszcze wybrać tv sat,myślę o dwóch razem Polsacie i N-ce,do sypialni 32"EX 710 i do sali ćwiczeń coś dużego lecz taniego,może być plazma aby miało wejście HDMI,chce kupić grę,tę na ruchy z x-boxa.Do tego pierwszego tv chcę jeszcze kupić kino domowe z blu-ray oraz małe głośniki,bo nie mam czterech kątów,więc nie mogę wziąć głośników frontowych,stojących tylko zawiezane żeby dobrze wyglądało.Co do kompletu kina domowego chciałbym przeznaczyć razem około 4000,00 PLN,myślałem o sprzęcie ONKYO,DENON,HARMAN-KARDON,wiem,że głośniki nie mogą być plastikowe.Sumując wszystko,proszę o naprawdę dobrą radę z racji,że chcę wydać parę złociszy.Pozdrawiam serdecznie i czekam na dobre rady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie za mało danych .

podaj jakie masz warunki : odległość od ekranu ? jak słońce świeci w pokoju ? Jak duży jest pokój ? jaki masz obecnie telewizor? jakie programy najczęściej oglądasz? więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? preferowana wielkość telewizora? preferowana marka ? czego nie lubisz w telewizorach? jakie urządzenia będą podłączone ? ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Czy ważne jest wifi ? czy USB ma mieć czytanie filmów ? jakimi złączami ? jaki masz sygnał ? ile programów HD ? ma stać czy wisieć ? jaka klasa cenowa ?

Co do kina - możesz wkleić zdjęcie pokoju ?
Głośniki rozumiem że małe - ale czy mają wisieć na ścianie , czy maja stać ?
Jaki kolor?
Czy masz już elementy w ścianie wyprowadzone?
Czy mają być na podstawkach ?
KEF
Czy coś w tym stylu ?
 

cureman

Active member
Bez reklam
zdecydowanie za mało danych .

podaj jakie masz warunki : odległość od ekranu ? jak słońce świeci w pokoju ? Jak duży jest pokój ? jaki masz obecnie telewizor? jakie programy najczęściej oglądasz? więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? preferowana wielkość telewizora? preferowana marka ? czego nie lubisz w telewizorach? jakie urządzenia będą podłączone ? ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Czy ważne jest wifi ? czy USB ma mieć czytanie filmów ? jakimi złączami ? jaki masz sygnał ? ile programów HD ? ma stać czy wisieć ? jaka klasa cenowa ?

Co do kina - możesz wkleić zdjęcie pokoju ?
Głośniki rozumiem że małe - ale czy mają wisieć na ścianie , czy maja stać ?
Jaki kolor?
Czy masz już elementy w ścianie wyprowadzone?
Czy mają być na podstawkach ?
KEF
Czy coś w tym stylu ?

Przepraszam ale ty tak serio?

Co do kina - możesz wkleić zdjęcie pokoju ?
Głośniki rozumiem że małe - ale czy mają wisieć na ścianie , czy maja stać ?
Jaki kolor?
Czy masz już elementy w ścianie wyprowadzone?
Czy mają być na podstawkach ?
KEF
Czy coś w tym stylu ?
__________________
Co ma kolor do glosnika ?

CYT_ małe głośniki,bo nie mam czterech kątów,więc nie mogę wziąć głośników frontowych,stojących tylko zawieszane!!!!!!

potrafisz czytac ze zrozumieniem ?
 
Ostatnia edycja:

adrem73

New member
Dzięki za reakcję.

Widzę,że macie wiele pytań,więc postaram się jeszcze raz to opisać.
1.Pokój dzienny(6m x 5m sofe mam 4,5m od tv,po prawej stronie mam duże okna,jest to strona południowa,po lewej nie mam ściany są filary),do niego chciałbym dobrać kino domowe
(myślałem o sprzęcie takim jak ONKYO,HARMAN/KARDON lub DENON do sumy około 4 tys.PLN)
głośniki muszą być małe,ponieważ nie mam czterech ścian i muszę je powiesić.
TV (muszę zawiesić) chciałbym kupić 55",cena nie gra roli,ale nie chcę żeby przy normalnym odbiorze programów (nie HD) obraz był dobry,żeby mi nie pogrubiało,poszerzało,itd. .Przeważnie oglądam podstawowe programy takie jak TVP,TVN,POLSAT i oczywiście każdy sport,
kablówki nie mam,więc muszę zainstalować antenę sat do dekoderów N-ka i Polsat,doradżcie mi czy to dobry wybór.
2.Do sypialni potrzebuję TV 32" najlepiej z tej firmy co do pokoju dziennego
3.Do sali ćwiczeń potrzebuję TV,jak największe ale i tanie,musi mieć tylko wyjście HDMI,ponieważ
chciałbym tam zainstalować grę ruchową X-BOX.Z góry serdecznie dziękuję za dobre rady.Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pokój dzienny - odległość słuszna . Jeśli kasa nie gra roli to powinieneś sam zadecydować na prezentacji w domu . A na prezentację przy takich warunkach proponowałbym :
Panasonic 65VT20
Samsung 63C7000
Sharp 60 LE 925
Toshiba 55 WL753
=======================================

do sypialni :
32 KRL Pioneera
32 EX 500 Sony
32 9705 Philipsa

=======================================
do salki treningowej :
Panasonic 42S 20
JVC 42 R 10

=======================================
Zestaw kina :
Harman 255 + HKTS 60
Onkyo 608 + Kefy 2005,3
Pioneer 519 + Tannoy Arena
 

adrem73

New member
Dzięki za reakcję.

Chciałem was zapytać czy do samych gier muszę mieć jakiś specjalny tv,czy mogę mieć zwykłą tańszą plazmę 55" z HDMI.A co myslicie o sony kdl 55EX710 czy do oglądania normalnych filmów iprogramów nie w HD,czy nadaje się?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że się nadają zależy jaki bitrate , bo wówczas skalowanie może być cienkie. Do gier przy wielkim ekranie duże znacznie ma input lag. Jak będzie duży to sobie nie pograsz.
 

Ares78

New member
Chciałem was zapytać czy do samych gier muszę mieć jakiś specjalny tv,czy mogę mieć zwykłą tańszą plazmę 55" z HDMI.A co myslicie o sony kdl 55EX710 czy do oglądania normalnych filmów iprogramów nie w HD,czy nadaje się?

Jeśli pomieszczenie jest nasłonecznione to ex710 jest o tyle wdzięczny, że posiada matrycę półmatową czyli nie odbija wszystkiego wokół, jeśli masz możliwość zaciemnienia pomieszczenia (rolety) to pod kątem stricte obrazu to jednak lepiej wypada nx810... Co do plazmy i gier, to zależy jak długo grasz podczas jednej sesji (żeby nie było powidoków stałych elementów).
 

adrem73

New member
Rozumiem,ale powiedzcie mi czy warto kupić sony ex710,czy nie będzie poszerzał ani wydłużał standartowych filmów,a co do plazmy,to napewno będzie wykorzystywana do gier,dosyć często i długo,ma służyć jako symulator treningu ruchowego dla dzieci.Więc proszę o dobrą radę co kupić taniego i dużego do gier(marka bez różnicy) i czy kupić do salonu sony ex710.Pozdrawiam.
 
Do góry