Wpływ temperatury na ekran Kraftmann

vcore

New member
Jako że to mój pierwszy post to witam wszystkich.

Właśnie oczekuję ekranu Kraftmann Matt Grey i zastanawiam się jaki wpływ będzie miała na niego dość wysoka temperatura którą wydzielać będzie grzejnik znajdujący się około 20cm za ekranem oraz wzmacniacze lampowe w klasie A (pre i dwa monobloki).

Ekran będzie wisiał około 1m nad sprzętem i wspomniane 20cm za grzejnikiem - mam zatem obawy, czy taka temperatura nie będzie powodować falowania materiału po dłuższym czasie? O ile grzejnik na czas projekcji wyłączyć będę mógł to sprzętu raczej nie - bo za kinem niemym nie przepadam. Myślałem żeby zrobić między ekranem a sprzętem jakiś ekran z folii odbijającej ciepło, ale to będzie mało estetyczne rozwiązanie, ewentualnie zrobiłbym tam jakąś półkę wyklejoną od spodu taką folią, ale to raczej ostateczność bo jest mi zbędna

Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jesli 20 cm za i 100 nad to raczej nie ma problemu, choc efekt obiegu cieplego powietrza poprzez konwekcjale też może zrobić swoje, jesli 20 cm za grzejnikiem to raczej fale masz jak w banku po kilku dniach-tygodniach okresu grzewczego. Ja byłbym ostożny i wylaczyl grzejnik odpowiednio wczesniej, jednak jesli chodzi o lampy to raczej nie powinno byc problemu
 
Ostatnia edycja:
Do góry