Wiwa HD280U - brak sygnału przez HDMI!!!

MarcinekNu2

New member
Witam wszystkich. Kupiłem ostatnio odtwarzacz DVD/DIVX Wiwa HD280U, nowy, w sklepie, po bardzo okazyjnej cenie.
Wszystko było by super, bo miałem wcześniej Wiwę HD238 i byłem z niej bardzo zadowolony gdyby nie problem z podłączeniem telewizora pod tego odtwarzacza. Nie ma sygnału HDMI. Odtwaracza został odesłany do serwisu z takimi uwagami:

Po podłączeniu i przetestowaniu zakupionego odtwarzacza zostały stwierdzone następujące usterki:

  • Brak sygnału z wyjścia HDMI odtwarzacza na telewizor LCD Samsung LE32S81 32”. Telewizor określany jako HD ready pracuje cały czas z odbiornikiem HD Cyfrowego Polsatu podłączony przez kable HDMI. Telewizor po podłączeniu Wiwy HD-280 zgłasza komunikat „sprawdź kabel” lub „brak sygnału”. Wielokrotne, ciągłe i przerywane naciskanie przycisku HDMI na pilocie odtwarzacza nie pomaga. Wygląda to tak, jakby wyjście było niepodłączone lub nieaktywne. Po podłączeniu przez Scart obraz i dzwięk jest normalny. Niestety nie działa skalowanie obrazu dostępne przy złączu HDMI (nie było możliwości sprawdzenia tej opcji bo żaden z telewizorów nie potrafił wykryć wyjścia HDMI).

Odtwarzacz był w serwisie (bardzo miła i kompetentna obsługa), gdzie stwierdzono, że sygnał HDMI jest.
Niestety u mnie nadal go nie ma.
Z tego co wyczytałem Cyfrowy polsat ma sygnał 1080i zaś wiwa podobno 1080p ale powinno się to dać zmienić. Jednak jak napisałem wcześniej naciskanie przycisku HDMI na pilocie Wiwy nic nie daje. Przy podłączeniu przez Euro wyświetla się, że funkcja dostępna po podłączeniu kabla HDMI TV.
Ma ktoś jakiś pomysł co może być za przyczyna?
Jeśli nadal nie będzie sygnału to sprzedam tą Wiwę tylko co kupić zamiast tego?
 
Do góry