Witam

zico74

New member
Mam maly problem gdyz nie bardzo wiem ktory wzmacniacz kupic?Wybor padl na yamahe AS500 lub HARMAN/KARDON hk3490?Dodam tyle ze kolumny mam ACOUSTIC ENERGY NEO3 z przodu a z tylu TANNOY F1 CUSTOM no i do tego sub B&W ASW500.CD z ktorym mialby on grac to NAD502 lub moge przelaczyc na blu-ray samsunga bd-c5900.Muzyka jaka slucham to metal cos ala bullet for my valentine lub 30 second to mars po roznego rodzaju muzyke lat 80 no i do tego cos w stylu clannad.Dlaczego padl wybor na te wzmacniacze?Maja ogolnie dobra opinie plus to wyjscie na suba,sub wole by raczej zostal gdyz raz ze pod avr gra ladnie to jeszcze calkiem wyglada.Najwazniejszy jest jednak dzwiek i ktory byscie bardziej polecili?Dziekuje i pozdrawiam.
 

Trakkah

New member
Rozumiem że obecnie posiadasz ampli KD. Chcesz zrezygnować z amplitunera wielokanałowego na rzecz stereo czy dodatkowo podpiąć stereo do istniejącego 5.1?
 

zico74

New member
Tak posiadam denona 2312,jako avr KD to extra ale ze stereo jestem srednio zadowolony,sam nie wiem co zrobic,zalezy mi bardzo na dobrym stereo bo slucham wiecej muzy niz ogladam filmow
 

Trakkah

New member
Nie jestem pewny czy te wzmacniacze zagrają wyraźnie lepiej od Twojego amplitunera. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad zmianą kolumn (tylko fronty), bo to raczej one są tutaj najsłabszym ogniwem. Zamiast wydawać kasę na wzmacniacz lepiej zainwestuj ją w lepsze głośniki. Jeżeli Acoustic Energy pasują Ci brzmieniem to idź w wyższe modele - AElite 3 lub Radiance 3, ewentualnie poszukaj czegoś innego. Poprzez zmianę kolumn na lepsze osiągniesz dużo większą poprawę jakości dźwięku niż poprzez kupno wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy...

A jeżeli w zdecydowanej większości jest muzyka to może zastanów się tylko nad stereo? Miałem KD ale ponieważ muzyki słucham praktycznie codziennie a film jedynie w weekend i to też nie zawsze to postanowiłem mieć tylko stereo. Film na tym zagra przyzwoicie, co prawda nie jest to już to samo co 5.1 ale mi to nie przeszkadza. Ale za to muzyka gra bardzo dobrze :)
 
Ostatnia edycja:

zico74

New member
no chyba najchetniej bym tak zrobil,sprzedal ten amplituner a kupil dobre stereo gdyz do filmow nie przywiazuje tak wielkiej wagi jesli chodzi o dzwiek,tylko teraz pytanie,ktory wzmacniacz bylby lepszy?
 

Trakkah

New member
Jeżeli chcesz tylko stereo to sprzedaj cały komplet - ampli + kolumny i za kasę ze sprzedaży plus to co chciałeś wyłożyć teraz na wzmacniacz kupisz dobre stereo :)
A jeżeli jednak chcesz zostawić głośniki które posiadasz to z tych dwóch które wymieniłeś ja wybrałbym Harmana :)
 
Do góry