witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc w wyborze plazmy

dziadziu

New member
Witam, bez zbędnych ceregieli:

- pokój mały, jednak odległość od tv- 3m

- duże nasłonecznienie pokoju w godz 11-18 jednak tv głównie będzie użytkowane wieczorami i nocą,
z resztą posiadam żaluzje więc problemu nie ma.

- po zakupie- tv cyfrowa N (w tym programy HD)

- oglądanie filmów 1080p i mkv + napisy za pośrednictwem laptopa (HDMI) czyli wymagane PRAWDZIWE FULL HD

- od czasu do czasu zdjęcia (również HDMI)

- zestaw głośników 5.1 - 3x wyjścia mini jack

- w dalszych planach użytkowanie xboxa 360

- jestem pedantem odnośnie jakości, ostrości i dynamiki obrazu więc wyświetlanie- żyleta

- oczywiście budżet niewspółmierny do wymagań- 2200zl

- producent dowolny (jednak nie jakiś no name)

- 40"-46"

piwo dla pomocnej duszy jeśli ktoś z krk a tym z dalsza dozgonna wdzięczność :)
Pozdrawiam
 

jurcio6

New member
Mnie wszyscy polecali 46-50 cali do oglądania z 2,5m. Może lepiej jednak weź 50''? Ja dziś kupiłem LG 50PV250 - ponoć za ok. 2000zł ciężko znaleźć coś lepszego... a w Media Markt akurat wszedł dziś ten TV w promocję i kosztuje 1999zł. W necie najtaniej ok. 2150zł + wysyłka, więc zdecydowałem się.

Na razie nie podłączałem, ale już nie mogę się doczekać :)
 

dziadziu

New member
Mnie wszyscy polecali 46-50 cali do oglądania z 2,5m. Może lepiej jednak weź 50''? Ja dziś kupiłem LG 50PV250 - ponoć za ok. 2000zł ciężko znaleźć coś lepszego... a w Media Markt akurat wszedł dziś ten TV w promocję i kosztuje 1999zł. W necie najtaniej ok. 2150zł + wysyłka, więc zdecydowałem się.

Na razie nie podłączałem, ale już nie mogę się doczekać :)


Dzięki kolego za info, jak będziesz miał czas przez weekend go przetestować to daj znać jak hula :) szczególnie interesowało by mnie jak sobie radzi z filmami full HD 1080p(jeśli będziesz miał możliwość to sprawdź :))
pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko xboxa bym odradzał do plazmy. Mogą wypalic się znaki przy długim graniu. Ja też jestem fanem plazmy i uważam że są dużo lepsze od LCD czy LED (naturalny obraz, brak smużenia, szeroki kąt widzenia, lepsza jakość obrazu przy słabym sygnale)
 

jurcio6

New member
Dzięki kolego za info, jak będziesz miał czas przez weekend go przetestować to daj znać jak hula :) szczególnie interesowało by mnie jak sobie radzi z filmami full HD 1080p(jeśli będziesz miał możliwość to sprawdź :))
pozdrawiam
Więcej będę mógł powiedzieć koło wtorku, bo dopiero wtedy skończę pokój i będę mógł go ustawić, natomiast i tak podepnę go na razie pod kablówkę słabej jakości... może uda się obejrzeć chociaż jakiś film w HD z lapka - dam znać :)
 
Do góry