Witam - pomóżcie porosze ! TOSHIBA 46TL939

gryfit

New member
Witam

zakupilem tv TOSHIBA 46TL 939....długo się wachałem pomiędzy tym modelem a samsungiem 6100, w głównej mierze zasugerowałem się wyglądem zewnętrznym, bo funkcje ( moze poza aplikacjami smart ) mają bardzo zbliżone, z przeczytanych opinii tez Toshiba wydawała się ok. Jednak pojawia się problem, który mi nie daje spokoju i spać nie mogę, bo w końcu parę groszy się wydało a myśli mam takie ze trzeba było zostać przy starszym modelu SONY .

Problem który mnie trapi to ...hmm ...jak to nazwać...?? klatkowanie, przycinanie - nie wiem? może to opisze... Problem zauważalny jest gdy postać jest zbliżona...bardzo jest to zauważalne np. podczas aktualnych meczy w piłkę ręczną które lecą teraz w TVP. zawodnicy na bliskim planie, podczas nawet lekkich ruchów mają na swoich konturach taki właśnie nie fajny efekt, lekkie przycinanie ( tak jakby mało hz i płynność nie jest dobra ) nie wiem tak przypuszczam bo się, aż tak nie znam, jest to tez zauważalne podczas niektórych filmów. Nie jest to oczywiście cały czas, ale dosyć często, na niektórych kanałach jest to bardziej zauważalne na niektórych mniej...nie wiem czy mam się tym martwic czy może jestem przewrażliwiony ( raczej nie ), bo chciałbym mieć płynny obraz - już się zastanawiałem czy to może wina telewizji cyfrowej może ma slaby sygnał czy coś, aktualnie korzystam z MULTIMEDII. zastanawiam się czy po podłączeniu pod N-ke byłoby tak samo.


Naprawdę strasznie mnie to wku...:/ czy to się kwalifikuje pod reklamacje?????????
Może pomożecie z ustawieniami - jak się tego cholerstwa pozbyć.... szlak mnie po prostu trafia

co robić????

dziękuję z góry za pomoc
gryfit
 

kuba78

New member
Może leży wina po stronie nadawcy, parametry słabe (widoczne przy zbliżonych, dynamicznych scenach).
Czy przeszłeś z analogu na cyfrowy sygnał?
 
Ostatnia edycja:

gryfit

New member
nie bardzo rozumiem, mam podłączony tv pod dekoder poprzez HDMI wiec wydaje mi sie ze jest ok, pozatym obraz ogolnie jest syuper zwlaszcza w HD, tylko tak jak napisalem czasami mi sie te przycinki przytrafiają, dodatkowo napisze ze jak wlaczylem film z usb ( blue r. ) to obraaz jest mega, BRAK TYCH PRZYCINEK. Najbardziej jest to zauwazalne na konturach ludzkich krawedzi jak sie poruszają. Teraz poczytalem jeszcze na forum i tak jak ktos poradzil zmienilem CLEAR SCAN na standardowy, tak jakby troszke lepiej...najlepiej sprawdze pojutrze na meczu, bo wowczas problem jest najbardziej widoczny.

czy mam sie tym przejmowac czy poprostu sie nie spinac az tak tym?
 

methodini

New member
Wyłącz w zaawansowanych opcjach obrazu różne dodatki jak ClearScan, resolution+ , redukcja szumów DNR i sprawdź czy masz to samo. Jeżeli będzie to samo to mimo wszystko raczej wina nadawcy skoro zauważasz to tylko na niektórych filmach/kanałach. Też oglądam ręczną na tym TV w wersji 40" i nic dziwnego nie dostrzegam.

PS. jeżeli Ci chodzi o taką poświate wokół twarzy jak jest szybki ruch na ekranie np. podczas meczu to na pewno ClearScan
 

gryfit

New member
no wlasnie o taka poswiate mi chodzi ( taka poswiata zwlaszcza przy zblizonych twarzach jak sie poruszaja, ciezko to opisac ale nie jest to przyjemne dla oka ), tak jak napisalem wylaczylem teraz ta funkcje i chyba jest lepiej ale nie zapeszam , zobacze jak bedzie podczas meczu... z dugie strony sie zastanawiam po co sa te wszystkie reduktory itp, skoro najlepszy obraz wdlg ciebie jest wtedy kiedy są one powylaczane. czyli sugerujesz ze np. przy innej platformie cyfrowej moze byc znacznie lepiej?
 

methodini

New member
no wlasnie o taka poswiate mi chodzi ( taka poswiata zwlaszcza przy zblizonych twarzach jak sie poruszaja, ciezko to opisac ale nie jest to przyjemne dla oka ), tak jak napisalem wylaczylem teraz ta funkcje i chyba jest lepiej ale nie zapeszam , zobacze jak bedzie podczas meczu... z dugie strony sie zastanawiam po co sa te wszystkie reduktory itp, skoro najlepszy obraz wdlg ciebie jest wtedy kiedy są one powylaczane. czyli sugerujesz ze np. przy innej platformie cyfrowej moze byc znacznie lepiej?

Nie wiem czasami po co są , sam mam ten tv od niedawna i się bardzo dużo bawiłem opcjami w trakcie oglądania zamiast konkretnie coś oglądać, bo również mi to przeszkadzało. Ogólnie ten ClearScan ma poprawiać płynność obrazu, jeżeli ustawisz go na wysoki poziom to po uprzednim wyłączeniu i pooglądaniu chwilę tv bez tej opcji , zauważysz że poruszają się wręcz za płynnie. Podczas sportu szczególnie jest to zauważalne przy dynamicznej zmianie kamery lub szybkich ruchach (wtedy mogą pojawiać się te przezroczyste kontury na moment) - ja mam ustawione na standard albo wyłączone , w zależności od materiału i jest ok. Szczególnie warto to wyłączać podczas oglądania filmów jeżeli nie lubisz tzw "efektu teatru". Na standardowym jest prawie nie widoczne ale się zdarza, po ustawieniu na średni już jest różnica często na niekorzyść.
Resolution+ z kolei poprawia ostrość wyostrzając krawędzie, jeżeli coś Ci się zdaje być zbyt poszarpane też możesz to wyłączyć w zależności od tego co oglądasz, ja akurat to mam ustawione na włączone. Musisz się niestety pobawić podczas oglądania i znaleźć najlepsze dla Ciebie ustawienie.

Sam nie do końca wiem jak ustawić najlepiej redukcje szumów bo nie widzę tu zbytnich zmian, ustawiłem MPEG na wysokie i DNR na niskie - jeżeli ktoś w tym względzie zaleca coś innego to chętnie posłucham.
 

gryfit

New member
dzieki Methodini naprawde troche mnie uspokoiles...zastosuje sie do twoich wskazowek i mam nadzieje ze bedzie ok...

jeszcze raz dzieki

a mam inne jeszcze pytanie moze sie orientujesz lub ktos inny czy toshiba places ma w planach prowadzic jakies nowosci? mam tu na mysli m.in. tvn player lub iplex?
 

gryfit

New member
witam po krotkiej przerwie, tv chiodzi juz ok, bynajmniej nie widze juz tych rzeczy któe mnie raziły, jednak ustawienia robią swoje no i przyzwyczajenie chyba tez... Mam jednak nowy problem któy mnie drażni,, co jakis czas tv pokazuje mi ze zaraz przejdzie w stan czuwania i sie wyłącza, czasami jest tak ze bez tego komunikatu sie potrafi wyłączyć, o co chodzi ? jak to dziadostwo wyłączyć.?????
 

paeru

New member
Bez reklam
Instrukcje do TV dostałeś?

Konfiguracja, Preferencje, a następnie naciśnij OK. Wybierz Ustawienia energooszczędne i naciśnij przycisk OK. Wybierz opcję Automatyczne
wyłączenie na wył.
 
Do góry