Witam i radę pytam: 52"

SonalSE

New member
Pierwszy post na forum - więc witam wszystkich serdecznie.
Przepraszam, że zaczynam od banalnego po stokroć wałkowanego tematu: co wybrać.
Szukanie postów tu na forum mam już za sobą, ale dalej wiem tyle co na początku. Więc w nadziei jakiś konkretnych rad zakładam ten temat.
Stoję aktualnie przed wyborem telewizora do "dużego" pokoju (32m2)
Trochę info ode mnie co do planowanego zakupu:

1. Określenie budżetu - 6 000 - ale gdy będzie to konieczne, mogę jeszcze z tysiąc dołożyć

2.Jakim sygnałem dysponuję i jaką ten sygnał ma jakość. platforma cyfrowa "n"

3) Jakimi złączami dysponuję HDMI

4) Odległość od ekranu / wielkość ekranu zmierzone miarką: 5,00m (gdy będzie stał) - 5,20 (gdy będzie wisiał)

5) Nasłonecznienie pomieszczenia / pora dnia, w której korzystamy z telewizora. - wieczór, nasłonecznienie z boku, ale chyba nie ma znaczenia bo są rolety

6. Określenie poziomu WAF niby 5000, ale marudzę już od 2 tygodni i przy 6800 usłyszałem "kup sobie"

No i teraz co wybrałem i jakie są moje doświadczenia z "płaskimi" telewizorami.
Aktualnie użytkuję LCD SAMSUNG 32B651. Był kupiony do pokoju córki i już tak 2 miesiące stoi w "dużym" pokoju. Ogólnie (poza rozmiarem - oglądanie go z 5 metrów koszmar) jestem z niego bardzo zadowolony. Wcześniej w poprzednim mieszkaniu miałem jakiegoś PHILIPSA 42" (full hd) też był fajny, ale teraz wiem, że brak 100Hz to wada. Oprócz tego rodzice mają plazmę SAMSUNGA 50", ale tylko HD Ready.
Ogólnie nie widzę różnicy pomiędzy LCD czy plazmą - na wszystkim obraz b.dobrze się prezentuje, jednak podświadomie wolę LCD (podświadomie, nie mam jakiś argumentów za tym, po prostu LCD bo tak... trudno mi przełączyć myślenie).
Po wielu dniowych poszukiwaniach po sieci zrobiłem sobie listę TV:
1. SONY KDL-52W5500 - cena ok. 5500
plusy: DLNA, AppliCast, BE3

2. SONY KDL52Z4500 - cena ok. 6300
plusy: 200Hz - ale czy to już nie za dużo, obraz zbyt sztuczny?
minus: tylko 3 HDMI

3. PHILIPS 52PFL7404H - cena ok. 5200
nawet nie wiem czy ma jakieś plusy

4. SAMSUNG LE-52B620 - cena ok. 5600
To jest niby to co mam teraz, ale okrojony: bez dostępu do netu itp. A youtube na TV fajna rzecz. Ale będę miał turbodekoder n-ki i tam też jest youtube

5. SHARP LC52DH77E - cena ok. 6200
plusy: 4ms... i tyle

6. LG 52LG7000 - cena ok. 5000
wielki minus - jedno HDMI, przynajmniej takie info znalazłem

I na koniec - SAMSUNG 55B650 - za ok. 6900. Najdroższy, ale ma 55" i "bajery" takie jak w teraz używanym 32B651

Nie ukrywam, że najbardziej kusi mnie ten ostatni 55" SAMSUNG, bo mam podobny i jestem bardzo zadowolony z designu, wyposażenia (Anynet, youtube, 2xUSB), obrazu, pilota (wygodny w użyciu, podświetlana klawiatura).

Co Wy byście wybrali?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trzymając się Twoich kryteriów :
Toshiba 55 ZV 635
Sharp 52 HD1
Panasonic 58 PY800
Sharp 52 LE 700
Poproś o prezentację w domu i masz kłopot z głowy.
 

SonalSE

New member
Trochę pieniędzy na to pójdzie, więc czytam... czytam i czytam.
I doczytałem info, o którym wcześniej nie miałem pojęcia. O faktycznej ilości wyświetlanych linii w LCD HD (a czy to dotyczy też plazm?). W jednym poście znalazłem, że przy szybkim ruchu kamery w LCD z 1080 wyświetlanych jest góra 300 linii, ktoś inny pisał 700 linii. NIeważne 300 czy 700... Ważne, że nie 1080 i bardzo ważne, że ja to widzę i to mnie bardzo denerwowało.
Mianowicie - wyraźne obniżenie szczegółowości przy ruchomym obrazie w stosunku do statycznego.
Przykład: mecz piłki nożnej. Kamera stoi nieruchomo - "widać" nawet źdźbła trawy. Kamera zaczyna ruch poziomy, wtedy murawa zamienia się w zielonawą plamę, by jak kamera się zatrzyma znów ukazać źdźbła trawy. Wyraźnie widać, że HD mamy tylko dla statystycznych obrazów. I jest to bardzo irytujące, jak masz sekunda kamera nieruchomo (obraz super), za chwile szybki ruch na drugą połowę (zielonawa plama), znów postój kamery i super i tak sekunda po sekundzie. Wścieklizny można dostać. Cięgle się zmienia z HD do SD i na odwrót.
Inny przykład: zbliżenie twarzy: widać każdą zmarszczkę, bruzdy na twarzy, pryszcza itp. głowa się poruszy, albo kamera trochę poruszy: twarz się wygładza jak dla 20-to latka, gdy jak znów się obraz ustabilizuje: znów nabrać niespotykanej szczegółowości.
Nie ukrywam, że BARDZO mi to przeszkadza w oglądaniu TV - cóż chyba mam za dobry wzrok ;-)
Widziałem to już w poprzednim TV LCD - więc kolejny (Samsung 32B651) kupiłem z opcją 100Hz, która w mojej naiwności miała to wyeliminować. I pupa blada. Dalej to było. Cóż niechętnie się do tego przyzwyczaiłem, ale...
dziś czytam o plazmie Panasonica NeoPDP (pomijam te 600Hz) gdzie chwalą się, że dla szybkich scen ciągle będzie wyświetlane faktycznie 1080 linii.
Więc jeżeli to nie czcze przechwałki - widać że można wyświetlać obraz jakości HD.
Moje pytanie czy to prawda? Jeżeli tak - to zmieniam kryteria wyboru: odrzucam LCD i szukam jakieś plazmy.
Kiki i inni - proszę o szybkie info jak jest z plazmami: czy każda plazma radzi sobie z ciągłym wyświetlaniem 1080 linii, czy tylko te nowe modele Panasonica? Czy inni producenci też sobie z tym radzą? Do soboty muszę mieć TV, a czasu malutko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że plazmy Panasonica , Samsunga czy Pioneera - wyświetlają 1080. Problem płynności ruchu ,judderingu i skalowania to inna bajka. O tych parametrach najczęściej piszemy.

Producenci piszą różne dane:D . Ale ważne aby je zweryfikować do własnych potrzeb.

określ proszę wyraźnie klasę cenową .
 

SonalSE

New member
Maksimum (na jakie zgadza się moja żona hehe) to 7 000.
Od ostatniego postu znów spędziłem na szukaniu... czytaniu.
I podoba mi się:
1. Samsung
a) PS-50B650
b) PS-50B850
Ciągle się kręcę w okół tego Samsunga - kwestia przyzwyczajenia. Użytkuję już 3 misiąc tego LCD LE-32B651 - i BARDZO mi odpowiada
- design
- menu
- dostępne funkcje (szczególnie USB, youtube (ale to będę miał też w Turbodekoderze N-ki)
- podświetlany i ładny pilot
Z tych dwóch wybrałbym chyba tańszy 650 - (pomijając 2GB zamiast 1GM na contety i dodatkowo wbudowany woofer) czy warto dopłacać 1000 za inny panel?
Jednak - przerażają mnie opinię o buczeniu plazm SAMSUNGA. Nie zniósł bym tego! Grrrrr!

2. Panasonic TX-P50G10E - wszystko fajnie, kusi mnie certyfikacja THX - ale BRAK USB chyba jest dla mnie nie do przejścia. Jednak często się z tego korzysta.

3. Zaproponuj coś innego jeszcze - jakieś LG? Toshiba?

Aha. Musi być Full HD - poprzednio proponowałeś mi też HD Ready - ja jednak na tych 32" z tych 5 metrów widzę różnicę (albo mi się tak wydaje). W każdym razie widzę źdźbła trawy i zieloną plamę przy ruchu kamery - więc myślę, że przy 50" też bym to zauważył. Po drugie planuję na "seanse filmowe" przesuwać sobie dwuosobową sofę na bliższą odległość.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HD ready w tych wielkościach się nie produkuje.
Podałem Ci tylko full hd.
Samsung 50B 850 - tylko to doszło !
Toshiba 55 ZV 635
Sharp 52 HD1
Panasonic 58 PY800
Sharp 52 LE 700
 

SonalSE

New member
HD ready w tych wielkościach się nie produkuje.
Podałem Ci tylko full hd.
Samsung 50B 850 - tylko to doszło !
Toshiba 55 ZV 635
Sharp 52 HD1
Panasonic 58 PY800
Sharp 52 LE 700

Podana Toshiba jest tylko HD Ready. POdane powyżej to głownie LCD, a jak juz pisałem wyżej, utwierdzonyteż Twoją opinią - LCD nie wyrabia z ruchomymi scenami w 1080 linii - dlatego teraz odrzucam w ogóle LCD - ale czy dobrze?
Brak USB w Panasonicu jest dla mnie wadą nie do przejścią - tak mi się wydaje.
Chciałbym Cie jeszcze poprosić o odpowiedź na poniższe pytania:
1. Czy faktycznie te SAMSUNGI tak buczą? Jest to problem?
2. Jakie plazmy bys mi polecił w rozmiarze 50" - bo chyba na większe przekroczę pułap 7000
3. Czy ma sens rozglądanie się za LCD - w sytuacji gdy przeszkadza mi ich nawiększa wada - czyli brak możliwości wyświetlania 1080 linii?
4. Byłem u rodziców - maja plazmę Samsunga PS50A410 - i powiem, że powidoki powstają już po kilku minutach wyświetlania nieruchomego obrazu. Co prawda po równie kilku minutach znikają - ale nie przyzwyczajony do takiego czegoś - co chwile miałem obawy: "a jak nie znikną?". Czy matryce Samsunga są bardziej podatne na powidoki? Tak można poczytać w necie.
5. Co sądzisz o LG 50PS8000? Ma USB, 600Hz (czy warto)? Jaka Twoja opinia o LG? I co to jest Truemotion, którego w tym modelu nie ma?
 
Ostatnia edycja:
Do góry