Wieża do 800zł do 19m2

Szymszon

New member
Jak w tytule. Myślałem nad yamahą 330, ale kurcze trochę małą moc ma. Oczywiście, nie chcę dudnienia i nie wiadomo czego, ale słucham rapu i odrobinkę basu by się przydało. Dodatkowo przestrzeń, jakieś fajne czyste granie też. Audiofilem nie jestem, ale byle plastiku też nie chcę kupować. Wieża podłączona będzie do tv, także do filmów również będzie używana. Pokój 19m2. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!.

Ps.: Może coś takiego?

ONKYO CS-545
albo SHARP XLHF200PHBK?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Szczerze powiedziawszy sprzęt który wskazałeś jest naprawdę do bardzo małych pomieszczeń - jak na Twoje gusta muzyczne nie będziesz zadowolony z rezultatu .Proponuję Philips MCD 712 obecnie cena tego zestawu oscyluje wokół 700zł ,czyli jest atrakcyjna do możliwości tego sprzętu .Brzmienie dość swobodne z wyraźna podstawą basową ,dość duża skala głośności swobodnie nagłośni 20 m2.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A nie myślałeś nad kupnem używanego wzmaka i pary kolumn? Fakt, że te 800zł może nie starczyć na kolumny ale brzmienie w tym metrażu by zrekompensowało wydatek.
 

Szymszon

New member
Idę dziś odsłuchać Philipsa, ciekawie wygląda. Dzięki!.

Nie, philips to jednak nie to czego szukałem, nie wiem jakim cudem ma takie opinie na ceneo. Bas jest jak to się mówi "pudełkowy" i to strasznie!. Wziąłem płytę ostrego ocb, przy kawałku "synu" w moich aurvanach bas przyjemnie schodzi, a tam tego w ogóle nie słychać...słychać tylko buczenie i "pukanie". Z drugiej strony wieża stała w sklepie...ok, daję 1200zł max, bo stała też yamaha 330. Ale 2x20 to za mało, przy odsłuchu brzmiała super, ale właśnie ten bas, zdecydowanie jak dla mnie było go za mało. Macie jakieś propozycje?. Uprę się, żeby było mimo wszystko powyżej 2x30. A kina domowego nie chcę, tzn. amplitunera i kolumn, to jest prezent dla Mamy, ale przy okazji coś uniwersalnego do "dużego pokoju". Wieża będzie podłączona do tv, więc fajnie gdyby sprawdziła się też w filmach.

Ewentualnie może jakiś subwoofer do yamahy 330?

Yamaha YST-FSW050 - Ceneo.pl

Tylko boję się że to spieprzy ładne granie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wysio

Member
Bez reklam
Heh, kiedyś miałem podobną rozkminę w identycznej wielkości pokoju. Nic mi się nie podobało, a to, co ładnie grało, kosztowało 2tyś. W końcu kupiłem używaną mini wieżę Technicsa SA-EH 780 w idealnym stanie (1 tyś zł) i jestem do tej pory bardzo zadowolony. Kiedyś było tego trochę na allegro, a teraz ani jednej nawet byle jakiej... Ciekawe dlaczego... Oczywiście nic Ci nie sugeruję, tylko opisuję swoje doświadczenia ;)
Generalnie zmienił bym sprzęt, ale już na standardowe klocki - jeśli już, tzn jakiś Denon 1612...
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Możesz kupić ten subwoofer Yamahy i podłączyć do tej wierzy ,owszem dźwięk na tym zyska problem w tym ,że pociągnie cenę w górę ,więc może lepiej rozejrzeć się za innymi klockami w tej cenie niż pakować kasę w zestaw mini ?
 

Szymszon

New member
Problem w tym że Mama nigdy nie chce i nie chciała do pokoju kolumn, więc yamaha z subem byłaby najlepszym rozwiązaniem. Tylko kurcze jak ten sub gra, bo to chyba plastik tak?. Nie mam go nigdzie do odsłuchu.
Ps.: Faktycznie, ten sub prawie 500zł...;p. Może ta wieża potanieje, poczekam z miesiąc jeszcze.
 
Ostatnia edycja:

Szymszon

New member
O kurcze, niezłe, pierwszy raz coś takiego widze:p. Tylko jak to gra?. To jest w plastiku wszystko?. Żeby nie było że to coś w stylu głośników komputerowych logitech x coś tam;p
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tylko to są same głośniki - potrzeba jeszcze jakieś źródło ,jakiś CD ,ewentualnie coś innego z czego będziesz puszczać muzykę
 

Szymszon

New member
Dobra, będzie co będzie. Biorę yamahę 330.
Tylko czy kolumny mogą stać na podłodze trochę oddalone od wieży? dźwięk z dołu też będzie ok?. Bo dopiero za 2 lata ładnie sobie pod tv będzie stała, po remoncie, ale teraz na dole.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Szymszon bierz Sharpa moc 2x50 i jeżeli chodzi o sub Yamahy, który podałem to też sprawdzi się z tym sprzętem.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Firma z doświadczeniem więc wybór nie jest zły .Kolumny mogą od biedy stać na ziemi ,tylko efekt końcowy nie będzie najlepszy .Optymalne jest takie ustawienie ,w którym głośniki wysokotonowe znajdują się na wysokości oczu słuchacza ,może masz jakąś komodę na której by można postawić sprzęt ,kolumny odsuń trochę od ściany ,odległość głośników od siebie (czyli tzw.baza stereo) ok.2 m , pokrótce chodzi o to żeby było tworzone jednolite pole dźwiękowe obu głośników .Od biedy można sprzęt ustawić na długiej półce na ścianie ,tylko mocowanie półki musi być pewne ,żeby sprzęt nie runął
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
tragedia - nie tragedia najważniejsze że grać będzie .W każdym razie na razie kup sprzęt i podłącz ,prawda jest taka,że jeżeli sprzęt jest słaby to super podstawki nie pomogą ,a to jednak Yamaha - firma z rodowodem i doświadczeniem
 

Szymszon

New member
Teraz zgłupiałem ale nie widzę wyjścia aux...jak ją podłączyć do tv?. Chyba dam sobie z nią spokój, a zaraz mnie coś trafi. Polećcie mi coś do 1000zł co zagra podobnie, ale z wyjściem aux.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Prawdopodobnie kupiłeś system muzyczny ,jak nazwa wskazuje do słuchania muzyki .Może Yamaha Pianocraft E -730 (ok.1290zł) ta akurat ma wbudowany odtwarzacz DVD /CD więc posłucha muzyki i poogląda filmy podłącza się za pomocą złącza HDMI.....ale jeżeli w domu masz telewizor kineskopowy to nie podłączysz tego sprzętu ,trzeba szukać coś innego
 
Do góry