Wieszanie na ścianie

langolier

New member
Witam
chcę powiesić plazmę na ścianie, kupiłem stosowny wieszak (z regulacją kąta nachylenia przód-tył).
Jednak wieszak jest na tyle uniwersalny, że umożliwia montaż stelaża z zawiesiami na kilka sposobów (dzięki dużej liczbie otworów), różniących się lokalizacją telewizora względem blachy (uchwytu) mocowanego bezpośrednio do ściany.
Czy macie jakieś doświadczenia w tym względzie ?
Czy TV powinien być względem mocowania:
maksymalnie wysoko, maksymalnie nisko czy dokładnie pośrodku tych położeń ?
 

kapsell

New member
Bez reklam
wieszanie tv

Powinienes miec instrukcje montazu przy wieszaku w ktore otwory trzeba wlozyc ...hmmm :D
W tv tez powinny byc widoczne otwory na sruby, wiec latwo porownac.
Musisz wymierzyc tak aby tv byl na wprost do ciebie najlepiej srodkiem ekranu (choc przy plazmach nie jest az tak istotne jak przy lcd ktore maja "gorsze katy")
 

langolier

New member
Powinienes miec instrukcje montazu przy wieszaku w ktore otwory trzeba wlozyc ...hmmm :D
Czy uważasz, że instrukcja obejmuje wszystkie modele TV ? Aż pudełko rozpakuję z tej ciekawości :)
Szczerze mówią to nie sądzę aby było napisane np. "przy rozstawie otworów mocujących 400x300mm zamocuj TV w otworach nr 6 i nr 19"... no, ale zobaczymy
W tv tez powinny byc widoczne otwory na sruby, wiec latwo porownac.
Są, są ale szyny , które się do nich mocuje mają tyle otworów, że rozstaw 300mm w pionie (który mam u siebie) można osiągnąć na wie różnych sposobów... i w ten sposób zmieniać położenie TV względem części przykręconej do ściany.
Musisz wymierzyc tak aby tv byl na wprost do ciebie najlepiej srodkiem ekranu (choc przy plazmach nie jest az tak istotne jak przy lcd ktore maja "gorsze katy")
Przy pracy z komputerem są zalecenia aby górna krawędź ekranu była na wysokości wzroku; czy przy oglądaniu TV też obowiązuje ta zasada ?
 

amlas

New member
Niby jest zasada żeby montować tv tak aby środek ekranu mieć na wyskości oczu.
Ja zamontowałem trochę wyżej i myślę że lepiej rzeczywiście byłoby żeby wisiał niżej, ale ze względu na mojego rocznego wisusa ;) podniosłem tv.
Jak synek podrośnie to obniżę plazmę... albo tak się przyzwyczaję że dam sobie spokój.

Wybierz otwory w ten sposób żeby środek tv był pośrodku wieszaka.
 
Do góry