Wieszanie głośników na ściania :| Podłogowych.

jagoda.ank

New member
Wieszanie głośników na ścianie. Witam, kupiłem ostatecznie Denona 1509 + DVD1740 + Wharfdale Crystale 40 + SUBA JBL E 150 P.

Mam teraz pytanko. Czy mogę powiesić te Crystale 40 na ścianie? niestety mam wyprowadzone kable ze ściany na wysokości 150 cm :/ Chciałbym powiesić je na takich uchwytach przykręcanych do ściany a następnie do głośnika, tak że znajdowały by się pionowo w odległości 10 cm od ściany 80 cm dół głośnika od podłogi. Czy to nie kłóci się ze wszystkimi wymogami stawianymi pod tego typu głośniki? Czy mogę powiesić je bez tych mocowań, bezpośrednio na ścianie? Co o tym myślicie? Nie krzyczcie
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Sprawdź jak Ci pasuje przed finalnym zawieszeniem: głośnik wysokotonowy powinien znajdować się mniej więcej na wysokości uszu słuchacza - inaczej będą problemy z pozycjonowaniem.

Te kolumny mają bas reflex z przodu, czy z tyłu? Jeśli to drugie, to zapomnij w ogóle o wieszaniu, bo będziesz miał dudnienie nie bas.
 
Ostatnia edycja:

jagoda.ank

New member
Okej, powieszę je trochę niżej, kolumny mają bass reflex z tyłu :/ czy jak zrobie sobie półeczkę i powieszę je 20 cm od ściany to wystarczy? albo czociaż 15 czy 10? Jaka jest minimalna odległość.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie ma ustalonej minimalnej odległości. Ja mam kolumny z bas refleksem z PRZODU a ustawiam je metr od ściany (wtedy najlepiej brzmią), niestety żona każe mi je dosuwać na 60cm "bo się o nie potyka przy wejściu do pokoju" i wtedy dźwięk jest nieco inny (jak dla mnie za dużo dudnienia) - taki pokój...
 

don111

Banned
kolumny podłogowe są tak skonstruowane aby wysokotonowy głośnik był mniej więcej na wysokości uszu słuchacza
także jak masz zamiar je powiesić, to pod pewnym kątem do ściany...
bas reflexy w zależności jak dmuchają, 20 cm to będzie chyba minimum, ewentualnie możesz je przytkać np grubymi słomkami do napojów albo paroma krótkimi kawałkami węża ogrodowego, wtedy może być i 5 cm...
 
Do góry