Wielopoziomowe menu w Pinancle 12

Zielone Kiwi

New member
O ile mi wiadomo to zrobienie wielopoziomowego menu w Pinnacle 12 jest niemozliwe. Zajmiemy sie wiec tu robieniem niemozliwego. Potrzebowac bedziemy: Pinnacle 12, materiał filmowy, alkohol, woda mineralna. Krok pierwszy to wypicie polowy alkoholu i polowy wody mineralnej. Nastepnie:

1. Umiesc wszystkie kawalki materialu filmowego na linii czasu w odpowiadajacej ci kolejnosci, porob przejscia, napisy i wszystko co chcesz. Przyklad bedzie skladal sie z dwoch podmenu. Uklad musi byc liniowy, czyli najpierw material ktory chcesz ogladac z menu 1 a potem material ktory chcesz ogladac z menu 2.
2.Umiesc Glowne menu (MG) na poczatku. Nie pozwol na automatyczne tworzenie rozdzialow (teraz ani potem)
3.Umiesc Pierwsze submenu (M1) zaraz za menu glownym.
4.Umiesc Drugie submenu (M2) na poczatku materialu majacego wchodzic w sklad filmu wyswietlanego z tego menu. Bedzie to cosik takiego:

MG.M1.Film_ogladany_z_M1_.M2.Film_ogladany_z_M2

Wypij polowe pozostalego alkoholu bez wody mineralnej.
5.Otworz MG przez dwuklik.
6.Zezwol na pokazywanie numerow rozdzialow (to ulatwia orientacje)
7.Kliknij na pierwszy obrazek (thumbnail)
8.Kliknij na linii czasu nad M1. Upewnij sie ze wskaznik jest na poczatku M1. Jak nie jest kliknij na jakis inny klip video obok i potem kliknij na M1 (nie na linie czasu tylko na sam obrazek menu)
9.Kliknij na Stworz rozdzial (create chapter) lub nacisnij C. Powstanie link z MG do M1.
10.Kliknij na 2 thumbnails w MG.
11.Zrob identycznie linka do M2.
12.Otworz do edycji M1 (dwuklik) i recznie powstawiaj rozdzialy ile chcesz. Pamietaj aby przy pomocy jednego thumbnaila zrobic powrot do MG.
13.Otworz M1 do edycji (dwuklik) jezeli nie jest otwarte. Kliknij na M2, dopilnij zeby wslaznik byl ustawiony na poczatek M2. Cofnij sie o jedna klatke naciskajac Y. Stworz powrot do menu naciskajac M.
14. To samo powtarzasz na wszystkich odcinkach.
15. Wypij do konca alkohol i wode mineralna.

jak to wyglada mozna zobaczyc tu:
http://rapidshare.com/files/132422324/Example.rar.html
Jakosc jest najgorsza z mozliwych a klip video jest ten sam zarowno w M1 jak i M2.

Jak cos niejasne to pytac. A jak bylo to ban.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli jesteś chętny do wyjaśnień to ja się zgłaszam. Gdy ogłądałem twoją 13-stkę, zachodziłem w głowę gdzie u nas jest taka rzeka. Po powyższym co nieco mi się pokojarzyło, ale nie jestem pewien, bo ten spacerek na pełnym luzie sugerowałby, że wasza chata jest gdzieś blisko. Czyżby jednak akcja obu filmów rozgrywała się w północjnej Szwecji?
Pytanie drugie ma mnie upewnić, czy ten przepis, który podałeś na menu, się sprawdza każdemu. Bo jeżeli tak, to jestem gotów wieczorem każdego dnia przynajmniej jedno dwupoziomowe menu zrobić ze względu na punkt 15 przepisu.
 

viValdi

New member
Bez reklam
To zadziwiające, że w S12 nie można robić wielopoziomowego menu bo w moim S10.7 zawsze można było.
Czyżby Pinnacle po drodze do S12 coś wyciął?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie można tego traktować tak dosłowie. Są wakacje i trzeba trochę luzu i odprężenia, a Zielone Kiwi w tym celuje. Liczy się pasja twórcza i nowatorskie podejście. Czy w jakiejś instrukcji znajdziesz tak barwny opis. Jak ktoś jeszcze tego nie robił, to nie ma dla niego znaczenia czy było czy nie było. Ileż to razy na forum opisuje się rzeczy, które już były omawiane. A takiego poradnika jeszcze nie było. Ta zabawa twórcza może zachęcić innych do powtórzenia sposobu postępowania opisanej metody, bo on działa na wyobraźnię. A instrukcje firmowe są zbyt męczące do czytania. A przecież to można też traktować jako wstęp do bardziej zaawansowanej konstrukcji. Mamy np. na dysku 6 dużych struktur AVCHD (BR) i chcemy je objąć wspólnym menu, z którego każdy film będzie się odtwarzał z własnym już posiadanym menu, a żadne pliki nie będą przekodowywane, tylko odpowiednio podmieniane w miejsce jakiś krótkich roboczych. Czyż nie byłoby to wspaniałe? Ja jestem za kontynuowaniem prac. Zielone Kiwi zgłaszał, że ma taki problem z dwiema płytkami, które chce złożyć na jednej ze wspólnym menu. Idealny punkt wyjścia, bo jak się uda dla dwóch filmów, to i dla więcej będzie już tylko rzemosłem. A jak się nie uda? Tak to już jest, że nie zawsze się wszystko udaje i ryzyko jest wkalkulowane w każdą działalność twórczą. Może do rozpoczętej pracy włączą się inni i wspólnie rozwiążą problem? Kto to może wiedzieć?
 

Zielone Kiwi

New member
Jezeli chodzi o miejsce mojego zamieszkania jest to scisla tajemnica i nawet ja sam dokladnie nie wiem, a co dopiero inni.
Natomiast w komentarzu do mojego wielkopomnego odkrycia wielopoziomowych menu to... "czyzbym wyczuwal delikatną nutke mięty??" Nie mowcie, że opis jest w instrukcji/manualu...:rolleyes: A moze gdzies juz tu opisano to? Tak czy siak troche szukalem, ale calego forum nie da sie przeczytac.
A jezeli bylo, to moze bylo gdzies opisane robienie "motion background" dla menu? Znalazlem opis dla starszych wersji Pinka, ale w v12 to nie skutkuje.
A jezeli chodzi o scalanie VOBów w jedno menu to chyba chooy z tego bedzie. Albo musi sie pojawic program celowany w ten problem albo rekompilka od nowa.
 

viValdi

New member
Bez reklam
motion background - jak w Pinnacle'u?

"motion background" w 10.7 (myślę, że w S12 jest tak samo)

1. wkładasz do projektu (nawet pustego) jakieś standardowe menu z ruchomym tłem.
2. przechodzisz do edycji menu (klikasz na menu na timeline a potem Edit Menu)
3. masz 4 buttony do wyboru (czcionka, backgrounds, pictures, buttons) - wybierasz backgrounds

4. możesz w tym miejscu wybrać z dowolnego katalogu albo zdjęcie (still) albo przygotowany filmik który ma być tłem dla menu.

Zrobione.

NB. jako tło w menu możesz wstawić normalny film przygotowany wcześniej, usunąć wszystkie "ozdobniki" i w ten sposób zrobić nieskończoną pętlę na różne pokazy. O ile się nie mylę taka pętla ograniczona jest do 30 min.
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
Z tym niestety muszę się zgodzić:rolleyes: (alkoholem znaczy się).

Jednym z powodów dla którego w dalszym ciągu używam 10.7 są horror-stories o instalacji softu - boję się, że jak spróbuję zainstalować nowszą wersję to wszystko stanie i trzeba będzie przeinstalować system a na to nie mogę sobie pozwolić - oprócz video jest jeszcze prawdziwa robota i ona ma priorytet.
 
Do góry