Większy nowocześniejszy Samsung czy mniejszy Panasonic?

Tiptop

New member
Co kupić w okolicach 46-50cali?
Moje warunki:
Jakie masz warunki - pokój 5m x 3.5m
Preferowana wielkość matrycy – 46"-50"
Preferowane marki - Panasonic, Samsung
Jaki sygnał – sd i hd, Cyfra+ bardzo dużo filmow mkv i avi
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – od 2.3 do 3m (czesciej to drugie)
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, xtreamer, tuner sat HD
Jaka klasa cenowa – 3000 - 3300zl
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – wieczór, czasem dzień
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na wschod., pokoj raczej ciemny, brak słonca po 12tej
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – filmy, sport, informacje
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - i tak i tak
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full

Praktycznie to waham się tylko między dwoma modelami, Samsung 50C530 lub Panas 46S20. Troche sie bałem wielkosci 50cali poniżej 3m ale jak stoje w sklepie to od 2m fajnie sie już oglada wiec mysle że będzie ok. Chyba że macie inne zdanie?
Moim faworytem jest więc C530 mimo że wiele osób pisze na forum o migotaniu w ciemnych scenach Samsungów. Chociaż nikt tak naprawde nie potwierdził że wystepuje ono też w tym modelu. Czy jakiś właściciel Sama C530 lub C550 może stwierdzić że widzi to migotanie? I podobno buczy... oglądam często w nocy i może to być uciążliwe?
Panasonic 46s20 też jest polecany ale jest okropnie brzydki a poza tym wiele osób uważa go za totalne lustro. Brak mu USB i innych dodatków. No i jest droższy mimo że 4 cala mniejszy.
Prosze o pomoc...bo w poniedziałek musze coś kupić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy tych warunkach zdecydowanie obstawałbym za plazmą Panasonica 46S20 . Odległość za mała do 50" i SD
 

Tiptop

New member
Może przy SD te piksele są troche widoczne z 2.5m ale nie sądze żeby mi to przeszkadzało.
Może wypowie sie jeszcze ktoś kto ogląda 50 cali z tej odległości i najcześciej sygnał słabszej jakosci ?
Jak z buczeniem w Samsungu C530 ?
 

smoterek

New member
Witam,

również przymierzam się do tego Samsunga.

Mam takie możliwości: Pokój 9x5m, czyli odległość od TV może być 3m, a może i 5m. Pokój nienasłoneczniony w ogóle, słońce bezpośrednio nie ma prawa wchodzić przez okna, bo mam dom na zboczu góry. Na początku chce to podłączyć do Polsatu, lub do telewizji z TP, w zależności co będzie miało lepszą jakość. Planuje jeszcze jakieś dvd podłączyć, nie wykluczam PS3.

Obecnie mam Panasonica 29" podłączonego pod Polsat. ( ile taki tv może brać prądu ? a ile może brać plazma ? )

Zastanawiam się czy brać : Samsung PS-50B530 czy Panasonic TX-P50X10E czy LG 50PS3000


Czy coś innego ?
 

smoterek

New member
Chciałbym 3 tys. wydać.
A Panasonic tylko z E na końcu i to w cenie 700 zł więcej od Samsunga.

Nie wiem co wybrać... Samsung aż taki zły ?
 

syrius

New member
tez przymierzam sie powaznie do kupna ps50c530 dlatego rowniez prosilbym o odpowiedzi na temat tego modelu - prosze niepisac ze samsung szit, jak chcesz to bierz i tak dalej bo to nic nie wnosi do tematu, a wiele osob potem szukajac informacji po google trafią na ten temat i bede wk...wieni ze znowu niema porżadnego info. Prosiłym o porównanie tego ps50c530 z panasonikiem starszym badz nowszym w okolicach tej ceny [+/-500zł]. Mi osobiscie zalezy głównie na wyswietlanym obrazie a nie dodatkach. Dla mnie osobiscie liczy sie jakosc wyswietlanego obrazu. Głównie HD / full HD, ale prosilbym takze o informacje na temat SD pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
C530 to prawie to samo co C550, nie ma tylko wejścia na net, jedno hdmi i usb mniej. Wady i zalety omawiane były dziesiatki razy w innych wątkach.
Największe minusy:
-migotanie jasności w ciemnych scenach
-buczy z bliska
-brak mozliwosci dobrego skalibrowania kolorów
Plusy:
-cena
-wygląd
-dobra czerń
-dość dobrze pochłania światło
-odtwarza HD i większosc plików przez usb
Gdyby nie ta pierwsza wada którą niektórzy dostrzegają a inni nie wybór byłby tylko jeden bo w tej cenie naprawde nie ma konkurencji. Modele LG do 3tyś są dużo słabsze.
 

smoterek

New member
Wejście ethernet jest do czegoś potrzebne ? Bo chyba skonfigurowanie TV do odtwarzania filmów po sieci nie wchodzi w grę ?

c550 ma 2 USB ?

Jakie pliki po USB czyta c530 ?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Oczywiście że można stworzyć sieć miedzy kompem i tv, po to to wejście tam jest :)
C550 ma dwa usb, czyta prawie wszystko i najważniejsze czyli mkv.
 

smoterek

New member
Czyli można zrobić sieć między tym TV a Routerem ? I będzie się to widziało wszystko razem z win7 ?

Czy taki zestaw pociągnie również napisy ? Bo nie wiem czy jest sens płacić 200 zł więcej za ethernet ?
 

syrius

New member
a jak sie ma ps50b650? on jest widze duzo bardziej zaawansowany i w niektorych sklepach stoi po 3600-3800zł
a ma ultra filter bright, wde 3 itp itd.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Będzie czytać pliki z dysku i to z napisami. Ale ja już wolałbym kupić odchudzonego C530 (oszczędzamy 250zł) i dokupić do niego Xtreamera (daje o wiele większe możliwości).
 

smoterek

New member
Tylko ze Xtreamer to koszt 550 zł I do tego antena 90 zł i dysk z 200 zł, a cudów takich nie robi chyba ?

Z USB filmy z napisami pójdą (bezpośrednio z tv)?
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Xtreamera możesz kupić za 450zł, po co ci wifi? podepniesz go pod kabel. Po co ci w nim dysk? samsung tez nie dodaje dysku do tv gratis :)
Nie wiem czy czyni cuda ale ściaga filmy, sciaga do nich napisy, konwertuje napisy do odpowiedniego formatu, przegrywa gotowca do odpowiedniego katalogu wraz z okładką :) Wszystko automatem. Poza tym odtwarza każdy możliwy format plików a jego pełne możliwości można by opisywać do północy a to nie jest odpowiedni dział do tego...
 

smoterek

New member
No to jak mają na sklepie C530 to biorę C530. Ale czy jak podłącze do niego pod USB nośnik z filmem to czy odtworzy mi ten film z napisami ?
 
Do góry