Widział ktoś Multimedie w HDTV?

tomekow

New member
Widział ktoś Multimedie z HDTV?

Wstrzymałem składanie rezygnacji z kablówki powyżesz firmy, po tym jak pracownik zapewnił mnie ze od 1 maja rusza w moim miescie M. w techn. cyfrowej...
Czy ktos widzial jak to chodzi? Czy po takim kablu mozna przesylas takie pakiety cyfrowe i to jeszcze jakies kanaly w np. 1080i HD ?? Cos mi sie wydaje ze to lekka ściema...
aha no i ten ich dekoder/tuner - ma HDMI out?
dzieki za wszelkie info - najlepiej dziś przed 23:59 ;) bo zdaze fax wyslac...
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sygnał cyfrowy nie gwarantuje wysokiej rozdzielczości. To oni powinni przedstawić Tobie odpowiednie dane. Poza tym wg mnie firmy dużo lepiej traktują nowych użytkowników niż tych starszych :/

Pozdrawiam
 

tomekow

New member
wlasnie chodzi o to, ze to jest swieza inf. (wczoraj byl zjazd przedstawicieli). TV dziala "cyfrowo" w kilku malych miastach, jednak na stronie zadnych danych nie ma a dodzwonic sie do infolinii to CUD.
co do nowych klientow to racja,ale ch... wprowadzili 3mc karencji = rezygnujesz i musisz 3mc czekac zanim bedziesz nowy
 

IPERET

New member
Jestem z Olsztyna i otrzymałem razem z rachunkiem od MM taką informację:
"Jeszcze w tym półroczu nasza Spółka wzbogaci swoją ofertę o wyjątkową usługę: Cyfrową Telewizję Kablową HDTV". Dalej jest mowa o tym, że mają być nowe programy, w tym również nadawane w wysokiej rozdzielczości HD, nowe możliwośc i usługi. Mają dostarczyć specjalny dekoder. Ale jakie to będą programy i ile każą sobie płacić - nie wiadomo, trzeba czekać na przedstawiciela albo się spróbować dowiedzieć.
Jeżeli będzie Discovery HD i National Geographic HD (+ jeszcze inne) to będzie cudnie, jak nie - trzeba rozważyć N-kę albo jakąś inną platformę.
 

airjack

New member
Od nowego roku mam n zamiast mm, bo z prostego rachunku wyszło mi, że za to co oglądam płacę mniej w n. Do tego od stycznia w mm była kolejna podwyżka. Wczoraj zrezygnowałem z neta u nich i za miesiąc będę wolny :) Starych abonentów traktują gorzej niż nowych. Cyfrową tv już mają, ale nie HD, n była pierwsza więc tak szybko ich nie dogonią, poza tym tak już się przyzwyczcaiłem do recordera, że w tym momencie nie wyobrażam sobie czego innego. Jak go jeszcze trochę poprawią to już będzie super.
 

dnc

Moderator
VIP
Sorry za offtopic, ale czytałem Wasze posty i widać jak na dłoni, że jesteście kolejnymi przykładami, tego co ja nazywam "Marketing nowego klienta". Firmy płacą swoim pracownikom za zdobycie nowego klienta. Tymczasem starzy są traktowani jak.. no tutaj mam kilka epitetów: dziady, dranie, prostaki... i jeszcze kilka innych. Tak czy siak, ja bym na Twoim miejscu zastanowił się, drogi Tomekow czy lepiej poczekac na to oni zaoferują czy zerwać umowę. Z kanałami HD bywa róznie o czym świadczą doświadczenia zarówno użytkowników N-ki jak i C+. Z tego co widzę kablówki mają ciekawą ofertę internetową, natomiast jeśli chodzi o TV w tym DVB z HDTV to ja bym się wstrzymał. Pierwsi zazwyczaj płacą najwięcej.
 

jtd

New member
Bez reklam
Z tego co wiem, Multimedia ma zamiar w maju zaoferowac przejscie na kablowke cyfrowa z analogowej w wiekszosci miast w Polsce gdzie jest.
Warunkiem ma byc to, czy sie ma juz teraz tam dostep do ich netu z gniazdka.
 
Ostatnia edycja:

tomekow

New member
dzieki za odpowiedzi, niestety dalej nie wiem.. chyba jednak sie wstrzymam z wypowiedzeniem, chociaż z drugiej strony http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/f19f48a21924668bf44f1b5c5f7a544f
nie widac w ofercie programów HD.
Inna sprawa to technologia, z tego co pamietam to jednek kanał HD zaczyna się od bitrate 5-7 MB/s, a ile taki kabel antenowy moze "pociągnąć". ... dobrze myśle?

wlasnie dodzwonilem sie na infolinie: HD nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie, choc babka chyba za bardzo nie wiedziala o co chodzi :D
 
Ostatnia edycja:

airjack

New member
jtd napisał:
Z tego co wiem, Multimedia ma zamiar w maju zaoferowac przejscie na kablowke cyfrowa z analogowej w wiekszosci miast w Polsce gdzie jest.
Warunkiem ma byc to, czy sie ma juz teraz tam dostep do ich netu z gniazdka.
Cyfrowa to nie znaczy HD, zależy od boxa. Tam gdzie jest już cyfrowo to mając jednego boxa podłączysz 1 tv, za 2 trzeba bulić osobno + 2 box. Z analoga ucięgniesz nawet kilka tv. Nie wiem jak z jakością i czy chociaż dźwięk idzie DD choćby z tvn tańce, czy superkino. Jak cyfrowo nie ma w całej sieci to HD tym bardziej, najpierw zaczną testy w 1 mieście i będą się chwalić, że mają, ale jak ktoś mieszka w mniejszym mieście to lipa, ze 2 lata trzeba będzie czekać.
 

tomekow

New member
w kilku miastach juz jest np. Piaseczno, Kutno - licze, ze moze ktos na forum jest z tych miast i podzieli sie jak to biega. Co do dekodera to kurda nie napisali jakiej firmy, ale podejrzewam ze nie ma wyjscia HDMI. Chyba jednak wysylam fax z rezygnacją i zaczynam szukac jakiegos zestawu talerz+dwa konwentery+zez+diseq i zlapie kilka kanalow HD :cool:

airjack napisał:
Cyfrowa to nie znaczy HD, zależy od boxa. Tam gdzie jest już cyfrowo to mając jednego boxa podłączysz 1 tv, za 2 trzeba bulić osobno + 2 box. Z analoga ucięgniesz nawet kilka tv. Nie wiem jak z jakością i czy chociaż dźwięk idzie DD choćby z tvn tańce, czy superkino. Jak cyfrowo nie ma w całej sieci to HD tym bardziej, najpierw zaczną testy w 1 mieście i będą się chwalić, że mają, ale jak ktoś mieszka w mniejszym mieście to lipa, ze 2 lata trzeba będzie czekać.
 

bourbon

New member
Bez reklam
I jak ma sie teraz sprawa z cyfrową tv w Multimedia ? Co prawda sam mam od wielu lat od nich kablówkę+net, ale żadnych konkretnych informacji nie posiadam :confused:

Ponoc juz działa i jest aż jeden(!!!) program HD - National Geographic (swoją drogą, czy to nie jest nabijanie ludzi w butelke, ogłąszając się wszędzie jako "Telewizja wysokiej rozdzielczości HDTV", a tak naprawde ma sie do zaoferowania, tylko jeden kanał HD ?)
 
N

neox

Guest
Nawet nie wiedzialem a jednak jest temat o HDTV w MM.

Pozwole sobie wkleic moj post, ktory dotyczyl wlasnie HDTV w kablowce MM ale w innym dziale.

Rowniez jestem szczesliwym posiadaczem TV cyfrowej Mulimedia :grin:

Do tych co maja problem z przycinajacym sie dzwiekiem lub tez brakiem obrazu po HDMI:
TO JEST TEN SAM DEKODER CO MA N-ka!!!! Poki co jedyne rozwiazanie (do czasu aktualizacji softu dekodera) to zmiana trybu na DVI (przy podlaczeniu kabelkiem hdmi) lub podlaczenie kablem Component i podpiecie dzwieku albo przez chinche albo przez opticala. Takze nie panikujcie, to samo jest w N-ce i Ci ktorzy niestety maja TV LCD, ktory ma problemy z wspolpraca z dekodere po HDMI musza sie uzbroic w cierpliwosc.


Co do jakosci TV cyfrowej, jestem, naprawde zadowolony. Kanalow troszke malo, mysle ze po wakacjach (albo jeszcze w trakcie :wink:) beda wprowadzone nowe. Kanal NG HD jest piekny, ale to tez zalezy co akurat leci, sa pewne programy, ktore pokazuja prawdziwe HD ale sa tez takie ktore wygladaja slabo, to juz nie jest wina MM tylko samego kanalu NG HD. Czesc materialu maja rewelacyjna a czesc taka sobie.
TVN24, TVN graja naprawde ladnie, obraz jest ostrzejszy, jakby wiekszy kontrast, fajnie to mozna sprawdzic jak przelaczam sie z TVN24 cyfrowego na zwykly, wtedy widac roznice.
Duzym plusem jest to ze w innych pokojach mam zwykly sygnal SD a u siebie cyfrowke wraz z HD + analogowke :grin:, fajna sprawa w jednym kablu (telefon, net, TV analogowa, cyfrowa+HD :grin:)
Czekam na Discovery HD i jakis kanal sportowy rowniez w HD byloby cool:cool:

Nie ma co narzekac, to dopiero poczatek, z czasem bedzie jeszcze lepiej :cool:
 
Do góry