Wharfedale SPC-12 vs REL T5

tomjab

New member
proszę o opinie, bo w sieci jest bardzo mało informacji o subie Wharfedale SPC-12, a właśnie teraz jest taka okazja -50% ceny. Subwoofer używany będzie w pokoju około 18m2, kino/muzyka 60/40. mój sprzęt w stopce.

nikt nie doradzi???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jurkas74

New member
Ja kupiłem SPC-10 i mogę napisać trochę po 2 tygodniowej zabawie z tym subem. Ogólnie cudów nie ma, ale jakość odpowiada cenie po obniżce (ja dałem 850pln). Gdybym miał za niego dać 1500 to wybrałbym Rela za 1900 bez namysłu. Najbardziej mi brakuje tego co ma Rel, czyli oddzielnych ustawień dla filmu i muzyki. O ile w filmie jestem zadowolony z niego, to w muzyce trochę brakuje mu szybkości (słucham głównie rocka). Dodatkowo ma konstrukcję downfire i nie jest łatwo mi ustawić go w pokoju na panelach tak, aby nie dominował w muzyce. Podsumowując za tą cenę na pewno jeden z lepszych subów uniwersalnych (słuchałem jeszcze jakiegoś JBL, ale bass reflex to już całkiem nie moje klimaty), ale do Rel T5 trochę brakuje szczególnie w muzyce. Z drugiej strony nie mam za bardzo czasu latać po pokoju i go ustawiać, wg mnie w pokoju z lepszą akustyką może zagrać naprawdę fajnie.
 

tomjab

New member
Można słuchać nie na żywo?
chyba można np. odsłuchy sprzętu audio na youtube, albo w TV w jakimś programie. i co. dobry przykład odsłuchów nie na żywo.:)

armanig, uprzedziłeś mnie z YT. a Ty który sub byś polecił???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
tomjab od kilku dni mam Rela T5. To znakomity sub wart swojej ceny, masz dużą możliwość ustawień. Łatwo będzie go zaadoptować do pomieszczenia. Z moimi kolumnami się zgrywa bardzo dobrze. Jest wrażenie jakby nie było suba a niskie wydobywały się z kolumn. Masz szybki bas ale potrafi też przy filmach ładnie rozciągnąć, nic nie dudni. Wharfedale SPC-12 nie słyszałem więc nie porównam. Ale wydaje mi się że na Twój metraż będzie za duży. Może jak coś to lepiej Wharfedale SPC-10?
 

jurkas74

New member
Słuchałem Rela w salonie (nie miałem go w domu), w kinie było OK, aczkolwiek potem podłączyli jakiegoś JBL (chyba 250P) no i w kinie JBL był znacznie mocniejszy. No ale sklep to sklep a w domu może być całkiem inaczej. Coraz częściej myślę, że sub do pewnej kwoty to tylko w kinie a stereo to stereo i jak się chce słuchać muzyki to lepiej zainwestować w dobre kolumny niż myśleć że tani sub uzupełni bas.
 

tomjab

New member
Pawel_Sz85 jaki masz metraż i powiedz czy T5 podłączyłeś wysoko i nisko poziomowo, czy tylko wysoko poziomowo dołączonym kablem?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam 19m2. (+ dodatkowo trochę części otwartej) Podłączyłem dołączonym kablem oraz pod LFE. Moim zdaniem tak gra najlepiej.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
chyba można np. odsłuchy sprzętu audio na youtube, albo w TV w jakimś programie. i co. dobry przykład odsłuchów nie na żywo.:)

armanig, uprzedziłeś mnie z YT. a Ty który sub byś polecił???
To ma tyle wspólnego z odsłuchem co głaskanie deski przez bace z napisem xxxx i drzazga mu weszła :)
 

bebeto97

New member
Witam, pozwolę sobie odkopać.
Proszę powiedzcie mi jak tam wam się użytkuje ten subwoofer? jak on u Was stoi (gdzie w domu).
wiem głupie pytania ale mam problem:
zacznę od początku.
Kupiłem subwoofer jakoś na początku roku 2013 - oczywiście po okazyjnej cenie. Podłączyłem go do sprzętu i niestety od razu uciekło radio. Zainteresowałem się tym dopiero teraz. Więc odłączyłem go i przestawiłem. Radio zaczęło działać. Zacząłem szukać w internecie i czytałem instrukcję, żeby sprzęt stał około 45 cm od tv (więc pomyślałem, że chodzi również o antenę i amplituner (mam Denon AVR 3808)) Odstawiłem go około 4 metry od TV i Amp. Niestety po włączeniu dalej zakłócenia występują. Maci jakiś pomysł jak poprawić współpracę subwoofer z całym sprzętem?
 
Do góry