Wharfedale czy KEF

Michal999

New member
Pytanie do znawców tematu i miłosników muzyki:

Po długich poszukiwaniach znalazłem kolumny które mi odpowiadają:

1. Wharfedale EVO2 30
2. KEF IQ7

I tu rodzi się dylemat, nie wiem które wybrać.
Amplituner Denon 2807, kino/muzyka 60/40, muzyka raczej spokojna. Pomieszczenie ok 30m2.
Oczywiście na tych kolumnach zbuduje cały zestaw 5.1 ale teraz musze podjąc decyzję które.
Prosze o uwagi, wasze przemyślenia itp.

M.
 

AvataR

Banned
Pod taki zestaw i muzyke zdecydowanie KEF - maja czystsze przyjemniejsze brzmienie i dobry wywazony bas :eek:k:. EVO maja inna charakterystyke - bardziej ciezka basowa/mniej detaliczna .

Nie wiem czy slyszales poprzednia serie KEFA odpowiednik iQ7 tzn Q5 :) Maja troszke lepszy bas i cene rewelacyjna - w dziale sprzedam na koncie mojego brata (arniparus) wlasnie polecam takie praktycznie noweczki (3 miesieczne) za mniej niz polowe ceny iQ7 :p

Teraz Q5 ciezko juz dostac bo promocja byla krotka i bardzo szybko zostala wykupiona.
 
Ostatnia edycja:

Michal999

New member
blackninja napisał:
Możesz przybliżyć pod jakim względem odpowiadają?

Pod względem muzykalności, łatwości ustawienia, tego że bedą pasowac do szerszego spectrum muzyki itp.

Po prostu wolne uwagi, doswiadczenia jakie macie z tym kolumnami.

Blackninja jeśli możesz i masz takie kolumny to prosiłbym o ofertę cenową na PM.
 

AvataR

Banned
EVO generalnie nie jest zbyt ciekawym wyborem - zdecydowanie ciekawiej byloby posluchac dla konkurencji z KEFem Monitor Audio - nie wiem czy mialas okazje je przetestowas BR6 albo lepiej RS6/RS8
 
Do góry