Wharfeale EVO2-30+Denon DRA700 lub PMA710

Hewelius74

New member
Witam,

mam zamiar zakupić kolumny jak w temacie a później dokupić amplituner lub wzmacniacz.

Proszę o informację czy ktoś miał styczność z tymi kolumnami a szczególnie w połączeniu z wymienioną elektroniką. Czy biorąc pod uwagę dość jednak tani wzmacniacz, będzie błędem zakup amplitunera?

Dziękuję za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę mało danych. Podaj proszę jaka wielkość pokoju ?
Jaka klasa cenowa?
Jakiej muzyki słuchasz?
Jak chcesz rozbudować system?
 

Hewelius74

New member
Witam,

pokój to pojęcie względne. Sprzęt będzie na otwartym parterze domu. Kącik w którym umieszczone są multimedia ma wymiary około 4x5m ale otwarty jest na resztę parteru.
Muzyki słucham różnej: blues trochę delikatnego jazzu, trochę w stylu np. Norah Jones itp., troche Punka i rocka. Oczywiście również POP. Czyli spektrum szerokie.
System raczej nie będzie bardziej rozbudowywany (może SUB). Nie chciałbym na całość wydać więcej niż 4-5k.
Mój dylemat polega na tym, że chciałbym rozbić wzmacniacz i tuner. Jednak z danych denona wynika, że PMA710 ma znacznie mniejszą moc od DRA700. Nie wiem też, czy ogólna zasada, ze lepiej wzmacniacz oddzielnie będzie słuszna przy sprzęcie raczej niskobudżetowym.
Istotny jest też wygląd całości, w końcu będzie dość widoczne w dziennej części domu. Kolumny które wymieniłem przypadły mi do gustu wyglądem. Mają jednak ponoć problem z górną częścią pasma, dlatego chciałbym sprzęt który będzie starał się to uzupełnić.

Pzdr.
 

Hewelius74

New member
Zakup kolumn jest w zasadzie przesądzony.skupiam się bardziej na doborze reszty.słuchałem kilku zestawień z klocków Marantz i Yamaha. Matantz mi nie odpowiadal a yamaha sam nie wiem.nie mam możliwości nigdzie posłuchać Denona DRA700 bo nigdzie w mojej okolicy nie znalazłem go od ręki. Mam też możliwość kupić Pma710 plus tuner za niecałe 1,7k a za tyle samo można dostać dra700, który wyjściowo kosztuje sporo więcej niż wzmacniacz.dlatego zastanawiam się czy w tym przypadku warto iść w oddzielne elementy.
A interesuje mnie denon, ponieważ miałem już sprzęt denona i byłem zadowolony.
 

Hewelius74

New member
A dlaczego ten HK? w czym jest lepszy od Denona PMA710? Czytałem testy na audio.com.pl i wniosek nasuwa się, że HK gra "cieplej" a Wharfedale również, czy nie jest to przesada? Dlatego myślałem, że Denon będzie lepszy, gra ponoć "jaśniej". Proszę o wyprowadzenie mnie z błędu jeżeli w nim jestem.

Dzięki
 
Do góry