Wejście na słuchawki do laptopa Toshiba.

Vanessa

New member
Kupilam laptopa Toshibę L670 10N.Wejście na słuchawki to mały jack ale chyba jakiś niestandartowy bo żadne ze słuchawek jakie posiadam nie pasują.(jack nie wchodzi do końca)Może ktos wie jaką przejściówkę powinnam kupić?Z początku nawet myslalam,że moj laptop ma jakąś wadę fabryczną.
 

pkomp

New member
To albo wciskaj na siłę bo minijack to standard(i jeśli kilka nie pasuje to coś nie tak) albo oddaj laptopa żeby wymienili gniazdo na kompatybilne ze słuchawkami bo wychodzi na to że zamontowali jakiś syf
aha wciskając przekręcaj wtykiem żeby go "wkręcić" choć ja bym się nie męczył i mając gwarancję to skorzystałbym z niej albo ze zwrotu kasy - to nie ma sprawiać jakichkolwiek problemów
 

Vanessa

New member
Wielkie dzięki.Z tym okręcaniem to był świetny pomysł.Od razu wlazło.Chociaż niewygodne to,ze trochę będę musiała się siłować.Ale może z czasem się jakoś "rozchodzi"
 

Zenobiusz

New member
Kupilam laptopa Toshibę L670 10N.Wejście na słuchawki to mały jack ale chyba jakiś niestandartowy bo żadne ze słuchawek jakie posiadam nie pasują.(jack nie wchodzi do końca)Może ktos wie jaką przejściówkę powinnam kupić?Z początku nawet myslalam,że moj laptop ma jakąś wadę fabryczną.

Najprawdopodobniej gniazdo jest uszkodzone i jedna z blaszek jest wykrzywiona. Tudzież coś wpadło do gniazda - może kulka styropianu z pudełka? Nie ma "innych" wtyków niż minijack - jeśli średnica się zgadza, to tylko i wyłącznie sprawcą problemów jest czynnik zewnętrzny.
 

pkomp

New member
kolego przestań filozofować - są za ciasne gniazda mini jack podobnie jak nieco niedorobione wtyki - norma bo nie każdy się trzyma idealnie norm....blaszki nie wykrzywisz w zamkniętym gnieździe a takowe są w laptopach...tym bardziej jak jest nowy
problem rozwiązany to nie mieszaj i zapamiętaj sobie to na przyszłość jakbyś podobne gniazdo trafił
 

Zenobiusz

New member
kolego przestań filozofować - są za ciasne gniazda mini jack podobnie jak nieco niedorobione wtyki - norma bo nie każdy się trzyma idealnie norm....blaszki nie wykrzywisz w zamkniętym gnieździe a takowe są w laptopach...tym bardziej jak jest nowy
problem rozwiązany to nie mieszaj i zapamiętaj sobie to na przyszłość jakbyś podobne gniazdo trafił

kolego przestań filozofować - są gniazda mini jack, które fabrycznie są nowe ale uszkodzone...wlasnie z wykrzywiona blaszką kanału R lub L...i wlasnie takie gniazdo miałem nieszczescie spotkac na swojej drodze.... i zapamiętaj sobie to na przyszłość jakbyś podobne gniazdo trafił
 

pkomp

New member
nie tykam taniej chińszczyzny i takie kwiatki nigdzie indziej spotykane nie są - gniazda składają robociki a im takie rzeczy się nie trafiają.Miałeś skopane bo ktoś pewnie wciskał marny wtyk na siłę
tyle filozofii
 

Zenobiusz

New member
nie tykam taniej chińszczyzny i takie kwiatki nigdzie indziej spotykane nie są - gniazda składają robociki a im takie rzeczy się nie trafiają.Miałeś skopane bo ktoś pewnie wciskał marny wtyk na siłę
tyle filozofii

A gdzie kupujesz gniazda w Japonii? Szukam dobrego i pewnego źródła na 100 szt. MiniJack 3,5 mm montowane do PCB. Max 100 yen'ów za sztukę.
Też mam dość tego chińskiego szajsu dostępnego w rodzimych sklepach.
 

pkomp

New member
samych gniazd nie kupuję - nalatałem się już wystarczająco za głupią przejściówką z dużego jacka na mały i skończyło się na wyrobach Neutrik(i robieniu przejściówki na kablu) ale obecnie to nie wiem czy wogóle mają małego jacka w ofercie

może foxconn?oni produkują bardzo wiele złączy w wysokiej jakości,być może Amphenol też coś ma w ofercie
 
Do góry