WD TVHD(2 generacji) czy Ferguson Ariva 110?

patras1

New member
witam, przymierzam sie do zakupu ktoregos z tych odtwarzaczy jak w temacie, lecz nie wiem ktory z nich jest wart swojej ceny. Opinie sa rozne na ten temat. Co wy o nich myslice, jakie macie o nich zdanie, ktorego z nich byscie wybrali?
glownie chodzi mi o odtwarzanie filmow full hd.
dysk zewnetrzny 2.5 lub 3.5 1TB WD
Ferguson Ariva 110 z wifi - cena 399zl
WD TV HD mediaplayer (2 eneracja) - cena 370zl

z gory dziekuje za odpowiedz
pozdawiam
 

morzin123

New member
Z dwóch odtwarzaczy które podałeś na początku to wybór jest prosty. Według mnie to na razie Ariva sie delikatnie mówiąc nie kalkuluje (chociaż może w sprawie oprogramowania może nareszcie coś drgnęło bo użytkownik maiesky napisał że na stronie fergusona własnie pojawwiło się nowe oprogramowanie). Nawet gdyby tak było w co mocno wierze to mniemam, że ten nowy soft też nie będzie pozbawiony błędów, a co za tym idzie kolejna aktualizacja patrząc po dotychczasowych, będzie za około rok czasu.:-D

Co do WD TV gen2 to pozwole sobie zacytować uzytkowników brandt78 i wiatrak

Na gen.2 dopiero niedawno b-rad zrobil tez soft alternatywny, a dla live byl dostepny od dawna.
Soft na pewno jest bardzo podobny, wiec jesli dodadza np. obsluge menu w obrazach dvd/br, czy wiecej opcji do napisow, to bedzie wypuszczony soft do live jak i do gen.2
Ogolnie z wersja live czesciej i wiecej sie cos dzieje (pewnie wlasnie przez te opcje sieciowe)...


@wiatrak
Racja^^


Tytułem podsumowania:

Jeżeli jesteś w stanie wydać około 450zł (+ przesyłka) na odtwarzacz HD to moim subiektywnym zdaniem najlepszą możliwością jest zakup WD TV Live. Jego najwiekszym mankamentem na dzień dzisiejszy jest brak odczytu menu w DVD i BR. Jednak programiści mają to na uwadze i zapewne niebawem taka obsługa sie pojawi.

Ale wydaje mi sie że nie chcesz wydawać takiej sumy (i ja to rozumie bo mam taki sam dylemat) dlatego pytasz o WD TV gen2, który jest tańszy.
Jeśli nie chcesz wydawać aż takiej sumy to poprostu kup Asusa (też około 370zł) z którego będziesz napewno bardzo zadowolony. WD Live jest mocniejszy sprzętowo, ale Asus ma bardzo dobre oprogramowanie i też wyciąga ze swojego sprzętu bardzo dużo. Do oglądania filmów HD w zupełności wystarczy.

Co do Asusa.
Ma jeszcze 2 duże plusy poza strona programistyczną:
1) Jest utworzone bardzo przejrzyste forum ( Multimedia HD Strona główna )poświęcone w dużej mierze temu sprzętowi gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na jego temat.
2) Cena. Jest najtańszy sposród swoich najwiekszych konkurentów w swojej klasie cenowej. Mówie tu oczywiście o znanych na dzień dzisiejszy markach, (WD, Ferguson, Xtreamer) a nie o wynalazkach dopiero powstałych.


No i na końcu musze znowu sie wykazać upierdliwością i powiedzieć czy nie można było sie podpiąc do innego tematu o odtwarzaczach HD? Tylko zakładać coraz to nowe tematy? Jak ten?

http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/50968-wd-tvhd-mediaplayer-czy-asus-o-play.html
 

patras1

New member
dzieki ze odpowiedziales na moje pytanie, napewno wezme to pod uwage! Sorki ze jestem upierdliwy i zawracam wam glowe ale chyba od tego jest te forum aby dowiedziec sie cos o sprzetach i zaczerpnac porady.

nowego tematu juz nie bede zakladac,hehe. Mysle ze jednak wybiore ASUSA bo jest tanszy a mozliwosciami jest podobny do WD.

jeszcze raz dzieki za odp - zamykam temat.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
nie wiem czemu tak jeździcie po tej Arivie, kupiłem już kawał czasu temu i jak na razie żadnym problemów, czyta wszystko co trzeba od sd po 1080p, jedyny zgrzyt to był brak obsługi napisów txt (choć akurat pojawił się nowy soft co mnie bardzo cieszy ;)) oraz w niektórych filmach divx po włączeniu przewijania zanik dźwięku - nie wiem czy to już poprawili (jadę wciąż na oryginalnym sofcie)
Arivy używam tylko do filmów, muzyki i zdjęć...
nie potrzebuje żadnych dupereli w stylu youtube, torrent , od tego mam komputer
kupiłem tylko dodatkowy hdd w kieszeni usb (służy jako magazyn), przedłużacz usb i teraz jedyne co robię to przepinam sam wtyk usb między Arivą a przedłużaczem usb podłączonym do kompa - nagrywam co chcę, przepinam, odtwarzam, prosto i wygodnie
z opcji jedyne czego mi brakuje w tym playerku do pełni szczęścia to przyciemnione tło pod napisami, choć bez tego i tak jest dobrze

nie wiem jak ten nowy WD ale kiedy rozważałem WD live to odpadł bo np nie miał żadnych regulacji czcionek i nie czytał menu dvd (nie wiem jak teraz) co na starcie wg mnie dyskwalifikowało tego playera, bo co mi z tego że ma niby większą moc i odtworzy pare filmów więcej z jakimiś nietypowymi kodekami


także panowie wszystko zależy od potrzeb, jak ktoś ma zewnętrzny dysk i chce po prostu oglądać filmy to chyba obojętne czy wybierze WD, Asusa, Popcorna czy Arivę
pozostaje kwestia funkcjonalności, interfejsu i pewnych problemów jakie każdy z odtwarzaczy posiada, trzeba sobie wyznaczyć pewne priorytety w doborze sprzętu, co jest dla kogo ważne a co nieistotne i tym właśnie się kierować
 
Do góry